Civic FK7 Kaza Yaptık-Yardım

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Geçmiş olsun hocam Allah daha beterinden korusun..

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçmiş olsun servise götürüp kaskodan yaptırırsanız o bölgeyi komple boyarlar farıda değiştirirler

Ama oraya göçük onarım yaptırsan bile sonrasında rötuş yaptırman gerekecek rötuş yapınca beğenmessen boyatma yöntemine gidicen iki kez para vermiş olacaksın ama bence lokal boyatıp farında ne problemi varsa çıkma bulabilirsin o şekilde değiştir derim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben olsam servisle bir görüşürüm sonrasında boyaciyla ve en son gocukcu ile. Ona göre karar verirdim. Ama şu kesin ki serviste çıkacak fiyatın yarısına dışarda çok rahat yapılır. Hem hasar kaydı dusuk çıkar. Satarkende fotoğrafları elinde olduğundan problem olmaz. Ayrıca başıma yakın zamanda gelen kazada arabanın bagaj kapağı değişti ve parçanın gelmesi 2 ayı buldu ve fiyatlar yüksek olduğundan hasar kaydı yüksek cikti. Bu parça ne kadar gocukcu düzeltmek istesede parça çekilirken boya mutlaka çatlayacak ve boyamadan olmayacak gibi. Ayrıca iç kısımlarda ve başka bölgelerde kasma olabilir. İç kısımdaki döşeme sökülerek bakılması daha doğru olur.
Kısaca ben disarda yaptırırdim ve sonrasında da değer kaybını alırdım. Ben o şekilde yaptım iyi ki servise götürmemisin dedim. Şimdiden geçmiş olsun

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle geçmiş olsun. Birebir aynı kazayı yaptım tek fark benim araç fb7.
Bakın öncelikle o arka çamurlukta yapılacak işlemi örneğin sağ arka kapıda benzer darbe olsaydı oraya yapılacak işlemle karıştırmayın. Çizgilerin birebir kalem gibi tutturulması bir sorun. Onu geçtim en önemli sorun darbe sebebiyle özellikle sağ arka kapı ve çamurluğun arka kapı ile örtüşen iç bölgelerinde yaşanan kastırma. Siz çamurluğun ezilen bölgesini düzeltsenin bile darbeye bağlı oluşan kastırmadan kaynaklı çamurluğun orjinal yapısını tutturamama riskiniz var. Maalesef bende masraf az çıksın diye özelde düzeltme yaptırdım sonuç hüsran. Hem beklediğimden çok masraf çıktı hem çamurluk doğru düzgün yapılamadı hemde sağ arka kapı açılıp kapanırken sağlıklı çalışmadı. Keşke çamurluğu değiştirseydim diye çok pişman oldum. Yani işlem görmüş boyanmış ve birebir simetriği kısmen kaybolmuş bir çamurluk yerine taze sıfır cillop gibi çamurluğu takmak daha mantıklı. Özel servisi tanıyorsanız güveniyorsanız mutlaka yetkili servis olsun diyemem ama kesinlikle çamurluğu değiştirin derim. O çamurluk işlemle sonuç alınacak gibi durmuyor. Kendi aracımı görür gibi oldum sağ arka kapının hafif kapanmadığı aklıma geldi canım sıkıldı. Sizin hiç sıkılmasın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçmiş olsun. Servis yüksek çıkarır ve değişime gider onarım pek yapmıyor. Kasko halletsin şimdilik para çıkmasın benden diyorsanız servis, yok ben gider cebimden yaptırırım derseniz yetkili servise göre yarı fiyatına halledersiniz.

Servisteki tüm parçalar Japonya'dan geliyor Honda Türkiye fabrikasını kapattığın dan beri durum böyle ve malesef uzun süre beklemek gerekiyor fakat tüm malzemelerin orjinal ve hesap sorulabilir oluyor hasar kaydı kısmı gelince ise ülkede kur 15-20 Euro civarında o parça 1000 Euro olsa otamatik 15 bin TL oluyor bu şartlar altında fotoğraflar ortada airbag açmamış araçta ve sadece karoserde bir sorun var turboda vesaire bir bölgede bir problem yok herşey kanıtlı servisinde herşey tutanakla belgeli yapılıyor. Kapı değişecek olsaydı servis derdim ama bu gocukler düzeltilebilir ana gövde parçasının değişimine gerek yok derim duzelttir.Fakat ülkedeki hasar kaydı su para şöyle olmuş diyenlerede ben kazanın fotoğraflarini hatta mümkünse videosunu bile kayıtlı tutarım elimde neresi hasar almış açıkça gösteririm kapı vs gibi hareketli bir parça ise ve düzeltilmesindense değismesi daha sağlıklı olucaksa serviste değiştiririm sonuçta can taşıyor malda benim en iyi yerde yaptırırım hasar kaydı var die almayan da almasın sanki Euro 1 TL ülkede...

Civic Turbo

Aracınız
Civic FC5 2020
Servisteki tüm parçalar Japonya'dan geliyor Honda Türkiye fabrikasını kapattığın dan beri durum böyle ve malesef uzun süre beklemek gerekiyor fakat tüm malzemelerin orjinal ve hesap sorulabilir oluyor hasar kaydı kısmı gelince ise ülkede kur 15-20 Euro civarında o parça 1000 Euro olsa otamatik 15 bin TL oluyor bu şartlar altında fotoğraflar ortada airbag açmamış araçta ve sadece karoserde bir sorun var turboda vesaire bir bölgede bir problem yok herşey kanıtlı servisinde herşey tutanakla belgeli yapılıyor. Kapı değişecek olsaydı servis derdim ama bu gocukler düzeltilebilir ana gövde parçasının değişimine gerek yok derim duzelttir.Fakat ülkedeki hasar kaydı su para şöyle olmuş diyenlerede ben kazanın fotoğraflarini hatta mümkünse videosunu bile kayıtlı tutarım elimde neresi hasar almış açıkça gösteririm kapı vs gibi hareketli bir parça ise ve düzeltilmesindense değismesi daha sağlıklı olucaksa serviste değiştiririm sonuçta can taşıyor malda benim en iyi yerde yaptırırım hasar kaydı var die almayan da almasın sanki Euro 1 TL ülkede...

Civic Turbo
Kesinlikle size katılıyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri