Civic FC5 Kaza yaptım. Ne yapmalıyım?

Merhaba, tutanak tuttuk. Karşı tarafta da bir sorun yok.
Sadece panjurdan dolayı 5000 civarı hasar çıkabilir, tamamı da 10 bin I geçebilir diye düşünüyorum. Bu durumda napmam lazım diye düşündüm.
Hafif bir kaza olduğundan aracın şasisinde ya da kaputunda birşey yok. Dışarıda yaptırarak ucuza mal ettirmek gibi bir yöntem ne derece sağlıklı olur, bunu anlamaya çalışıyorum
Yani zaten ilk etapta trafik sigortasından karşı tarafı halledebilirse halleder. Sizin kasko orası için devreye girmez hasar yok ise. Sizin için tavsiyem kaskoyu devreye sokmanız; benim far kırıl 1800 tl falan tutuyordu açıkçası kaskoyu bugünler için yaptırdım cebimden ödemek istemedim kaskoyu bozdum. Zaten mevcut kurlardan dolayı hasarsızlık indirimi de alsanız pek fark etmiyor. 500 600 fazla çıkar . Ama tabi yine de siz bilirsiniz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
tampon panjur sensörler halledilir de en korkulacak olay burada darbe alıp sağlam görünen farlarda. benim arabayı lastik yarıldı diye çekiciye yüklemeye çalışıp ta yükleyememe sebebiyle esneyip çatırdayan ön tampon yüzünden yaklaşık 3-4 ay sonra çamurluk park lambasına su girmişti, yani farlar stoplar yada dış lambalar yakınındaki parçalar titreşim yada şok darbesi gördüğü zaman gözle belli olmasa da zamanla cam ile çerçeve arası birleşim yerinin hafif açılmasından dolayı su alıyor. Sonradan sigortaya kaskoya ekspere bunu kabul ettiremiyorsunuz.

Honda yedek parçaları çok pahalı o yüzden en az 10-15000 lira tutuyor böyle kazalar. tramer hususunda ikinci el Hondayı bilen bilir kazalı tramerli olsa da neden yüksek olduğunu tahmin ettiği için sıkıntı yapmaz satın alır, ama honda yı bilmeyen tanımayan bu kadar trameri görünce tırın altına girmiş zannediyor. 10-15000 liraya takla atmış Clio topladıkları için millet Civic i Clio zannediyor. Buna da üzülüyorum.

Geçmiş olsun.

Aracınız
Bu aracın tahmini masrafı 7000-8000 lira olur. Farlar ve far ayakları sağlamsa tabi ki.

Yıl olmuş 2020, araç yetkili serviste kaskodan yapılmış ve belli ki çok büyük kazası yok. Koşa koşa alırım ben bu aracı.

Hava yastıkları açılmış,
Kapılar, tavan ve arka çamurluklar değişmiş,
Ağır hasar kaydı,
Pert kaydı,
Yetkili servis harici onarılmış araçları kesinlikle almam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Geçmiş olsun.
Benzer kazada ben yetkili servise gitmiş ve herşeyi orjinal olarak temin etmiştik. Çünkü tampon demirine kadar girmiştik. Bu arada kaskom 1 kademe düşmüştü ve 600 tl normalden fazla çıkmıştı.

Sizde;
Tampon kesinlikle tamir edilip boyanır.
Panjur değişir.
Eski logo diğerine takılır.
Ön tampon demirine bakılması lazım.
Farlar kontrol edilir ki birşey yok gibi.

Dışarda herhalükarda daha uygun fiyata tramersiz halledilebilir. Size kalmış.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
panjur, tampon değişir. far tırnakları da kırıksa en az 10 bin tramer yazarlar... kaza alt ortadan. klima radyatörü de hasar almışsa 15-20 bin tramer....

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynen dediğin gibi olacak sanırım.
Farların dişleri kırılmış, radyotör hasar almış.
20 bin tramer olacak gibi.

Düşündüm taşındım, şu an kendi güvenliğimi düşüneyim. İçime sinsin. Satarken kısmına da artık Allah kerim.
panjur, tampon değişir. far tırnakları da kırıksa en az 10 bin tramer yazarlar... kaza alt ortadan. klima radyatörü de hasar almışsa 15-20 bin tramer....

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Aynen dediğin gibi olacak sanırım.
Farların dişleri kırılmış, radyotör hasar almış.
20 bin tramer olacak gibi.

Düşündüm taşındım, şu an kendi güvenliğimi düşüneyim. İçime sinsin. Satarken kısmına da artık Allah kerim.
motor kaidesini, ön paneli ve havuzu iyi kontrol ettir, ufacıkta olsa oynama, darbe, ezilme vb. varsa, gerekiyorsa expere biraz sakal at, pert yaptır arabayı. İyi bi ustaya veya servise baktır, herkes anlamayabilir, sonradan anlarsan iş işten geçmiş olur. İstanbuldaysan Bostancı Sanayi Koçarslan Honda veya Çiftkurtlarda hasar danışmanı Kerim var, açık açık konuş, halden anlarlar.

Aracınız
Bu hasarla araç pert olmaz, hayal görmeyin. Bu araç için farlarda işin içine girerse 15000-18000 lira arası tramer olur ekstra birşey çıkmazsa.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
motor kaidesini, ön paneli ve havuzu iyi kontrol ettir, ufacıkta olsa oynama, darbe, ezilme vb. varsa, gerekiyorsa expere biraz sakal at, pert yaptır arabayı. İyi bi ustaya veya servise baktır, herkes anlamayabilir, sonradan anlarsan iş işten geçmiş olur. İstanbuldaysan Bostancı Sanayi Koçarslan Honda veya Çiftkurtlarda hasar danışmanı Kerim var, açık açık konuş, halden anlarlar.
Honda Mutluhan servisine bıraktım, herhangi bir sıkıntı varsa anlarlar diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

Geri