Kaza yaptım.araç değer kaybı hakkında

Aracınız
Arkadaşlar merhabalar.ayın 4ünde resimde görüldüğü gibi bi kazaya karıştım.kusur tamamen karşı kişide.aracımı honda bayine gönderdim.22 gündür araçsızım.bu konuda karşı kişiden araçsız kaldığım süre zarfı kadar maddi tazminat alabilirmiyim? Birde araç değer kaybı hakkındaki bilgilerinizi alabilirmiyim.
77b24b6b3a07a33e8c8780c387b5c887.jpg

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öncelikle geçmiş olsun. Değer kaybı alabilmek için aracın 10 yaşından büyük olmaması, km nin 150000 nin üzerinde olmaması ve hasardan 2 yıl geçmemesi gerekiyor. Karşı tarafın trafik sigortasından alınır. Daha önceden aynı yerden kaza yapmamanız gerekiyor. exper raporu ile karşı tarafın sigorta şirketine başvurmanız gerekiyor iyi akşamlar

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

biroll

0
Geçmiş olsun aracını kaskodan yaptır aklı olduğun için recü hakkını kullan kaskonu bozdurma
Expertiz raporunu ve araca yapılan masraf faturan İle birlikte karşı tarafın trafik sigortasına başvur ödemeyi yaparlar bir dilekçe ile
Baktın ödemiyorlar bağlı bulunduğun ilin sigorta tahkim kuruluna başvur değer kaybını ordan alırsın yanlız birbir değişen parça ve plastik akşam için alamasın
Tekrar geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Araç sağınızda yalnız. Rapor veya sbm kararı çıktı mı?

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=2987]joseph41[/MENTION] çok teşekkür ederim.elinize sağlık.

[MENTION=5638]biroll[/MENTION] teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Araç sağınızda yalnız. Rapor veya sbm kararı çıktı mı?

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim kardeşim.Yol yapımı olan ve tek yönü geliş gidiş şeklinde plastik dubalarla ayrılmış olan yolda meydana geldi kaza. Tutanak tutuldu sadece.

ASDEDE

0
Aracınız
Geçmiş olsun buna benzer bir kazada ben geçirdim birde vuran şahıs arabası ile kaçtı onu birde yakalamak icin kovalamaca esnasin yüksek bir kasise hızlı girdim benzin deposuda delindi o esnada daha sonra yakaladım polis falan derken tutanağı tutarken karşı taraf suçu üzerine aldırdım. Honda servisine gittim kaskodan yaptırdım yaklaşık 12000 tl hasar kaydı oluştu yetkili servisin önerdiği bir avukat ile iletişime geçtim değer kaybı için işlemlere başladılar 6800 tl tazminat geri aldim ve 3 4 ay gibi kısa bir sürede hesabıma yattı.

Sent from my LG-D802TR using CivicTR Forum mobile app

asadem

0
Aracınız
Gecmis olsun

Benim de basima benzeri geldi seyir halinde yandan vurarak bir hayli zarara yol acip kacti yandaki hava yastiklari vs patladigi icin o sokla plakasini da alamadim kameralardan da bulamadim kaskodan araci yaptirdim ancak deger kaybi icin karsi taraf yoksa kaskodan yine bunu tazmin edebiliyor muyum

Sent from my LG-H815 using CivicTR Forum mobile app

Geri