Kiralama hk.....

Hiçbir fikrim yok, acil yorum bekliyorum. Bizim hanimin arabasını bir komşumuz kiralamak istiyor. İyi bir ek gelir olabilir. Ama ne kadar fiyat isteyeceğimi bilemiyorum....yardım lütfen.

Araç 2005 accent admire. 52 binde 1,3 benzinli ve otomatik. Klima, hidrolik direksiyon, alarm donanımları var.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Aylık kiralamada günlük 50 TL gibi bir rakam olabilir belki. Ama bunun bir sürü prosedürü var galiba. Size iyi yazılmış bir sözleşme lazım.

Talep komşudan geliyor. Açıkçası sözleşme yapmak gerekli mi bilemiyorum, dost isi çünkü. Diğer yandan araç eski. Yani 50 tl fazla mi olur sizce.

Aylık olursa 1000 tl, günlük ise 40 tl fiyat istemek abartı olur mu

Aracınız
Talep komşudan geliyor. Açıkçası sözleşme yapmak gerekli mi bilemiyorum, dost isi çünkü. Diğer yandan araç eski. Yani 50 tl fazla mi olur sizce.

Aylık olursa 1000 tl, günlük ise 40 tl fiyat istemek abartı olur mu

Sonuçta ortadaki mal sizin malınız tabiiki ama ben olsam sözleşmesiz kesinlikle adım atmam. Neler duyuyoruz neler....

Bence düşündüğünüz rakam fazla bir rakam değil.

Trust

0
Aracınız
O kadar kiralama şirketleri varken neden sizin araciniz?
Bu işler sakat işler bilginiz olsun.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fiyattan ote yasal sorumlulugu var. Kazaya, olaya karisma durumunda arac sahibi siz oldugunuz icin ilk sizin kapiniz calinacak. Veya ceza yendigi taktirde sizin uzerinize kalacak. Arkadaslarin dedigi gibi sozlesme sart fakat bana kalirsa bu is yas. Dost ile ye ic alisveris etme diye bosuna dememis buyuklerimiz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
http://blog.milliyet.com.tr/otomobilinizi-baskalarina-emanet-etmeyin-/Blog/?BlogNo=283275

http://www.sabah.com.tr/egeli/2013/08/02/arac-sahibine-surpriz-ceza

http://www.triprentacar.com.tr/sss/113-araci-kiralayandan-baskasi-kullanabilir-mi.html

bi olay daha vardı ama bulamadım..tv de haberde çıkmıştı..arkadaşına veriyo aracını kullansın diye o da gidiyo birine vurup olduruyor..sonra vuran kaçıyo mu oyle bişeler..sonra aracın asıl sahibi yargılanıyo gibi bişeler..bu işler yaş.illa da vercem diyosan bi avukatla görüş sözleşme ve hukukisorumluluk hakkında bilgi verir yardımcı olur.

Doğru diyorsunuz. Ben sadece maddi yönü düşünmüştüm. Eşim ile yakin arkadaşlar. Ben 1000 tl dediğim zaman bile esim nasıl derim ben bu parayı demişti. Tatillerde felan evlerimizi emanet ettiğimiz biri.

Ancak diğer detaylar önemli. Kardeşim avukat, bir fikrini alayim bakayım

Aracınız
Hocam kasko yaptırın gerisinden birsey olmaz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aylık 1000, günlük 60 tl teklif ile gidecektim, ama eşime burada yazan çekinceleri de söyledim.

Sonuç olarak vaz geçtik

Geri