Kışlık lastik değişimi sonrası başlayan uğultu sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
kışlıkları taktırdığımdan beri araçtan bir uğultu sesi gelmeye başladı ses hızlandıkça hızlanıyor yavaşlayınca yavaşlayan bir garip bir ses. Sebebi kışlık lastik olabilir mi? Yada başka bir sorun mu var acaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Continental WinterContact TS850 ‘leri yanlış hatırlamıyorsam her kış ortalama 3-5 bin km olmak üzere 5 kış kullandım. Yıllar geçtikçe CPC5 ile aralarındaki sessizlik ve yumuşaklık farkı TS850 ‘nin lehine doğru açılıyordu. Bunu 3. yıldan itibaren daha çok hissetmeye başladım...

CPC5 ile CPC6 ‘dan hangisi daha sessiz hocam?
CPC6 (y)
Hatta sessizlik konusunda şu anki deneyimlerime göre şöyle bir sıralama yapabilirim.
CPC6 CPC5'ten, CPC5 ise CPC2'den daha sessiz.
Ama CPC6lar ile daha 10bin km ancak yapmışımdır, 25-30bin km.lerden sonra daha objektif bir görüş belirtebilirim :)
CPC6lar yapı olarak CPC5lere göre bence çok daha yumuşak özellikteler diye de ekleme yapayım.

Aracınız
Civic FC5 2016
Yazliklar brigistone idi çok ses yapıyordu hankook a geçtim. Desibel i düşük olan ses kesildi. Şimdi nokian kışlık lastikleri taktım desibel az olmasına rağmen ses uğultu yapıyor. Yani kışlık lastik dişinden dolayı uğultu ses yapıyor. Normaldir ses yapması sorun yok.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri