Civic FC5 KAPUTTAN DUMAN ÇIKTI

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba
2019 makyajlı eko Elegance

Bugün İstanbul Bilecik siyehatim sırasında İzmit'te yolluk birşeyler almak için durduğumda arabanın ön ızgara kısmında duman çıktığını gördüm, stop etmeden kaputu hemen açtım hafif bir duman vardı ancak ızgarada daha yoğunlukla geliyordu gördüğüm kadarıyla.
Hava yağışlı ve hafif bi soğuk var.
Değişik yanık kokusu yoktu, çok hafif gelen plastik ısındığında gelen koku geliyordu.

Daha evvel benzinli yada tüplü araba kullanmadım ve hiç başıma gelmedi diğer hiçbir aracımda.

Daha önce böyle bişey gören yaşayan oldu mu?
Bu bir arıza mıdır yoksa doğal bir durum mudur?

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yol alırken yağmur ızgaradan radyatöre su damlaları halinde sıçramıştır. Radyatörden sıcak su geçtiğinde yamur damlalarını buhara dönüştürmüş olabilir. Havada soğuk ise buhar çok rahat farkedilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba
2019 makyajlı eko Elegance

Bugün İstanbul Bilecik siyehatim sırasında İzmit'te yolluk birşeyler almak için durduğumda arabanın ön ızgara kısmında duman çıktığını gördüm, stop etmeden kaputu hemen açtım hafif bir duman vardı ancak ızgarada daha yoğunlukla geliyordu gördüğüm kadarıyla.
Hava yağışlı ve hafif bi soğuk var.
Değişik yanık kokusu yoktu, çok hafif gelen plastik ısındığında gelen koku geliyordu.

Daha evvel benzinli yada tüplü araba kullanmadım ve hiç başıma gelmedi diğer hiçbir aracımda.

Daha önce böyle bişey gören yaşayan oldu mu?
Bu bir arıza mıdır yoksa doğal bir durum mudur?

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
eğer durduğunuzda ızgaradan çıkıyorsa arkadaşın da dediği gibi buharlaşma vs den kaynaklı.özellikle yağışlı havada akşam far ışığında garaja yanaşırken daha belirgin olabiliyo.ilk gördüğümde ben de tedirgin olmuştum

Hararet gostergenizi gozlemleyin boyle durumlarda. Yukselme yok ise arkadaslarin dedigi gibi yagmur damlalari sicak radyatore ve manifolda gelebilir soguk havada buharlasma gozlemlenebilir. Hersey buyuk ihtimalle normal. Ama hararet gostergeniz normalin uzerindeyse durum farkli olabilir. Acil kontrol edilmeli.

Geri