Kaza Sonucu Haksız Kazanç Ve Onarım

Arkadaşlar bir kaza yapmıştım 5 ay önce öndeki araç aniden durunca arkadan vurdum kendisine vurmak da demeyelim dokundum yani resimler de gözüktüğü gibi benim sadece plakam yamuldu ve plastik tırnaklar yerinden attı aracımı yaptırmadım dahi plakayı yenisi ile değiştirdim tırnakları da yerine oturttum

Karşı araç ta da işaretlediğim yerde çizik oldu tamponun da 1 parmak boyu kadar sadece

Sigorta mı yenilemek istediğim de bu kazaya ait 17 bin TL'lik hasar çıktı karşıma o kadar rakam çıkması için benim aracımın önünün dağılması gerek bebim bu şahısa ne yapmam gerekiyor

Arayıp ağzıma geleni mi söyliyim Allaha mı havale edeyim 20220602_114646.jpg20220602_114654.jpg

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bunun için tutanak tutulup sigortaya bildirilmesi bile ilginç olmuş.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Gecmis olsun.Arka bagajda biraz yamukluk var gibi görüyorum. Eğer vurduğunuz kişi yetkili servise gittiyse ,bu kadar rakam çıkması normal.Ama bagaj sizden önce varsa hak gecmis olur.Bunada diyecek bir seyim yok maalesef.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim başıma buna benzer bir olay Focus aracımda geldi. Ağzıma geleni saydım. Telefonda artistlik yaptılar yanlarına gittim yüzlerine saydım. Bu sefer süt dökmüş kedi oldular. Sonra düşündüm "değer mi? "
Allah a havale et.

Gecmis olsun.Arka bagajda biraz yamukluk var gibi görüyorum. Eğer vurduğunuz kişi yetkili servise gittiyse ,bu kadar rakam çıkması normal.Ama bagaj sizden önce varsa hak gecmis olur.Bunada diyecek bir seyim yok maalesef.
Benim aracımın önünün dağılması gerek bagaja o kadar hasar verebilmem için malum bizim panjur ların sağlamlığı belli çatlağı bırak çizik yok o olay ile ilgili

Benim başıma buna benzer bir olay Focus aracımda geldi. Ağzıma geleni saydım. Telefonda artistlik yaptılar yanlarına gittim yüzlerine saydım. Bu sefer süt dökmüş kedi oldular. Sonra düşündüm "değer mi? "
Allah a havale et.
Bende Allaha Havale edeceğim hocam malesef çoluk çocuk sahibiyiz başımızı belaya sokmaya gerek bile yok rabbim bilir doğrusunu herşeyin

Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun. Benzer durumların son zamanlarda canıma tak etmesi sonucu, uzun zamandır ertelediğim araç kamerasını birkaç gün önce taktım. Siz tampona çarpmışsınız ama fotoğraftan yanlış görmüyorsam beyaz aracın bagaj kapağı önceden hasarlı gibi. Katakulli ile bagaj kapağı da aradan çıkarılmış olabilir. Araçta kamera olsa ve görüntüler kaza dosyasına eklense bu tür bir suistimal mümkün olmazdı diye düşünüyorum.
Bir de sbm sayfası üzerinden kaza tespit tutanağı sorgulama yapabilirsiniz. Orada olayın aslı dışında bir durum var mı belki anlaşılabilir.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar bir kaza yapmıştım 5 ay önce öndeki araç aniden durunca arkadan vurdum kendisine vurmak da demeyelim dokundum yani resimler de gözüktüğü gibi benim sadece plakam yamuldu ve plastik tırnaklar yerinden attı aracımı yaptırmadım dahi plakayı yenisi ile değiştirdim tırnakları da yerine oturttum

Karşı araç ta da işaretlediğim yerde çizik oldu tamponun da 1 parmak boyu kadar sadece

Sigorta mı yenilemek istediğim de bu kazaya ait 17 bin TL'lik hasar çıktı karşıma o kadar rakam çıkması için benim aracımın önünün dağılması gerek bebim bu şahısa ne yapmam gerekiyor

Arayıp ağzıma geleni mi söyliyim Allaha mı havale edeyim Ekli dosyayı görüntüle 270101Ekli dosyayı görüntüle 270102

Geçmiş olsun. 17.000 tl.'lik hasar kaydının ayrıntılı bilgisine ulaşmaya çalışın. Sorgulamada DETAY kaza tarihi ile mesaj gönderdiğinizde ayrıntı gelmesi lazım.

mturker

Özel Üye

Arayıp ağzıma geleni mi söyliyim Allaha mı havale edeyim Ekli dosyayı görüntüle 270101Ekli dosyayı görüntüle 270102

Çok geçmiş olsun, dediğin gibi orta halli bile vursaydin panjur bi defa kesin kirilirdi. Sanırım bu adam bu kazadan biraz faydalanmış gibi detaya indiginizde bagaj kapağı çıkarsa çok hakkına girmistir. Çünkü fotoda gözüken beyaz aracın tampon eşiği çatlamış sadece, bagajla alakası yok,
Bagajı kasma olsa dahi böyle bı sonuç çıkmaz fizik kurallarına aykırı bı defa...

Geçenlerde otoparkta trafikte beklerken birisi kalkışta geldi benim sol arkaya vurdu sol tirnak attı sürtünme oldu, renk mavi olduğundan belli çizikler oldu.
Düşün düşün düşün ya dedim tutanak tutsam deymez adama vursan deymez, bişey almasam banada yazık, dedim ben seni ararım. 350 TL ye ortayı bulduk , sonra havale etti, götürdüm ustaya rutus pasta cila biraz uğraş temizleme vs orayı. Gerçekten pireyi deve yapmaya gerek yok..

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri