Kaza yaptim :(

Aracınız
Dün otobanda giderken sıkışık trafikte arkadan tır vurdu aracıma. Hem de iki kere. Çok şiddetli bir çarpmaydı. Arka tarafın göçtüğünü düşündüm resmen. Büyük bir ihtimalle uyudu. Tutanak falan tuttuk. Arka bagaj kapağında 3 noktada göçük oluştu. Fazla bir boya kalkması olmadı. Arka tamponda birkaç yerde boya kalkması var ve yerinden oynaması söz konusu. Aracımın hiç hasar kaydı yok. Bu yüzden bagaj kapağının boyanmasını ve bu hasarın tramerde gözükmesini istemiyorum. Bu yüzden aracı bugün Autokinge götürdüm. Autokinge götürdüğümde bagaj kapağındaki göçükler için boyasız düzeltme imkanı olmadığını söylediler. Kapağı açtıklarında iç kısımdan hafif bir boya kalkma söz konusuydu. Sanayide birkaç ustaya gösterdim. Onlarda aynı şekilde konuştu. 650 tl fiyat verdi birisi. Yarın Honda mutluhana götürmeyi düşünüyorum. Onlar büyük ihtimal boyayıp düzeltiriz diyecekler. Sizin tavsiyeniz nedir ? Karşı taraftan aracımda oluşan değer kaybını tazmin etme yoluna gideyim mi? Bırakayım öyle mi kalsın ki maalesef titiz bir insanım. Autoking temi yaptırayım. Hasar Allaha şükür az ama gene de sıkılıyor insan.

Ekli dosyalar

• 20160720_180918.jpg
    20160720_180918.jpg
    80.7 KB · Görüntüleme: 6
  • 20160721_144328.jpg
    20160721_144328.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 6
  • 20160721_144336.jpg
    20160721_144336.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 7
Bu servisler fena sacmaliyorlar aracına arkadan bir araba çarptı bende onumdekine ama 40km ile çarptılar aracında on arka tampon bagaj kapağı değişti birde on ızgara tramer de 10.000tl görünüyor ..tam saçmalık iş nedeniyle ugrasamadin arkadaşa sordum sanayide bana getirseniz 2.000 e hallederdik dedi... Kasko biraz abartıyor yani

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burich

0
Allah daha büyüklerinden korusun, cana geleceğine mala gelsin. Sizin suçunuz olmadan başa böyle bir olay gelmesi gerçekten can sıkıcıdır.. Bence 1.000tl geçmiyorsa cepten yaptırmakla kasko denk gibi geliyor. ( gelecek sene kasko indirimini ve 2.elde arabanın satışı düşünülünce)

Aracınız
geçmiş olsun...servisler zaten aracın orasını burasını değiştirelim, parçadan işçilikten para kazanalım diye bakıyolar zaten..servislerin yaklaşımı tamamen duygusal(!)
ufak tefek kazalarda sanayi veya autoking tarzı yerler daha iyi çözüm olabiliyor..servislerin bazen aynı şekilde darbe almış aracın birine komple değişcek abi diyip, başka bi zaman da düzeltip lokal boya ile hallolur diyebiliyolar..dediğim gibi tamamen duygusal yada iş yoğunluğu vardır uğraşmak istemiyodur.

Geri