Civic FB7 Kaputtan gelen ıslık sesi

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamün aleyküm arkadaşlar aracımdan 1 aydır kaputtan ara sıra ıslık sesi gibi bi ses duyuyorum bugün baktım resimde kırmızı işaretlediğim parçasının içinden geliyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirimIMG_6939.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O bölgede ses yapabilecek egzoz manifoltu var. Bir ihtimal manifolttan ufak bir kaçak olabilir.
Evet, orada oksijen sensörü ile manifold var, oksijen sensörü de sorunlu olsa arıza ışığını yakar diye düşünüyorum :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2013
O bölgede ses yapabilecek egzoz manifoltu var. Bir ihtimal manifolttan ufak bir kaçak olabilir.

Islık sesi gibi bi ses ara sıra geliyor arabamda verex eksoz var etkisi olabilir mi bu ara eksozda da sorun yaşıyorum kumandalı açıp kapatmada problem var açılıyor kapanmıyor falan wd40 sıktım eksozun içine paslanmışdır diyr bi kaç kere sorunum çözüldü fakat şuanda hala aynı açılmıyor eksoz bunlar etkili olabilir mi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Islık sesi gibi bi ses ara sıra geliyor arabamda verex eksoz var etkisi olabilir mi bu ara eksozda da sorun yaşıyorum kumandalı açıp kapatmada problem var açılıyor kapanmıyor falan wd40 sıktım eksozun içine paslanmışdır diyr bi kaç kere sorunum çözüldü fakat şuanda hala aynı açılmıyor eksoz bunlar etkili olabilir mi

Buradan bu soruya cevap vermek biraz zor. Varexin sürekli kapalı kalması da manifolttan egzoza kadar olan kısımda basınç farkı yaratacağından bir ihtimal ıslık sesinin sebebi bu olabilir. Tabii bu bir tahmin ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Buradan bu soruya cevap vermek biraz zor. Varexin sürekli kapalı kalması da manifolttan egzoza kadar olan kısımda basınç farkı yaratacağından bir ihtimal ıslık sesinin sebebi bu olabilir. Tabii bu bir tahmin

Olabilir güzel tahmin teşekkürler

Geri