Kasisde savrulma

Kasidelerde savrulmak

Kasidelerde savrulmak

2011 civic kullanıyorum arabam kasilerde arkasını atıyor ve çizgisinden çıkıyor tedirgin edici bir savrulma hissi yasatiyor .bunun nedeni ne olabilir

ASUS_X00ID cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
2011 civic kullanıyorum arabam kasilerde arkasını atıyor ve çizgisinden çıkıyor tedirgin edici bir savrulma hissi yasatiyor .bunun nedeni ne olabilir

ASUS_X00ID cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arka viraz denge çubuğu kırık olabilir yada amortisörleriniz bitik olduğundan lastiklerin yerden teması kesildiğinde çok geç tepki veriyor bu yüzden de tutunma sağlayamıyor ve savrulma yaşıyorsunuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam benim arac duz yolda giderken savurma yapmiyor fakat virajda yol uzerindeki beyaz sari dolgulu cizgilerden gectigimde aracin arkasi sola veya saga dogru atiyor sonra toparliyor. Aracima virajlarda guvenim sıfır. Z rotlar amartisotlerde bir sorun yok baktim. Lastikler yerden kesilmiyor. Bunu 40 km. Hizda bile yapiyor. Aracin kasasi sase uzerinde besik gibi sallaniyor sanki. Neyden olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR hocam benim arac duz yolda giderken savurma yapmiyor fakat virajda yol uzerindeki beyaz sari dolgulu cizgilerden gectigimde aracin arkasi sola veya saga dogru atiyor sonra toparliyor. Aracima virajlarda guvenim sıfır. Z rotlar amartisotlerde bir sorun yok baktim. Lastikler yerden kesilmiyor. Bunu 40 km. Hizda bile yapiyor. Aracin kasasi sase uzerinde besik gibi sallaniyor sanki. Neyden olabilir.

Fb7 de aynı durumu yaşıyordum, aracın yapısından kaynaklanıyor sanırım, o yüzden Fc5 bu güne kadar üretilen en iyi yol tutuşuna sahip civic diyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben de fb7 de aynı sıkıntıları yaşıyordum. Döner kavşağa hızlı girince araba arkasını bırakıyordu hemen. Hatta ilk defa bu durumu tecrübe ettiğimde baya bi tırsmıştım. Normalde önden çekişli aracın önden kaymasını beklersin fakat fb7 de bu durum tam tersi.

FC5 de aynı döner kavşağa daha yüksek hızla girdim denemek için. Kesinlikle yol tutuşu fb7 den çok daha iyi. Sanırım bu avantaj Fc5lerde aracın ağırlık merkezini aşağı almalarından kaynaklanıyor. Ortaya çıkan şaft tüneli de bu durumun olumsuz sonucu. Aracım daha güvenli olsun da varsın şaft tüneli olsun.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Donel kavsakta sorun yok. Sorun viraj alirken bozuk veya putur boyali seritli asfaltlardan gecerken. Arac hic kaymiyor. Sadece aracin arkasi dansöz gibi kiviriyor :D kullandigim araclar icinde sahin de vardi o bile boyle yapmiyor bir anormallik oldugu kesin. Fd6 si olan birinin aracini test etsem belki bana yol gosterebilir. Yuksek hizda girsem herhalde takla attiracak bana o derece.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Donel kavsakta sorun yok. Sorun viraj alirken bozuk veya putur boyali seritli asfaltlardan gecerken. Arac hic kaymiyor. Sadece aracin arkasi dansöz gibi kiviriyor :D kullandigim araclar icinde sahin de vardi o bile boyle yapmiyor bir anormallik oldugu kesin. Fd6 si olan birinin aracini test etsem belki bana yol gosterebilir. Yuksek hizda girsem herhalde takla attiracak bana o derece.

Bende fd6 var bende de aynı durum, aynı zamanda 2010 corolla da var . Ben corrollayla ne virajlara giriyorum banamısın demiyor. Civicle viraja girmeye tırsıyorum açıkçası. İlk yaşadığımda da aklım çıktı, bide civiğe yol tutuşu iyi diyorlar anlamadım. Amortisör yaylar viraj çubuğu bakmadığım yer kalmadı 1-2 gündür. Ya aracın yapısı böyle yada farklı bişey var. Araç yol cizgilerinde yada küçük bi çukur vb bişeye virajda yakalandı mı anlık olarak arkada bi güvensizlik yaratıyor. Aynı şeyden bahsediyoruz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Fd6 ve fb7 de bu durum ayni. Savurur fakat yoldan çıkmaz. Bu durum sizi bir sure tedirgin eder, alışınca umursamazsiniz. Cunku kesinlikle yoldan çıkmıyor. (makul hızda)
Fc5 ise tamamen farklı bir süspansiyon kullandığından savurma vs yapmıyor fakat bu da tehlikeli, nasil olsa arac tutunacak diye guvenip bastikca basiyorsunuz. Nasreddin hocavari olacak ama ya tutmazsa.. :)

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri