Kasım 2020 - Honda Bakım Kampanyası (2016 öncesi için geçerli)

Aracınız
Ben de biraz önce aradım 2 farklı servisi. Birisi önler 800 arkalar 730 dedi diğeri de önler 750 arkalar 680 dedi. Artık orijinal takırmak istiyorum yan sanayiden yüzüm gülmedi aşırı ses çıkarmasından dolayı. Ama bu fiyatlarla da nasıl taktırabilirim bilmiyorum çok pahalı.
Balatada hangi markaları kullandınız memnun kalmadınız hocam ? Değişim arefesindeyim de aklımda bulunsun.

Aracınız
Civic FB7 2014
Ön arka balata tavsiyeleriniz neler ? ses yapmayan memnun bırakan marka model balata tavsiyeleriniz nelerder ? birde diskler ortalama kaç km de veya yılda değişir bilgisi olan varsa sevinirim. iyi forumlar.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Balatada hangi markaları kullandınız memnun kalmadınız hocam ? Değişim arefesindeyim de aklımda bulunsun.
Arkalar Valeo önler Hi-tech diye bir marka ama ikiside birbirinden betermiş. Ayağımı frenden çekerken öyle bir gacırtı sesi geliyor ki sanki demir demire sürtüyormuş gibi. Sertleşmiş balatalar diske de zarar verir usta öyle demişti kontrol ettirdiğimde. O yüzden ben de arayış içerisindeyim

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
İzmir terakki sübap ayarı ve buji değişimi için 1300 TL fiyat verdi.
Çamkıran fiyat konusunda çok amatör net birşey diyemiyorlar oda en son 500 TL sübap ayarı 300 TL üst kapak contası 850 TL bujiler dedi ve bunalara %20 isk uygulanacak cevabı alabildim.
İkisinden de cumartesiye randevu aldım birini iptal edicem buradaki tavsiyelere göre nereye gideyim ? Aslında İzmir’de işçiliğine güvendiğim bir yer var atasanayinde kampanyalı fiyattan sadece bujileri alıp onamı yaptırsam acaba ? Gerçi terakki yedek parçayı sadece burada taktırırsan indirimli fiyattan alabilirsin dedi bu doğru mu arkadaşlar ?

Aracınız
Civic FB7 2014
Çamkıran fiyat konusunda çok amatör net birşey diyemiyorlar oda en son 500 TL sübap ayarı 300 TL üst kapak contası 850 TL bujiler dedi ve bunalara %20 isk uygulanacak cevabı alabildim.
İkisinden de cumartesiye randevu aldım birini iptal edicem buradaki tavsiyelere göre nereye gideyim ? Aslında İzmir’de işçiliğine güvendiğim bir yer var atasanayinde kampanyalı fiyattan sadece bujileri alıp onamı yaptırsam acaba ? Gerçi terakki yedek parçayı sadece burada taktırırsan indirimli fiyattan alabilirsin dedi bu doğru mu arkadaşlar ?
araç kaç km de ? subap ayarı yaptırdım 350 tl idi 2 ay önce yetkili serviste ve üst küpük contası değişmedi. yedek parça alırsan yetkili servisten indirimli fiyattan vermiyorlar.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
araç kaç km de ? subap ayarı yaptırdım 350 tl idi 2 ay önce yetkili serviste ve üst küpük contası değişmedi. yedek parça alırsan yetkili servisten indirimli fiyattan vermiyorlar.
105 bin km de terakki conta değişirse 500 üstü bir fiyata çıkıyor demişti. Genel olarak 1300 TL dedi randevu alınca

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Onu nasıl anlayacağız ki sabahtan bırakıp akşama alacağım arabayı gerekip gerekmediği konusunda onların insiyatifine kalıyoruz %20 iskonto alacağız diye boşuna conta mi değiştireceğiz yani :) Başka tecrübeli arkadaşlardan da tavsiye bekliyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Onu nasıl anlayacağız ki sabahtan bırakıp akşama alacağım arabayı gerekip gerekmediği konusunda onların insiyatifine kalıyoruz %20 iskonto alacağız diye boşuna conta mi değiştireceğiz yani :) Başka tecrübeli arkadaşlardan da tavsiye bekliyorum.
Servis kontol etmeyip, direk değişim yapar diye düşünüyorum. Özel serviste şu tarz takip edilir. Kesik, çatlak veya sertlik var mı diye gözle kontrol edilir. Tekrar koyarkende yeri güzelce temizlenir silikon ile yapıştırılır. Silikon kullanılmaz ise yağ sızdırma yapabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen yıl Mayıs gibi Ankara Bora yetkili serviste subap ayarı 200 lira, conta 180 lira toplamdan conta dahil 380 lira tutmuştu (kampanyasız dönemde diye hatırlıyorum).
Parçayı takma şartı ile verme durumu servislerin insiyatifinde ve maddi getirisinden ötürü bütün servisler kendilerinde işlem yapıldığında parça indirimini uyguluyorlar.
Bu açıdan bence genel olarak size verilen fiyatlar fahiş ancak son dönemde kurdaki artış direk yedek parçada kendini gösterdi.
Sanayide bile geçen yıl 30 liraya yağ değiştiren usta bu yıl 50 lira istiyor.
Bence bujiyi riske atmayın, nasıl olsa 100binde bir değişen bir parça ve uzun süre ek bir maliyeti olmayacak, serviste indirimli değiştirin kafanız rahat olsun.
Sanayide güvenebileceğiniz ustanız varsa ustanızdan subap ayarı fiyat alın, uygun fiyat veriyorsa sadece bujileri serviste değiştirin, subap ayarı ve diğer bakımları ustanıza yaptırın (y)

Geri