Kaza Yaptım Fikirlerinize ihtiyacım var

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Dava max 1,5 sene sürüyormuş

eskperin raporuna ilk atlama derken ne yapmam lazım anlamadım şimdi servis aracı test ettikten sonra bi sıkıntı cıkmaması durumunda raporunu sunucakmış sonra eskper raporunu acıklıcakmıs ben ne yapıyım itirazmı ediyim bu fiyatlar normalmi şişirilmişmi? işin bide kusur oranı mevzusu var inş kusur oranını yuzde yuz karsı tarafa verir yoksa sıkıntı olacak

Hocam bu işlerin uzmanı birileriyle görüşerek hareket etmenizde fayda var.

Aracınız
Hocam çok geçmiş olsun sigorta aracın masrafindan kurtulmak için perte ayirabiliyor yada aracı sizden alıp satabiliyor diye biliyorum çünkü bole çıtır hasar dedikleri hasarlı araçların sigortalar tarafından satıldığını biliyorum bu isin ticaretini yapan arkadaşlar var bu konuyu da bir araştırın derim

Tapatalk....

Aracınız
[MENTION=657]mrtklc[/MENTION] kardeşim geçmiş olsun öncelikle, çok şükür henüz bir kazaya karışmadım fakat 3 adet kazalı araç aldım ihaleden kaza oranının %85 lerde olmasına felan gerek yok pert olması için.

Şu anda bindiğim araçta ağır hasarlı geçiyor ve hasar tutarı servisin belirlediği tutar 21.000 TL ben aracı 2 Bin TL ye tamir ettirdim sol ön kapı sol ön çamurluk sol taşıyıcı ve sol marşbiyel ucu düzeldi ve boyandı bunun dışında aracımda hiçbir şey yoktu ve bu aracı perte ayırmışlardı. diğer 2 aracımda bunun gibiydi.

Eğer servis aracın için 11.000 Rakkam çıkarttıysa pert olma olasılığı yok bence. 20.000 üzerinde olsaydı pert olurdu aracın paranı alırdık direk. Birde zaten sigorta şirketi perte ayırdığı aracı ihale yöntemi ile satıyor ve araç satılmadan da senin paranı ödemiyor geciktiriyor sallıyor.

Aslında sigorta şirketi pert olan araçtan çok zarar etmiyor hatta bazılarından kâr bile ediyorlar.

Sözün özü aracını dışarıda yaptırsaydın tecrübeli biri olarak en fazla 2 binliran giderdi. Servis olduğu için bu rakkam çıktı oda hasarlı olarak görünecek tramerinde değer kaybınıda aldıktan sonra HONDA sağlam araçtır bin arabana rahatına bak ALLAH daha büyük kazalardan korusun senide bizleri de.

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Her ihtimale karşı çektiğiniz fotoğrafları saklamayı unutmayın. Pert kaydı çıkmazsa ileride aracınızı satarken hasarın fotoğraflarını gösterdiğinizde alacak kişi daha kolay ikna olur. Malum servis faturayı şişiriyor ve tramerde yüksek meblağ gözüküyor.

mrtklc

0
Çok saolun arkadaslar galiba araca uzun süre binip davadan para almayı kovalıcam gibi cok ali cengiz oyunları var piyasada ama haydan gelen huya gider hesabı pis işler cevirmek istemiyorum varmıs üstümüzde bi ugursuzluk cıktı buna şükür diyip yolumuza bakıcaz tekrardan cok saolun Allah kaza bela vermesin

mrtklc

0
Kusur oranları acıklandı beyler tahmin ettiğim gibi %100 karşı taraf kusurlu bulundu bundan sonra önce sözlü olarak Araç değer kaybını isticem eğer vermezse hukuki mücadelemiz başlıcak Hayırlı olsun Konu kapanabilir Destekleriniz fikirleriniz için Teşekkür Ederim saolun varolun

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kusur oranları acıklandı beyler tahmin ettiğim gibi %100 karşı taraf kusurlu bulundu bundan sonra önce sözlü olarak Araç değer kaybını isticem eğer vermezse hukuki mücadelemiz başlıcak Hayırlı olsun Konu kapanabilir Destekleriniz fikirleriniz için Teşekkür Ederim saolun varolun

Hocam tekrar geçmiş olsun, kaza güzel bir şey olmasa da adınıza olumlu sonuçlanması sevindirici olmuş.

mrtklc

0
selamın aleykum beyler

dava sonuclandı
2500 hasar
1000 manevı tazmınat verdı mahkeme
umdugum kadar olmasada hıc yoktan ıyıdır
Allah kaza bela vermesın
hayırlı gunler

Sayin mrtklc, hayirli olsun oncelikle. Bizim bir yakinin araci kazadan sonra perte cikti. Verdikleri para cok az. Biz de deger kaybi icin dava acabilir miyiz? Yontem konusunda Yardimci olabilir misiniz? Tesekkurler.

Sent from IOS using Tapatalk

Geri