Kısa Far ve Mustang Tarzi Led Sis

Arkadaşlar 1 sene oldu olmadi kısaları beyaz ampüle cevirmistim simdi 1 tanesi patlak verdi..İstanbul Günesli Garage ile gorustum 1 yil garanti veriyor 220 TL fiyat verdi.Sizce Nasil ? Markasini soyledi lakin suan hatirlamadim..
Birde üc cizgi seklinde ön ve arka sis kısmina led icin montaj dahil 800 TL fiyat verdi..Forumdan dolayi indirim yapildi denildi..Sizce yaptirmali miyim fiyatlar nasil ?
Bu arada daha onceki kisa beyaz ampulleri kendim siparis vermistim n11 den kendim rahatca takmistim..Fiyat olarak da 200 kadar vermistim..

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Guncel
Arkadaşlar 1 sene oldu olmadi kısaları beyaz ampüle cevirmistim simdi 1 tanesi patlak verdi..İstanbul Günesli Garage ile gorustum 1 yil garanti veriyor 220 TL fiyat verdi.Sizce Nasil ? Markasini soyledi lakin suan hatirlamadim..
Birde üc cizgi seklinde ön ve arka sis kısmina led icin montaj dahil 800 TL fiyat verdi..Forumdan dolayi indirim yapildi denildi..Sizce yaptirmali miyim fiyatlar nasil ?
Bu arada daha onceki kisa beyaz ampulleri kendim siparis vermistim n11 den kendim rahatca takmistim..Fiyat olarak da 200 kadar vermistim..

Aracınız
Civic FD6 2010
Guncel

Bu tarz ledlere inan kimse garanti veremez. Ömürleri max. 1 yıl zaten.

O fiyat bandında envai çeşit marka var ama hepsi aynı çin malı ürünler.

200 liraya Niken marka, yine 1 yıl garantili, uzun ve kısa far takımı alabilirsin n11'den. Yine montajını kendin yaparsın.

800 lira çok yüksek bir rakam bence bahsedilen işlemler için. Bence çok da mantıklı değil.

Niken kalitesine de pek guvenmiyorlar diye biliyorum.Simdiki kullandigim sanirim c6 diye bir markaydi..Ne almaliyim hangi marka kisa ve uzunlar icin ?
Bu tarz ledlere inan kimse garanti veremez. Ömürleri max. 1 yıl zaten.

O fiyat bandında envai çeşit marka var ama hepsi aynı çin malı ürünler.

200 liraya Niken marka, yine 1 yıl garantili, uzun ve kısa far takımı alabilirsin n11'den. Yine montajını kendin yaparsın.

800 lira çok yüksek bir rakam bence bahsedilen işlemler için. Bence çok da mantıklı değil.

Aracınız
Civic FD6 2010
Niken kalitesine de pek guvenmiyorlar diye biliyorum.Simdiki kullandigim sanirim c6 diye bir markaydi..Ne almaliyim hangi marka kisa ve uzunlar icin ?

Valla Niken'in C6dan daha iyi olduğunu biliyorum.
Ama dediğim gibi hepsi aynı baktığımızda. İyisi dediğimiz de kötünün iyisi yani.
Niken ya da inwells değerlendirebilirsin o fiyat bandında.

Aracınız
Civic FD6 2010
Böyle bir far-led başlığınız vardı neden yeni bir başlık açma gereği duydunuz?

Forumu soru cevap gibi kullanacak olursak çöplüğe döner her konu.

Diğer konunuzdan ben dahil birkaç kişi de fikir vermişti zaten.

Heleki forumda led xenon far sis vs zebille konu var.

Aracınız
Civic FC5 2018
Led ampulde önemli olan led çipi olduğu kadar Işıl tasarım çok önemli. LED’ler çok küçük olduğunda ısı az bile olsa sıcaklık çok yüksek oluyor. Isı tahliyesi çok kritik.
Çoğu Çin malı ürün düzgün yapamıyor bu işi. Led sıcaklıkları 120c’yi görüyor. Bu da led’i çok kısa sürede ölmesine sebep oluyor.
Bu işi en iyi yapan diode dynamics ve ürünü SL1. Adamlar gerçekten bu iş için kasmışlar. Led sıcaklığı 95c’leri geçmiyor.
YouTube’da kanalları var. Nasıl üretildiğinin, testlerinin videolarını çekmişler. Fakat çifti $150. Al alabilirsen :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri