Kaskodan yararlanmak hakkında

krmmrt

0
Aracınız
Merhaba herkese. Bu sene kasko bittikten sonra yeniden yaptırmayı katiyen düşünmüyorum. Havaya tonla para vermek tak etti artık. O sebeple madem kasko yenilemeyeceğim ben de arabadaki küçük çizikleri, taş izlerini, tamponlardaki sürtme izlerini kasko ile yaptırayım diyorum. Ama bu mümkün müdür? Tek akıllı ben değilimdir heralde =) konu hakkında bilgisi olan fikir verirse sevinirim.

Aracınız
Merhaba herkese. Bu sene kasko bittikten sonra yeniden yaptırmayı katiyen düşünmüyorum. Havaya tonla para vermek tak etti artık. O sebeple madem kasko yenilemeyeceğim ben de arabadaki küçük çizikleri, taş izlerini, tamponlardaki sürtme izlerini kasko ile yaptırayım diyorum. Ama bu mümkün müdür? Tek akıllı ben değilimdir heralde =) konu hakkında bilgisi olan fikir verirse sevinirim.

Mini onarımla yaptırabilirsin ama kasko önemli daha geecen hafta kaza yaptım ıyıkı varmıs dedım araba servisdeyken kıralık arac bıle verdıler kaskodan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Mini onarımı kullanmıştım hocam. Kasko ikilemini yaşıyorum maalesef ama en az 1300 TL çıkacak. Geçen sene 1750 ödedim. Koyuyor vallahi insana.

Aracınız
Kaskodan yararlanmak hakkında

Aracın 60-70 bin tl lik ise kesinlikle yaptır, Allah korusun kaza yaptığında kasko senle ilgileniyo, yedek araç veriyo, kendisi tamir servisiyle uğraşıyo.
Ama kaskon yoksa kendin uğrasıyon, önden parasını veriyon tamir yapılması için.
Tamir yapıldıktan sonra eğer sen kusursuzsan karşı tarafın sigortasından alıyon paranı.

Bir de görünmez kazalar var tabi, mesela gecenler de kardeşimin sıfır seat marka aracına park halindeyken ön cam kısmına kocaman mermer parcası düştü bi iş yerinden, kasko olmasaydı, 3bin tl cepten gidecekti. Kasko olduğu için seat servisine çekti ve yedek aracı hemem temin etti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

krmmrt

0
Aracınız
Kasko değeri 54.000 TL hocam. Piyasa uçtu tabi son dönemde. temiz fd6 lar kaça gidiyor bilmiyorum. Mayısa kadar vaktim var bakalım. Sağolun tavsiyeleriniz için :)

Aracınız

Kardeşim iyi düşün taşın bi ton havaya dediğin paraya muhtaç olursun ben bi anlık dikkatsizlikle arkadan bir araba çarptım kendi aracımda 7000 hasar çıktı allah korusun eğer kasko olmasaydı şu araba aylarca ya bekleyecek yada o halde satmak zorunda kalacaktım bu konular ciddi konular direk kestirip atmanı tavsiye etmem

krmmrt

0
Aracınız
Kardeşim iyi düşün taşın bi ton havaya dediğin paraya muhtaç olursun ben bi anlık dikkatsizlikle arkadan bir araba çarptım kendi aracımda 7000 hasar çıktı allah korusun eğer kasko olmasaydı şu araba aylarca ya bekleyecek yada o halde satmak zorunda kalacaktım bu konular ciddi konular direk kestirip atmanı tavsiye etmem

Teşekkürler hocam. Aslında çok düşünülecek bir şey yok. Yapılmalı ama ülkedeki koşullar insanı sinir etmekten başka bir şeye yaramıyor. Hayırlısı bakalım. inşallah ekonomik durum el verir diyeyim artık

Aracınız
bencede kasko yaptırılmalı ve kullanılmalıda,biçok arkadaş yaptıkları kazalardan sonra,araçlarını kasko kullanmak yerine kendi imkanlarıyla yaptırmaya çalışıyorlar.bende bunu anlamıyorum,neymiş araçta tramer kaydı çıkıyormuş falan filan.kazasız araç olan kişi gidip sıfırını alsın.kaskoyu neden yaptırıyoruz cebimizden extra para harcamamak için.sonuçta araçlarımızn yedek parçaları pahalı,bencede kaskoya yıllık bir bütçe ayırmak en mantıklısı.allah korusun tek taraflı büyük hasarlarda olabilir.hoş cana gelceene mala gelsin.

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 Ocak'ta aldığım araçta toplamda 10bin üstü hasar kaydı var. Bunlardan en çok 1500 lirası, sürtme, çizik, tampon vs, bana ait. Hatta yola düşen kayanın üzerinden geçip direksiyon kutusunu değiştirmek zorunda kalmıştım bir keresinde. Karter vs derken 8500 lira masrafımı kasko verdi. Ankara'da kırmızı ışıkta duramayan birisi yüzünden tampon ve bagaj kapağı hasar aldı. Servis 6500 çekmişken yine yetkili olan AutoKing ile 2200 liraya hallettik.

O günlerden beri kasko rakamım düşmüyor. Bu yıl %50 hasarsızlık ile 1600 liraya kasko yaptırdım. Ancak, kaskonun kendisi başlı başına bir hasar gibi masraf açıyor olmasına rağmen bütün primlerim toplamı hasar miktarına ulaşmadı henüz.

O nedenle kasko ile yaşadıklarımı daha ucuza tamir ettirmiş oldum totalde. Bir kaç yıl daha kullanacağım için eğer o günlerde değiştirmek istersem yaklaşık 10 yıllık araçta hasar ve kaza sorgulayacak kişilere acıyarak gülümsemeyi düşünüyorum.

krmmrt

0
Aracınız
2012 Ocak'ta aldığım araçta toplamda 10bin üstü hasar kaydı var. Bunlardan en çok 1500 lirası, sürtme, çizik, tampon vs, bana ait. Hatta yola düşen kayanın üzerinden geçip direksiyon kutusunu değiştirmek zorunda kalmıştım bir keresinde. Karter vs derken 8500 lira masrafımı kasko verdi. Ankara'da kırmızı ışıkta duramayan birisi yüzünden tampon ve bagaj kapağı hasar aldı. Servis 6500 çekmişken yine yetkili olan AutoKing ile 2200 liraya hallettik.

O günlerden beri kasko rakamım düşmüyor. Bu yıl %50 hasarsızlık ile 1600 liraya kasko yaptırdım. Ancak, kaskonun kendisi başlı başına bir hasar gibi masraf açıyor olmasına rağmen bütün primlerim toplamı hasar miktarına ulaşmadı henüz.

O nedenle kasko ile yaşadıklarımı daha ucuza tamir ettirmiş oldum totalde. Bir kaç yıl daha kullanacağım için eğer o günlerde değiştirmek istersem yaklaşık 10 yıllık araçta hasar ve kaza sorgulayacak kişilere acıyarak gülümsemeyi düşünüyorum.

Ben geçen sene hayatımda ilk kez kasko yaptırdım. Hiç indirimim yoktu 1538 TL Poliçe bedeli çıktı. Doğa sigortadan yaptı arkadaşım. Bu sene hasarsızlıktan %30 verecekmiş. Fiyat ne çıkacak bilmiyorum artık. Ama bu kadar muhabbetten sonra gözüm korktu :)

Geri