Kış lastiği Alacağım H serisi mi T serisimi ?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam bu harfler hız endeksini vermekte. Bilmiyorum ne oranda hızlı kullanıyorsun aracı ama T serisi şehir içi kullananlar için ideal. Hoş kışın şehirler arası normal bir kullanıcı 150 yi de pek geçmiyor. Kışın o hızlara ulaşmıyorsa T ideal bence. Hem de fiyat olarak daha ekonomik olacaktır.

Aracınız
Merhaba hocam Ben pirellide Arge Muhendisiyim h ve t serilerini karsilastirirsan cogu uretimde t serisi h serisinin hizina cikabilir lastik firmalari uretim prosesini kolaylastirmak icin tek duze gidiyor. Ama v serisi ayridir 240km icin tamamen farkli bir lastik yapisi ve karisimi kullanilir.

Ben sizin yerinizde olsam ki onceki arabamda bende aynisini yapmistim T serisini alirdim ordaki hiz 2 saat patlamayacaginin garantisini verir aslinda daha yuksek hizlara cikabilecegini belirtiyor. Zaten 190km hizla iki saat bile gidebilmek cok zor bu yollarda o yuzden fazla para verminizin bir anlami yok.

Bu arada fb7lerin orjinal yuk ve hiz kode 91V dir ki bence fazla bizim araclar icin zaten 200km nerdeyse gecilmiyor zaten az bir sure kullanilabiliniyor..

Onemli olan yuk kodunu kesinlikle orjinal lastiginizin altinda almayin cunku ani frenlemelerde on lastiklere asiri yuk bindigi ici sadece araba icinin dolu bos olmasini agirlik olarak dusunmemek lazim.

Umarim yardimim olmustur hocam...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
dediğiniz gibi üzerinde orijinal lastik 91 v imiş görünce şaşırdım.
Aldığım lastik Nokian 205/55 R16 91T WR D4 4 tanesini 780 tl aldım +30 tl balans etiket değeri ıslak zemin A sınıfı Yakıt C sınıfı taktırırken incelediğim michelin bile C-B sınıfıydı. İlk izlenimler gayet güzel.

Aracınız
dediğiniz gibi üzerinde orijinal lastik 91 v imiş görünce şaşırdım.
Aldığım lastik Nokian 205/55 R16 91T WR D4 4 tanesini 780 tl aldım +30 tl balans etiket değeri ıslak zemin A sınıfı Yakıt C sınıfı taktırırken incelediğim michelin bile C-B sınıfıydı. İlk izlenimler gayet güzel.
Iyi gunlerde kullanin lastiginizi T sinifi alarak fazla para odememis oldunuz zaten performanslarida farketmiyor. Kazasiz surusler;)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=1967]dogan84[/MENTION] nokian hakkındaki yorumların nedir kullanıcı olarak?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri