Kaza yaptık dostlar

Aracınız
Civic FD6 2011
Dostum gelmiş geçmiş olsun. Bence dışarda yaptır hatta 2.sanayide bu işi yetkili servislerden bile iyi yapan yerler var görüş fiyat al kendi kaskondan yaptır. Biliyosun tramer kaydı ülkemizde herşey.!araba cacık olsun ama tramer olmasın :) serviste perte ayırcaklarsa yaptır yoksa dışarda. Tamponlar plastik kaynağıyla toplanır ekspertiz de bakılmıyo zaten, camurluklarda vakumla ve özel cihazla ısıtıp düzelir. Bi iki parca boyayla kurtarırsın. Tekrar geçmiş olsun

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gecmiş olsun bu aracı perte ayırmazlar yukarıdaki arkadaş a katılıyorum araba cacık olsun ama tramer olmasın.. Turkıyede bole..

F8331 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
aracın hasarı araç bedelinin %50 sinin üzerindeyse perte çıkartılması kolaylaşıyor. sigorta şirketine nazınız geçiyorsa, ya da nazı geçen bir acenteyle çalışıyorsanız aracı yine perte çıkartma şansınız artar.

benzer bir olay başıma geldiği için kısaca bahsetmek isterim.

2018 ramazan bayramına 3 gün kala bir kaza yaşadık, FB7 aracımla, aracın o zamanki piyasa değeri 80 bin civarındaydı ve yetkili servisin çıkarttığı parça/tamir bedeli ise 22 bin civarındaydı, ama direksiyon kutusu arızalı olma ihtimali de göz önüne alınırsa 30 bin civarında bir bedel söylendi. Belki aracın hayati aksamında arızalar olması sebebiyle belki servisin şişirmesi sebebiyle, artık bilmiyorum fiyat çok yüksek geldi, ki aracı görseniz 5-6 bin liraya bu araba toplanır dersiniz.

neyse acenteye nazımız geçtiği için sağ olsun sigorta şirketi ile anlaşarak aracın perte çıkmasını sağlamıştık.

değer kayıpları vb. durumlar sonraki süreçte karşınıza çıkabilir.
Tabi bu işlerin bürokrasisi çok uzun sürüyor bilginiz olsun.

ama ben de şahsi fikrimi belirtmek isterim; bence aracın hayati aksamında bir arıza ya da sakatlık yoksa iyi bir usta ile anlaşarak sanayide yaptırmanız daha mantıklı diye düşünüyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Dalyawker Bilginiz olması açısında linkteki konuyu ekliyorum,

@Dalyawker Gelmiş geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Airbag ler ne durumda? Tahminim gözüken hasarlar ile yetkili serviste 50.000 TL gibi bir fatura çıkabilir, sigortanız ile görüşün pert için zorlayın.

50.000 çıkmaz kardeşim bende 2017 civic vardı kardeşim kaza yaptı ön 2 airbag patladı ön dağıldı 45.000 hasar kaydı çıktı Sonra perte ayrıldı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dün gece izmir havaalanı yolunda arkadan peugeot 207 sağ arkadan vurdu , vurmanın etkisiyle soldan bariyerlere vurduk araba bu hale geldi , Peugeot bizim arabaya vurduktan sonra 3-4 arabaya daha vurdu , sürücüsü alkollü çıkmış , arabayı tanıdık servise çektik, 2019 model dizel otomatik henüz 3 bin km de çok üzüldük , servis - değer düşüklüğü hakkında görüşlerinizi merak ediyorum, saygılar Ekli dosyayı görüntüle 251581Ekli dosyayı görüntüle 251582Ekli dosyayı görüntüle 251583Ekli dosyayı görüntüle 251584Ekli dosyayı görüntüle 251585Ekli dosyayı görüntüle 251586Ekli dosyayı görüntüle 251587Ekli dosyayı görüntüle 251588Ekli dosyayı görüntüle 251589Ekli dosyayı görüntüle 251590

Gerçekten çok gelmiş olsun arkadaşım. Allah can sağlığı versin. Para bi şekilde kazanılıyor. Benim eski
Aracım da pert olmuştu insan çok üzülüyor gerçekten. Ama mala gelsin. Allah beterinden korusun.

mertk

0
Aracınız
Büyük geçmiş olsun hocam yazık olmuş ama en hafif atlatmanın yoluna gitmek lazım tabi anladığım kadarıyla araca yüksek bir hasar kaydı işlettirmeden ve perte ayırmadan yaptırmak istiyosunuz gibi anladım.

servis biraz fazla uçurmuş gibi.
Ben kasko işlerinden anlamam kasko hiç yaptırmadım. ama eğer anlaşılıp para alınıyorsa iyi bir kaportacı
Çamurlukları kurtarır, bagajda yüzde 80 kurtarılır. Emin değilim.
Değişecek far, stop, tamponları, sisleri vs vs de orjinal çıkma alır yapıştırır geçer.
35binlik masrafı 7-8 bin tl e çeker.
Şahsen kendim fb7e öyle yaptım 4te1 e indirdim masrafı.

İzmirde görüşmek isterseniz bornova pınarbaşı 5. Sanayide 7419 sokakta halil kurt usta var. Civic forumdan diyin Yılların ustasıdır kasko dan da yapar siz nasıl isterseniz orjinal sıfır çıkma parça da ayarlar. Yetkili servisin yapamadığı ağır araçları bu ustaya danışıyolar izmirde tanınır.

mertk

0
Aracınız
Büyük geçmiş olsun hocam yazık olmuş ama en hafif atlatmanın yoluna gitmek lazım tabi anladığım kadarıyla araca yüksek bir hasar kaydı işlettirmeden ve perte ayırmadan yaptırmak istiyosunuz gibi anladım.

servis biraz fazla uçurmuş gibi.
Ben kasko işlerinden anlamam kasko hiç yaptırmadım. ama eğer anlaşılıp para alınıyorsa iyi bir kaportacı
Çamurlukları kurtarır, bagajda yüzde 80 kurtarılır. Emin değilim.
Değişecek far, stop, tamponları, sisleri vs vs de orjinal çıkma alır yapıştırır geçer.
35binlik masrafı 7-8 bin tl e çeker.
Şahsen kendim fb7e öyle yaptım 4te1 e indirdim masrafı.

İzmirde görüşmek isterseniz bornova pınarbaşı 5. Sanayide 7419 sokakta halil kurt usta var. Civic forumdan diyin Yılların ustasıdır kasko dan da yapar siz nasıl isterseniz orjinal sıfır çıkma parça da ayarlar. Yetkili servisin yapamadığı ağır araçları bu ustaya danışıyolar izmirde tanınır.

Düzeltiyorum başka bir mesajda pert olması iyi olacak demişsiniz hayırlısı olsun hocam. Gönlünüze göre olur inşallah

Geri