Civic FC5 Karter muhafazası hakkında

Selamlar arkadaşlar, içinizde dikkat eden oldumu bilmiyorum ama fc5 Civic lerin karter muhafazası son derece ince bir metal parçadan oluşmakta (bakalit diye duymuştum). Bu parça alttan gelecek bir darbede karteri asla koruyamaz ve karter darbe alırsa 4-5 binlik iş çıkar. Bu sebeple sağlam bir karter muhafaza yaptırmak istiyorum yaptıran yada şurda yapılır diyen varsa fikirlere açığım. İstanbul dayım

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamlar arkadaşlar, içinizde dikkat eden oldumu bilmiyorum ama fc5 Civic lerin karter muhafazası son derece ince bir metal parçadan oluşmakta (bakalit diye duymuştum). Bu parça alttan gelecek bir darbede karteri asla koruyamaz ve karter darbe alırsa 4-5 binlik iş çıkar. Bu sebeple sağlam bir karter muhafaza yaptırmak istiyorum yaptıran yada şurda yapılır diyen varsa fikirlere açığım. İstanbul dayım

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Karter muhafazası normalde ince olur. Başka markalarda plastik kullananlarıda gördüm. Bunun asıl sebebi önden ciddi bir kaza sonucu motorun aşağıya doğru kaymasını sağlamak. Böylelikle ön tarafta oturanların sıkışması önlenmiş olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri