Kaput Kaplamanın / Korumanın Hazin Sonu :(

Mrtlsy

0
Arkadaşlar Merhaba, yararlı olabileceğini düşündüğüm için, benim yaşadığımı başkası yaşamasın diye bu konuyu açtım,

Aracmın kaputunda bir iki çakıl taşı büyüklüğünde kuş lekesi vardı. dikkatli bakıldığında görünüyordu, çokta rahatsız etmiyordu açıkcası yinede hem görünmesin diye hemde koruma amaçlı kaput folyosu yaptırmaya karar vermiştim.
Yaklaşık 10 ay kadar önce sağlam güvenilir dediğimiz bir yere aracın rengiylede uyumlu olsun fark olmasın diye "Piano Black" folyosu çektirdim. geçtiğimiz aylar içerisinde folyoda bariz çatlamalar, kaput ucundan atmaya başlamalar oldu. Neyse daha fazla riske atmamak, boyaya zarar vermemesi için söktürmeye daha güvenilir kurumsal bir firmadan tekrar kaplamayı çektirmeye karar verdim.

Öncelikle bu tarz işlemi bilmediğiniz adı sanı duyulmamış yerlere kesinlikle yaptırmayın, ondan ziyade yaptırdığınız koruma yada folyo herneyse, kesinlikle kaliteli olmasına dikkat edin, başka yerlerdede araştırmama rağmen herkes kendi sökmeye çalışmış ama kimisi boyaya zarar vermiş kimisinde izler kalmış.bu konuyu açmamın asıl amacıda böyle sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilmek. benim başıma geldi size gelmesin. Tiner, kolonya vb. madde kesinlikle kullanmayın, bu iş için özel kimyasallar var onları kullanın veya bilmiyorsanız benim gibi söktürmek için uzmanına ücretle yaptırın.

Gördüğüm manzara karşısında midem bulandığı için aracı satma noktasına kadar geldim. Aracından başından bir dakika bile ayrılmamak suretiyle temizleme işlemi itina ile yaklaşık 2 saat sürdü.

Herneyse Arkadaşlar, Alttaki resimlerde göreceğiniz herşey işi özetliyor.

Yeni çektirdiğim "Piano Black" kaplama ise, hava kanallı özel bir ürün. 3 yıl garantisi verdiler. Daha önce örneklerinide bana gösterdikleri için gayet iz bırakmadan kolay sökülebiliyormuş.

İşlemleri fotoğrafyalabildiğim kadar ilk halinden son haline kadar çektim. Atladığım yerler olabilir, sorusu olan arkadaşlara cevap verebilirim.

Bu arada firmanın benimle paylaştığı önemli bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum.Daha önce tam boya yada lokal boya yapılmış olan bir yüzeye, bu tarz Kalitesiz Kaplama yapılıp söküldüğünde boya yapılan yerinde folyoyla beraber geldiğini belirttiler. Allahtan benim aracımda Boya falan yoktu :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

sketen

0
Aracınız
Selamun aleyküm benim araçtada kaput koruma var 1 sene oldu bende söktürmeyi düşünüyorum Ankarada bildiğiniz kaliteli bir firma varmı yardımcı olursanız teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dby Detailing tek adres.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bendekide 3m korumaydı sıfırdan aldığımda taktırmıştım 2012 den beri 5 yılı geçmişti üzeri hep çatlaktı korumayı kaldırınca aynı çatlak şekilleri kaputa çıktı pasta cila boya korumayla geçti birdaha taktırmayacam kesinlikle söktürün faydasından çok zararı var araca son fotolarını da atarım bu akşam .

VTEC Bir Milin Yaptığı Fırlamalıklar Bütünüdür

Bende en ufak bir catlama olmadi.
a5d62c0e8c3c61bcdfa51e4b0522f538.jpg
ed024e31d7fc8bd8794658c7054da97c.jpg
a23ec15800549afe5550f0f6c9ab98fc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kendin sök kalan izleride gaz yağı dök 5 dk beklet sil miss.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam kaput olunca insan çekiniyor. İz kalır boyaya zarar görürse. Bir kaç gün önce ön sağ çamurlukta 3-4 noktaya kuş pislemiş. Bir gün sonra farkettim. Aracı yıkattım lakin pisliklerin izi kaldı. Yıkamacı pasta ile makinayla falan baya uğraştı. Yinede belli belirsiz göze çarpıyor.

speed

0
Hocam kaput olunca insan çekiniyor. İz kalır boyaya zarar görürse. Bir kaç gün önce ön sağ çamurlukta 3-4 noktaya kuş pislemiş. Bir gün sonra farkettim. Aracı yıkattım lakin pisliklerin izi kaldı. Yıkamacı pasta ile makinayla falan baya uğraştı. Yinede belli belirsiz göze çarpıyor.

Arkadaşın arabası yeni dökülmüş yoldan geçmiş evegel arabanın yanları surf zift . Haydaa albaşına belayı silsen olmaz yıkasan olmaz yok sıcaksu yok deterjan derken . İnternete baktık aldık gazyağın polcana boca ettik 5 dakka sonra elimizle hafif ovduk baktık çıktı .

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Wordls

0
Yanlis bir uygulama. Kaput koruma icin lumarin cizilmez ppf folyosu var. Onun disindakiler coptur.
Yer olarak maslak tanzer.
Pasta yerine fön tutulup olusan yuzeysel cizikler kayboluyor. Sararmaz cizilmez. Bilginize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri