KASKO ile trafik sigortası arasındaki fark?

zevra

0
arkadaşlar ben kasko ile trafik sigortasının farkını ayıramıyorum:) mesela geçen bana arkadan bir araba vurdu onun trafik sigortaası ödedi ama exper bana neden kaskodan yaptırmadınız dedi.

allah göstermesin şimdi bana bir araba yandan vurdu arka kapı içeri girdi 10000 lira masraf çıktı karşı taraftada 5000 lira çıktı şimdi bunu kim karşılayacak.
yada ters durum ben bir arabaya vurdum 10000 lira karşıda masraf bendede 5000 masraf peki kaskomumu devreye sokacam yoksa trafiğimi?

bu çelişkimi açıklarsanız sevinirim kafam karışıkta biraz:()))))))))))

Aracınız
Her be şekilde olursa olsun, siz haklı olun veya olmayın kendi hasarınızı mutlaka kasko sigortasından yaptırın. Eğer kusurlu değilseniz kasko sigortanız hasarı karşı taraftan tahsil edecektir.

Bunun size faydası. Trafik sigortaları genellikle onarım esnafında muadil yan sanayi kullanıyor, kasko ise orjinal parça kullanıyor olmasıdır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Temel fark. Trafik sigortasi karsi tarafi, kasko ise sizi korur.

zevra

0
peki ben adama vurdum kaskomu devreye soktuğum zaman kaskom delinmezmi??

Aracınız
Tabiki kaskonuz bozulur.çoğu kaskonun anlaşmalı olduğu yere kasko şirketine gore orijinal yada muadil parca verme durumu değişmekte örneğin bana geri geri çarparak tampony çatlatan bir arac suçlu durumda olduğu için karşı tarafın sigortasından başarım karşılanacaktır özel servise gittim bizim anlasmamiz muadil parca üzerine dedi yetkiliye git dedi bende yetkiliye gittim oda muadil parca takatiz dedi bende nasıl olur dedim her firmanın farklı dedi ama genelde muadil dedi karşı tarafın sigortası axa idi sordu axa dedim o zaman başka dedi axa yetkili servislerde yan sanayi kullanmıyor dedi bu şekilde orijinal tampon takıldı aracima tampon deyip geçmeyin far köşelerinde ve bağlantı noktalarında açıklık kalıyor.orijinal olmazsa

Tapatalk....

zevra

0
tşkler arkadaşlar ama trafik sigortasını kullanmak ufak hasarlı kazalarda daha mantıklı geliyor bana kasko delinmemesi amacından

maluus

0
Siz adama vurduğunuzda da karşı tarafın hasarını sizin trafik sigortanız öder. O da ucuz olduğu için bozulsa da sıkıntı olmaz. Ama böyle bir kazada yani sizin kusurlu olduğunuz bir kazada trafik sigortası sizin aracınızda meydana gelen hasarı karşılamaz. Onu ya siz karşılayacaksınız ya da kaskonuz varsa ordan karşılatacaksınız.

Geri