Kaza geçirdim yardim !

mace

0
Aracınız
benim size tavsiyem bu yamylam alkollüden bir şey çıkmaz yani bu yamyama karşı davada kazansanız adamın maddi gücü yoksa elinize bir şey geçmez, işte sigorta olayı burada devreye giriyor, aracınız perte çıkarsa kaskoya başvurursunuz ama muhtemelen sigorta şirketleri perte çıkarmaya pek yanaşmıyor tamir yoluna gidilecektir diye tahmin ediyorum, siz aracınız tamirine karar verildi derlerse hemen sulh hukuk mahkemesinden aracınız yapılmadan önce tespit yaptırın. Mahkemenin yaptığı bu tespit açacağınız değer kaybına dayanak teşkil edecektir. Daha sonra sigortaya ve yamyama karşı dava açarsınız, sigortalar bu paraları ödüyor ve yamyama rücu ediyor. Saygılar.

benim size tavsiyem bu yamylam alkollüden bir şey çıkmaz yani bu yamyama karşı davada kazansanız adamın maddi gücü yoksa elinize bir şey geçmez, işte sigorta olayı burada devreye giriyor, aracınız perte çıkarsa kaskoya başvurursunuz ama muhtemelen sigorta şirketleri perte çıkarmaya pek yanaşmıyor tamir yoluna gidilecektir diye tahmin ediyorum, siz aracınız tamirine karar verildi derlerse hemen sulh hukuk mahkemesinden aracınız yapılmadan önce tespit yaptırın. Mahkemenin yaptığı bu tespit açacağınız değer kaybına dayanak teşkil edecektir. Daha sonra sigortaya ve yamyama karşı dava açarsınız, sigortalar bu paraları ödüyor ve yamyama rücu ediyor. Saygılar.

52 bin Tl lik hasar raporunda perte çıkarırlar heralde hocam.TAvsiyeniz için teşekkür ederim aksi durumda dediklerinizi uygularım.Araçta başkasına aitmiş bakalım ne olacak.

krmmrt

0
Aracınız
Valla okurken benim sinirlerim bozuluyor empati yapmaktan. Allah denk getirmesin böyle tiplerle kimseyi. Haklisin ama hakkini almak icin sürünmen lazim.

Tat arama orada burada; varsa yoksa HONDA

Trust

0
Aracınız
[MENTION=6]Trust[/MENTION] hocam inş çıkar perte.Çıkmazsa uğraşacağım.Yetkili serviste olsa aracı düzgün toplayacağının garantisi yok.Şikayetçi oldum bu süreç nasıl oluyor bilginiz var mı acaba?
Mahkemelik olur ölüme sebebiyet falan derken dava uzar gider belki tazminat alabilirsiniz bu ülkede işler biraz karışık kimi zaman adalet sistemi haksızın yanında oluyor.
Bu süreçte siz aracı nasıl pert e çıkarırım onu düşünün eğer sigorta şirketiniz iyi bir sigorta ise zaten sizi uğraştırmaz.

Olmasa bile araç pert zaten bana göre.
Siz sizin aracınızın emsal leri ne kadar piyasası ne onu araştırın size bir fiyat biçilecek pazarlığa oturun ısrarcı olun hiç yoksa 3000 TL düsugunu teklif edecekler sizde emsal leri eksper e göstereceksiniz yoksa mahkeme yolunu seçerim deyin tabiki bu en son süreç .
Tekrar geçmiş olsun

Aracınız
Civic FB7 2014
öncellikle geçmiş olsun aracın ön tarafında bulunan çelik koruma hasar aldıgı için arabanın iskeletinde oynama olmuştur onun için arabanın tekrar yapılması mümkün degildir kasko arabanın aynısını verirse alın derim son olarak mahkemeye gidin derim

Mahkemelik olur ölüme sebebiyet falan derken dava uzar gider belki tazminat alabilirsiniz bu ülkede işler biraz karışık kimi zaman adalet sistemi haksızın yanında oluyor.
Bu süreçte siz aracı nasıl pert e çıkarırım onu düşünün eğer sigorta şirketiniz iyi bir sigorta ise zaten sizi uğraştırmaz.

Olmasa bile araç pert zaten bana göre.
Siz sizin aracınızın emsal leri ne kadar piyasası ne onu araştırın size bir fiyat biçilecek pazarlığa oturun ısrarcı olun hiç yoksa 3000 TL düsugunu teklif edecekler sizde emsal leri eksper e göstereceksiniz yoksa mahkeme yolunu seçerim deyin tabiki bu en son süreç .
Tekrar geçmiş olsun

Hayırlısı artık hocam.Dün ikame araç talep etmiştim.Experi arayıp bana dönüş yaptılar.Ağır hasarlı,büyük ihtimalle pert diye araç vermediler.Aksigorta da sorun olacağını düşünmüyorum ama internet fiyatlarını baz almazlar dedi benim sigortacı.Bu arada yine honda düşünüyorum ama fiyatlar uçmuş .duv.

Aracınız
Geçmiş olsun arkadaşım, cana gelmesin de gerisi düzelir. Ekim ayında yeni Hondalar gelecek. Ama fiyatlar 80-95 arası olacağı söyleniyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
exper 52.000 hasar çıkardıysa o araç perttir. kurtuluşu yok...aracın piyasadaki değeri ne kadarsa ona göre ödeme yaparlar...kasko poliçende sigorta firman piyasa değerini neye göre belirlediği bilgisi yazması lazım...sigortacılar birliğinin rayiç değeri üzerinden mi veya internet sitesi üzerinden mi..kimi firma belli internet sitelerindeki fiyatları baz alıyor..senin aracınla aynı km, aynı model ve yılda olan 3 aracın fiyatının ortalaması alıp ona göre ödeme yapıyor..geçmiş olsun.

Aracınız
Hava yastıkları açmadı hocam.Muhtemelen darbe sensörleri bariyerin altında kaldı temas olmadı.

2015 aralık ayı Isparta - Konya yolu Hız 130 km .

Karşıdaki araçtan kaçamaya çalışan ve araç ışığından dolayı göremediğimden dolayı büyük bir köpeğe çarparak sol önden kaza yaptım. Herhangi bir problem olmadan durabildim. Airbagler açılmadı. Tampon far fıskıye motoru v.s.

Sıkıntı olan airbaglerin açmaması.. Çok kötü bir kaza yapmadığım için airbagler açmaması maddi manada baya rahatlattı. Yoksa 2000 tl ile çıkmazdım..

Airbagler niye açmadığına baktığımda ise sol darbe sensör kablolarının kaza anında araç sacı tarafında kesildiğinin fark ettim. Ön darbe sensörleri ön direklerin bulunduğu uçta sac kulağının arkasındadır. Sac kulak ile platik malzeme arasında sıkışan kablo kopartmış. Ve sensör yok arızası ile karşılaştım.

Airbag lerinizi çokta güvenmeyin.. Sensör kablosu yüzünden çalışmayabilir. Büyük bir handikap.

Son düzenleme:

maluus

0
Dediğiniz gibi bu durum güvenlik açısından sıkıntılı. Bildiğim kadarıyla darbe sensörleri ani bir yavaşlama olduğunda bilgi veriyor ancak hava yastığının açılıp açılmayacağına ecu karar veriyor. Sadece bir fikir olarak söylüyorum ama sonuçta kablodan geçen enerji olduğu için kazanın etkisiyle saç eğilerek gelip kabloyu kesene kadar sensör zaten bilgiyi ışık hızında ilettiğinden işini yapmış ancak ecu hava yastığını açmamış olabilir. Ama tabi bu sadece bir tahmin. Öte taraftan araç hava yastıkları ile ilgili c sınıfı 20 aracın karşılaştırıldığı bir video izlemiştim YouTube da. Sadece 5 tanesininki olması gerektiği gibi çalışıyordu. Diğerleri ya geç açılıyor, ya tasarımı hatalı kafayı sütuna doğru itiyor vs. Yani her halükarda sıkıntılı bir mevzu hava yastığı. Bilmem kaç milisaniye ile belki hayatını kurtaracak ve bir kez çalışacak. Allah kimseyi düşürmesin ?

Enviado desde mi Nexus 5X mediante Tapatalk

Geri