Karter koruma çıktı fc5

Benim hatchback aracımda da oldu , kendi kendine oldu diye düşünüyorum. Sanayi de ustama iki tane normal vida attırdım.

2017 Fk7 Honda Civic

Bende de oldu geçen gün herhangi bir tamircide iki tane vida attılar çünkü düşmüş. Düzeldi. Bana da kronik sorun gibi geldi. Ama yeter ki böyle basit bir kronik sorun olsun. Buna şükür.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Benim düşüncem, yağ değişimlerinde karterin altındaki demir koruma sökülüyor çok bilmiş servislerimiz korumayı takarken alttaki klipsleri ya takmıyor ya da yerine tam oturtmuyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar aracı 10k veya 20k bakımına girdi ise benim tezim doğru olabilir.

Aracım daha 6bin km de vidalar plastik oldugu için değişik sebeplerden dolayı olabilir diye düşünüyorum dikkatli olmak lazım önemli bi sorun değil geçti gitti servise gitmeye bile gerek yokmuş

2018 Elegance fc5

Aracınız
Benim Honda Efe de 10bin bakımından sonra çıktı. Bakımdan sonra yerine otutturmamışlar sanırım. Kayıt bile açmadan hallettiler. Tırnaklar ve Pilastik perçinler tutuyor onun dışında en önde iki metal civatası var. Onların normal şartlarda (rüzgarla, suyla) çıkması öyle kolay değil. Belli ki serviste yalap şap iş yapıp civataları takmamamışlar. Sizde öncesinde servise felan gittiyseniz, servis hatasından kaynaklı olabilir.

Bayramın ilk günü çıktı yerinden altı sürttüm çünkü ilginç olan şu bende de bakım sonrası olması usta bulamadım ilk gün olduğu için sorum şu şimdi ben bunu yaptırcam bir ustaya sanayiye demicekler mi niye servise getirmedin çünkü vidaların bağlandığı plastik kırılmış IMG_20190811_123042.jpeg

CLT-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri