Civic FC5 Kaza yaptım. Ne yapmalıyım?

Aracınız
Kaskonuz nasıl?

1. Yetkili servis orjinal parça
2. Yetkili servis muadil parça
3. Özel servis orjinal parça
4. Özel servis muadil parça

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Honda Mutluhan servisine bıraktım, herhangi bir sıkıntı varsa anlarlar diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
Servisin Hasar danışmanı kimse açık açık görüşün, servisin insafına ve kendi haline bırakmayın arabayı. her aşamayı takip edin ve onayınız alınmadan işlem yaptırmayın derim. Küçükte olsa önden darbe almış araba her zaman kapalı kutudur. Motor kaidesi, havuz ve panelde sıkıntı varsa ben olsam perte ayırtır, kaskodan paramı alırdım. Sadece panjur, tampon, far ve radyatör sıkıntılıysa değiştirip gönül rahatlığıyla kullanın ama çok iyi baktırın dediğim yerlere. Sonra çok uğraşırsınız ama iş işten geçer.

Son düzenleme:
tampon panjur sensörler halledilir de en korkulacak olay burada darbe alıp sağlam görünen farlarda. benim arabayı lastik yarıldı diye çekiciye yüklemeye çalışıp ta yükleyememe sebebiyle esneyip çatırdayan ön tampon yüzünden yaklaşık 3-4 ay sonra çamurluk park lambasına su girmişti, yani farlar stoplar yada dış lambalar yakınındaki parçalar titreşim yada şok darbesi gördüğü zaman gözle belli olmasa da zamanla cam ile çerçeve arası birleşim yerinin hafif açılmasından dolayı su alıyor. Sonradan sigortaya kaskoya ekspere bunu kabul ettiremiyorsunuz.

Honda yedek parçaları çok pahalı o yüzden en az 10-15000 lira tutuyor böyle kazalar. tramer hususunda ikinci el Hondayı bilen bilir kazalı tramerli olsa da neden yüksek olduğunu tahmin ettiği için sıkıntı yapmaz satın alır, ama honda yı bilmeyen tanımayan bu kadar trameri görünce tırın altına girmiş zannediyor. 10-15000 liraya takla atmış Clio topladıkları için millet Civic i Clio zannediyor. Buna da üzülüyorum.

Geçmiş olsun.

Dediklerinize aynen katılıyorum benim de bir kazam arkadan vurmuşlardı.arka sağ sol stop sağlam gözüküyordu.1 hafta sonra su girmişti ve içten çatladığını gördüm zor durum.Allah kimseye vermesin böyle durumlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri