kaza geçirdik bilgisi olan arkadaşların desteğine ihtiyacım var

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba öncelikle konuyu doğru yeremi açtım pek emin değilim eğer yanlışsa yönetici arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,

Öncelikle kendi aracımla başlayacağım geçtiğimiz hafta arka arkaya hem kendi aracımla hem eşimin aracıyla kazaya karıştık Honda da sıkıntımız yok çok şükür yine fotosunu atacağım ama bunu bilgi amaçlı yazıyorum benim aracı bıraktığım nokta kameranın uzak kaldığı bir nokta çok az belli oluyor adamda sürtmüş gitmiş telefonum falan yazıyor camda ne arayan var ne soran basmış gitmiş bide ilerde kendi arabasında birşey varmı diye kontrol ediyor kamera kayıtlarından aynı zamanı farklı kameralardan izleyerek buldular ülkemizde bu tarz insanlar olduğu için kamera açısı önemliymiş onu anladım

Asıl bilgi almak istediğim konu eşimin aracı ( golf 4 ) önce kazayı anlatayım Kocaeli'den Çankırı'ya memlekete gidiyoruz bayramın 1 günü Gerede'de otobandan çıktım yol ayrımında Opet istasyonunda park ettik aracı genel ihtiyaçlar bende bakıyorum yağ su bi sıkıntı varmı diye bi bayan galiba kararsız kaldığını tahmin ediyorum girip girmemek konusunda ani bi fren sesi ve öndeki yeşil alanın önce kaldırımına sonra gece ışıklandırmasına sonra ağaçlara ve devam edip kamyonete vurdu kamyonet 180 derece döndü tam olarak ve bayanın aracı kamyonetten kurtulup yan dönerek savrulup bizim araca çarptı bizim araçta savrulup yanımızdaki araca çarptı ( çarpan dışında hepimiz park halindeyiz bu arada o alan park alanı zaten ) allahtan kamyonet vardı bize direk vurmadı ve allahtan kamyonetin şöför tarafındada kimse yoktu çünkü şöför koltuğuyla direksiyon bir bütün oldu resmen bayanın araç yanmaya başlayınca yangın söndürücü falan söndürüldü araçta çocukta var yardım ettik şoka girdiler zaten hemen ambulans geldi hastaneye kaldırdık jandarmadan daha sonra telefonla aradığımda bir sıkıntılarının olmadığını öğrendik iyilermiş çok şükür çok kötüydü kazanın nerden geleceği hiç belli olmuyor allah kimseye kaza bela vermesin inşallah

Biraz uzun oldu ama şimdi soruma geliyorum ve aşağıya sıralıyorum sigortacımla ve bazı kişilerle konuştum farklı cevaplar aldığım için netleştirmek istedim bilgisi olan arkadaşların yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

trafik polisi ve jandarma trafik kaza tespit tutanağı tuttu bizi park halinde olduğumuzu yazmışlar zaten tutanağa ordada sizde kusur yok dediler

Bizim aracın kaskosu yok sadece sigortamız var ama karşı tarafın sigorta ve kaskosu varmış trafik ekipleri rapora tüm bilgileri yazacağını söylediler raporu kargolamalarını bekliyorum aracın işlemlerini başlatmak için Bu süreçte;

1-Bizim araç yürümediği ve ön cam kırıldığı için ( görüşü etkileyecek şekilde ) çekiciyle Kocaeli'ye getirmek durumunda kaldık fiyatıda yüksek şimdi çekicinin ücretini ödedim faturamı aldım dosyaya ekleyeceğiz ama çekici ücretini sigorta karşılamıyor herzaman falan diyorlar doğrumudur

2-Şimdi denilene göre eksper gelip kontrol ediyormuş ve ustaya sormuyormuş araçla ilgili bir sorun varmı diye ancak exper bu aracı neye göre kontrol ediyor araç otomatik ve vurduğu esnada çalışır durumdaydı şanzımanda yada başka biyerde bi sıkıntı olursa bunun kontrolünü nasıl sağlıyor yada diyelim eksik birşey var araçta daha sonra bunu çözüme kavuşturma şansımız var mı ? dosyaya sadece görsel olarak bakıp parça bilgisi girip dosyayı mı kapatıyorlar bu süreç tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum ve bu konu hakkında sizin tavsiye edeceğiniz izlemem gereken bir yol var mı ?

( Bir adette video yüklemek istedim ama yükleyemedim siteye mavi araç bize ait )

Ekli dosyalar

• 8dc6ad5e-ecf5-4b59-9c31-79f9366d1be6.jpg
    8dc6ad5e-ecf5-4b59-9c31-79f9366d1be6.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 260
  • 7652b521-7329-45e5-8f48-580ce6c07b3f.jpg
    7652b521-7329-45e5-8f48-580ce6c07b3f.jpg
    144.4 KB · Görüntüleme: 270
  • f7da6da1-96eb-4cee-a077-b6d9bb94cb91.jpg
    f7da6da1-96eb-4cee-a077-b6d9bb94cb91.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 268
  • c8340fad-9005-4de9-a4a1-70f4528ed25353.jpg
    c8340fad-9005-4de9-a4a1-70f4528ed25353.jpg
    205.3 KB · Görüntüleme: 266

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Hocam çok geçmiş olsun. Felaket bir kaza olmuş. Çok şükür araçlarda kimse olmaması herkes için büyük teselli. Maddi hasar olarakta en hafif sizin araç gibi duruyor.
> Video için youtube yükleyip buraya link atabilirsiniz.
> Çekici ve expert durumu nasıl olur tam bir tecrübem yok. Tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olur.
> Civic için ise video kaydından plaka lazım. Sürtme kötü değil. Önce alkolle temizlik ardından pasta cila atılır. Boya kalkması varsa rötuş ile halledilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
eyvallah çok teşekkür ederim kardeşim aracın içindeydi bu esnada allahtan bi sıkıntımız yok şükür

Aracınız
Civic FC5 2017
bune bole o sürücü resmen talan etmiş ortalıgı cok gecmıs olsun hondada bişi yok plastik aksam da golf fena olmus siz faturayı alın cekıcının sıgorta karsılamıyacaktır buyuk ihtımalle arac sahıbınden talep edın . duran arabaya da nasıl carpıyorlar vallaha billaha bi alem bizim millet ama hep bu bayan şöförler yapıyor genelde bunu. şaşırıyor o anda da panik yapıyor sonrası malum

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok büyük kaza atlattık ben diyorum verilmiş sadakamız varmış eğer kamyonet yanımızda olmasa direk bizim arabaya vuruyordu o hızla kamyonetinde sürücüsü araçta değildi ama eşi araçtaydı o ablayıda hastaneye kaldırdılar herkez ucuz atlattık çok şükür

Aracınız
Geçmiş olsun.

Çekici belirli bir mesafeye kadar ödenir. Örneğin 150km. Sonrasını ödemez. 150kmyi örnek olarak yazdım, değişebilir.

Araç tamirhaneye bırakıldığında eksper gelene kadar kimse araca müdahele etmemeli. Eksper gelince gerek kaporta, gerek mekanik arızalar için ustalarla görüşür. Mutlaka sizde araç başında olun.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Sigorta policenizi okuyun.cekici hakkiniz varsa orada yazar.yazmiyorsa normalde odemiyor.geçmis olsun.resmen felaketten kurtulmussunuz.
Eger onune herhangi bisey cikip kazaya neden olmadiysa boyle suruculerin ehliyetine bir kaç sene el konulmali ki isin ciddiyetini anlasin.
O surucu belkide simdi yollarda!

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
hepinize teşekkür ederim iki aracında sigortacısı farklı golf ün sigorta acentesi ile görüştüm poliçemde çekici ile ilgi birşey yok ama park halinde bulunmamız sebebi ve kusurumuz olmadığı için ve araç hareket edemediği için karşı tarafın sigorta şirketinin çekici ücretini karşılayacağını kaza için dosya açtıklarında faturayı içine eklemem gerektiğini söyledi hondaya uğradım aracın şanzıman yağını değiştirmek için ordakilerde çekici ücretini karşılamaz dedi :confused: çok acayip bi durum içindeyim exper geldiğinde beni arayın dedim gidip bende bakıcam ama sigorta şirketinin kendi ( maaşlı çalışan experi gelirse ) ustaya sormuyolarmış kendileri kontrol edip parça listesi çıkarıyormuşçok acayip işler benim ustada bu arabayı perte çıkarır kesin diyo :eek: çok karmaşık bir durum içinde kaldım @Barbaros03 çok haklısınız önüne birşey çıkmamış kazada ifadesini veren astsubayla görüştüm tesise girmekte kararsız kalmış son anda hamle yaparak böyle bir kazaya sebebiyet vermiş cezada yazmışlar ama ehliyetine el koyduklarını sanmıyorum malesef

Geri