Kaput koruma

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese mrb, 6 ay önce kaput koruma film yaptırmıştım, önceki gün aracımı yıkarken farkettim kaputun hertafı leke olmuş yani filmin içine işlemiş çıkmıyor, bende filmi sökmeye karar verdim, film dışında kaput koruma için ne tavsiye edersiniz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Şeffaf koruma filmi (PPF-Paint Protection Film) araç yüzeyini koruma amaçlı seçilebilecek en üst seviye koruma yöntemidir. Kullanılan ultra şeffaf boya koruma filmleri yoldan gelebilecek taş vb. ufak cisimlere karşı, ufak park hasarları ve kapı açmaları sonucu oluşabilecek boya kalkmalarına karşı boya yüzeyini gerçek anlamda korur.

Şeffaf koruma filminde en önemli etken kullanılacak filmin malzemesi yani kalitesidir. Bir dönem ülkemizde kullanılan ve malesef birçok yetkili servis de dahil olmak üzere kullanılmaya devam eden PVC bazlı filmler kısa sürede deforme olmakta, zamanında sökülmedikleri takdirde araç boyasına tekrardan boya işlemi gerektirebilecek ciddi zararlar verebilirler Şeffaf koruma filminin gerçek poliüretan malzemeden yapılması, aracın çizilme, aşındırıcı ve taş sıçramalarına gibi dış etkenlerden en üst düzeyde korunmasını sağlar.

Poliüretan flimler aracın görüntüsünü değiştirmez, uygulama yapılan yüzeyde farkedilmez. Ayrıca yüzeyinde zamanla olujşabilecek kılcal çizikleri kendi kendine onarıp parlaklıklarını ömür boyu korumaktadırlar.

Poliüretan filmler uygulanan ürünün modeline bağlı olarak değişmekle birlikte 5-10 yıl arası garanti sürelerine sahiptirler. Bu süreler içerisinde deforme olmayıp boyada da herhangi bir deformasyona neden olmazlar. Garanti süreleri bittiğinde de yapışkan kalıntısı bırakmadan ısı ile kolaylıkla sökülebilirler.

> Hocam PPF filmini araştırmanızı öneririm.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tşk ederim, servis ppf için 3 yıl garanti vermişti, fakat ben araştırmadan dışarda güya en iyisi diye yaptırmıştım, kimin ne malzeme kullandığını nasıl blilecez nasıl güvenecez bilemiyorum

akif

0
Aracınız
Stek markasının dynoshield modelini gözü kapalı yaptırabilir siniz hocam fiyatı biraz pahalıdır ama boyaya zarar vermez ppf film çizilse güneş ısısıyla çiziği onarır ve seramik kaplama yapılmış gibi parlar. Stek internet adresinden bulunduğunuz ildeki yetkili uygulama noktalarına bakıp yaptırabilir siniz.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Stek markasının dynoshield modelini gözü kapalı yaptırabilir siniz hocam fiyatı biraz pahalıdır ama boyaya zarar vermez ppf film çizilse güneş ısısıyla çiziği onarır ve seramik kaplama yapılmış gibi parlar. Stek internet adresinden bulunduğunuz ildeki yetkili uygulama noktalarına bakıp yaptırabilir siniz.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam film işinden korkuyorum tabi herkesin işçiliği aynı değildir mutlaka ama ben kaputu korumak için film yaptırıyorum, adam film çekerken maket bıçağıyla kaputu çizmiş bi kaç yerinden, film baloncuk yapıyordu onları yok etmek için maket bıçağıyla keserken çizdiler diye tahmin ediyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
merhabalar. 2020 eylül ayında bulunduğum şehirde güvenilir markalardan birinin bayiisinde aracıma tamamen ppf kaplama yaptırdım. araç siyah renk olduğu için öncesinde seramik kaplama uygulaması yapılmasına rağmen koruaması zor olmakta. 4 yıl garanti verdiler. izmir şartlarında yazın güneşe çok maruz kalacağı için vernik zarar görmesin diye 3. yılın sonunda demontajını yaptırmayı planlamaktayım. koruma gayet başarılı, ppf malzemesini işçiliğine güvendiğiniz bir konumda kesinlikle tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
merhabalar. 2020 eylül ayında bulunduğum şehirde güvenilir markalardan birinin bayiisinde aracıma tamamen ppf kaplama yaptırdım. araç siyah renk olduğu için öncesinde seramik kaplama uygulaması yapılmasına rağmen koruaması zor olmakta. 4 yıl garanti verdiler. izmir şartlarında yazın güneşe çok maruz kalacağı için vernik zarar görmesin diye 3. yılın sonunda demontajını yaptırmayı planlamaktayım. koruma gayet başarılı, ppf malzemesini işçiliğine güvendiğiniz bir konumda kesinlikle tavsiye ederim.
Markası nedir hocam ben Antalya'dayım

Aracınız
Hernekadar korusada sonuçta en iyisinin bile belli bir süre sonra yenilemesi gerekiyor.
Dolayısıyla ben aracın kaputunun, çamurluğunun kaplanmasına karşıyım. Varsın taş izi olsun, varsın güneş alsın.
Araç bu eskiyecek tabiki. 2 senede bir çok ince pasta ve cila atın yeter.
Aldığım her sıfır aracı 8-10 sene kullanıyorum ve bu fb7 kasada da 5 senede hiç pasta-cila bile yapmadım inanın.
Boya biraz ince zaten, uğraşmayın derim. Ne varsa söktürüp, tertemiz yıkatın tamamdır.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hernekadar korusada sonuçta en iyisinin bile belli bir süre sonra yenilemesi gerekiyor.
Dolayısıyla ben aracın kaputunun, çamurluğunun kaplanmasına karşıyım. Varsın taş izi olsun, varsın güneş alsın.
Araç bu eskiyecek tabiki. 2 senede bir çok ince pasta ve cila atın yeter.
Aldığım her sıfır aracı 8-10 sene kullanıyorum ve bu fb7 kasada da 5 senede hiç pasta-cila bile yapmadım inanın.
Boya biraz ince zaten, uğraşmayın derim. Ne varsa söktürüp, tertemiz yıkatın tamamdır.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam haklısınız aslında ama Önceki aracım fb7 aldığımda 6 yaşındaydı inanın 30 40 tane taş izi vardı kaputta kuş gözü gibi rutuş yaptırsan göze batıyor yapmasan yine batıyor, boyatsan ayrı dert
Ben öyle bi sıkıntı yaşamamak için yaptırmak istiyorum

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese selamlar İstanbul’da Avrupa yakasında ppf kaput filmi için yer önerebilecekler var mı acaba? Servise sordum 4500 fiyat çıkardı çok pahalı geldi. Aracımı Aralık 2020de sıfır almıştım filmi söktürmedim henüz.

Geri