Civic FB7 Kaskodan cam değişimi

Aracınız
Kaskonuz orjinal parça üzerine yapılmışsa orjinal ürün kullanmak zorundalar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2014
Münferit cam hasarları hariç olmak üzere, hasarlı parçaların tedariğinin Allianz tarafından yapıldığı durumlarda ve Allianz anlaşmalı Servislerinde orjinal parçalarla değiştirilir.Orjinal parça tanımında Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği (Tebliğ No: 2005/4) Md.3/r bendi dikkate alınmaktadır..

CAM HASARLARINDA. . . . Cam hasarına ilişkin özel bir muafiyet uygulaması bulunmamaktadır.. .

4.13 İNDİRİMLER VE ARTTIRIMLAR - Sigorta poliçesinin kasko primi belirlenirken, sigortacı tarafından, sigorta konusu araç ve sigortalı bilgilerine göre belirlenen kasko tarifesinin üzerine aşağıdaki nedenlerle indirimler/ sürprimler uygulanır. AFFINITY DISCOUNT İNDİRİMİ : %15 CAM MUAFİYET ARTIRIMI : %5 DEPREM ARTIRIMI : %3 MANEVİ TAZMİNAT ARTIRIMI : %50

poliçede bunlar yazıyor camla alakalı üzerindeki cam orjinal yan sanayisini nerden anlıyoruz aradaki farkı nerden görebilirim bilginiz war mı ?

Aracınız
Civic FB7 2014
servisinde yaptıracağım zaten bide arka koltukta sigara yanığı var onu yaptırsam işlerler mi

Aracınız
Civic FB7 2015
Münferit cam hasarları hariç olmak üzere, hasarlı parçaların tedariğinin Allianz tarafından yapıldığı durumlarda ve Allianz anlaşmalı Servislerinde orjinal parçalarla değiştirilir.Orjinal parça tanımında Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği (Tebliğ No: 2005/4) Md.3/r bendi dikkate alınmaktadır..

CAM HASARLARINDA. . . . Cam hasarına ilişkin özel bir muafiyet uygulaması bulunmamaktadır.. .

4.13 İNDİRİMLER VE ARTTIRIMLAR - Sigorta poliçesinin kasko primi belirlenirken, sigortacı tarafından, sigorta konusu araç ve sigortalı bilgilerine göre belirlenen kasko tarifesinin üzerine aşağıdaki nedenlerle indirimler/ sürprimler uygulanır. AFFINITY DISCOUNT İNDİRİMİ : %15 CAM MUAFİYET ARTIRIMI : %5 DEPREM ARTIRIMI : %3 MANEVİ TAZMİNAT ARTIRIMI : %50

poliçede bunlar yazıyor camla alakalı üzerindeki cam orjinal yan sanayisini nerden anlıyoruz aradaki farkı nerden görebilirim bilginiz war mı ?
Yazanlara bakılırsa Allianz sanırım standart olarak normalde cam için %15 muafiyetli poliçe düzenliyor, ancak siz kasko yaptırırken bir miktar daha fazla ödeyerek muafiyetsiz kasko yaptırmışsınız. Burada %15 muafiyetin anlamı orijinal cam istenirse masrafın %15'ini sigortalının karşılaması durumudur. Ancak siz poliçenizde fazladan ücret vererek muafiyetsiz kasko yaptırmışsınız ya da sigortacınız baştan o şekilde fiyat alarak poliçe düzenlemiş. Dolayısıyla herhangi bir ücret ödemeden orijinal cam değişimi yaptırabilirsiniz. Durum böyle ama isterseniz yine de emin olmak için sigortacınıza danışın.

Koltuktaki hasarı ise, poliçenizde mini onarım klozu varsa kaskodan yaptırabilirsiniz (yanığın miktarı ve büyüklüğü önemli). Ancak mini onarım için anlaşmalı mini onarım servislerine gitmeniz gerekiyor, diğer servislerde ücretsiz yaptıramazsınız.

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam aydinlandim bildiğin. Aklımda tek soru işareti kalmadı çok teşekkür ederim bu götüreceğim yer Tekbaş Honda Adana'da plaza zaten yetkili servis o yüzden orada bi görüşürüm. Ya arkamızdan sovmesinler diye uğraşıyorum acil ödeme çıkmasa satmazdim ilginiz için cok çok teşekkür ederim

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2015
merhaba. geçen yıl aracımın ön camı çatlak olduğu için kaskodan acemiliğine gelip yan sanayi olimpia cam taktırdım . yine cam catlamasinda kaskodan yetkili serviste orjinal cam taktirmak istesem kabul olur mu yoksa çıkan cam yan sanayi olduğu için kabul etmezler mi

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İyi akşamlar aracımın ön camı çatladı ama görünen bir yerde de değil alt siyah tarafta. Şimdi iki sorum olacak bilen arkadaşlara aracımda 5500 TL tramer var bunun üzerine cam kırığı diyerek tramer işler mi
İkincisi kasko bütün bedeli kapsıyor mu
Son olarak kasko 2 hafta sonra bitiyor kayıt olustursak hemen yaparlar mı ?Ekli dosyayı görüntüle 262595

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
direk değiştirin. Zaten cam değişimi hakkınız var yılda 1 ya da 2 olması gerek. Ben kasko yaptırırken tüm belgeleri okuduğum için biliyorum bu detayları. Direkt arayın kasko şirketini ve değişim isteyin. Kaskonuz da bozulmuyor.
Hatta bemim araç sıfır olduğu için 2 gün önce ücretsiz koltuk koruma yaptırdım. Sigorta hediyesi olarak. Aynı zamanda Diş , sağlık , check up gibi yıllık ücretsiz hediyeleri var kaskoların. Çoğu kişi bilmiyor dikkat ederek okuyunuz lütfen kasko şartnağmesini...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
merhaba. geçen yıl aracımın ön camı çatlak olduğu için kaskodan acemiliğine gelip yan sanayi olimpia cam taktırdım . yine cam catlamasinda kaskodan yetkili serviste orjinal cam taktirmak istesem kabul olur mu yoksa çıkan cam yan sanayi olduğu için kabul etmezler mi

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Cam için yılda bir değişim yapabilirsiniz. Ön camın orjinal olması önemlidir. Çıkan camdan ziyade kasko sözleşmenizde bu husus nasıl belirtilmiş onu öğrenmeye çalışın. Değişim için orjinal olmasında ısrarcı olun.

Geri