klima arızası??

Aracınız
merhabalar, bi kaç gün önce aracımın klimasının soğutmadığını fark ettim uzun süredir kullanmıyordum klimayı.. internetten ve çevremden duyduklarıma göre kullanılmayınca klima gazı etksini kaybediyormuş.. bende bugün sanayiye gittim açıp baktılar klima gazı harbiden bitmiş fakat kompresör müdür nedir onda elektrik akımı da bulamadılar.. tüm sigortalara baktılar hepsi sağlam en son bilgisayara bağlayıp klima basınç sensörünün bozulmuş olduğuna karar verdiler :) tabi bana da servis yolu gözüktü daha önce başına böyle bi durum glen var mı? sanki klima gazını basınca sensör devreye girecek gibi geliyor bana.. yoksa alakası yok mu? serviste bayramdan sonra ya kaldı.

bu arada aracım civic hb 2006

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3278]alonsofurkan[/MENTION] Hocam başıma geleni anlatayım :) yoldan gelen taş klima radyatörünü delmişti bütün gaz uçmuştu, radyatör tamir oldu gaz basıldı sorun çözüldü.

Başka bir klimacıya daha danışın aynı problemi söyler ise sensörü değiştirin 80 tl de gaz bastırın güle güle serinleyin :)
80 tl güncel İzmir deki gaz basma piyasası.

Aracınız
[MENTION=3278]alonsofurkan[/MENTION] ; dün klima gazını komple değiştirdim size şöyle bilgi vereyim işinize yarar muhtemelen :)

boşaltılan miktar :

0.265 kg gaz

15 gr yağ

Tekrar sıfırdan doldurulan miktar :

0.450 kg gaz

20 gr yağ

gittiğiniz yerden kağıt istemeyi ihmal etmeyin dolum yapılırken...

Aracınız
[MENTION=3278]alonsofurkan[/MENTION] ; dün klima gazını komple değiştirdim size şöyle bilgi vereyim işinize yarar muhtemelen :)

boşaltılan miktar :

0.265 kg gaz

15 gr yağ

Tekrar sıfırdan doldurulan miktar :

0.450 kg gaz

20 gr yağ

gittiğiniz yerden kağıt istemeyi ihmal etmeyin dolum yapılırken...

servise götürücem hocam orada da verirler bi zahmet.. yalnız sanayide gittiğim yerde usta kapağı direk açtı. elini koydu önüne hiç hava kalmamış dedi ama bişey pısss etti boşaldı hiç hava kalmamışsa ne boşaldı :D

Aracınız
servis verir mi bilemem :)

boşalan bence klima gazı yerine var olan hava gazı :) yakıt deposunun kapagını açtıgında pıssssssssssssss eder benzinin buharlaşması sonucunda sıkışan gazdır mesela , klima içinde aynı durum geçerli :)

[MENTION=3278]alonsofurkan[/MENTION] Hocam başıma geleni anlatayım :) yoldan gelen taş klima radyatörünü delmişti bütün gaz uçmuştu, radyatör tamir oldu gaz basıldı sorun çözüldü.

Başka bir klimacıya daha danışın aynı problemi söyler ise sensörü değiştirin 80 tl de gaz bastırın güle güle serinleyin :)
80 tl güncel İzmir deki gaz basma piyasası.

sa reis k bakma konuyu hortlatmak gibi olmasın yaşadığının aynısı şu an benim başıma geldi .. tampon sökülecek radyatör kaynak edilecek gaz basılacak dediler . tahmini minimum 250-300 tl masraf olur dediler . sen ne kadara yapmıştın . bu nasıl iş anlamıyorum . 2 punta kaynak atıyolar 300 tl . Bunlarda din iman kalmamış :S

Aracınız
Klima gazı zamanla dibe çöker kışında kullanın hem sıcak hem soğuk oda bir motor sonuçta git gel tamir derken daha fazla masrafa yol açıyor maalesef kullanın korkmayın :) klima gazı bitmez zamanla hortumlar vs eskir kaçırabilir cıvata vs torkuna baktirin ondan sonra gaz bassinlar oncesin de yetkili servise arıza tespiti yaptirabilirsiniz kendi kendine bozulmaz o gaz dibe çökmüştür vanayi açınca tabi tamamen boşalır :))) serviste gaz bastırmak 250 300 den aşağı değildir aman dikkat edin.

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
sa reis k bakma konuyu hortlatmak gibi olmasın yaşadığının aynısı şu an benim başıma geldi .. tampon sökülecek radyatör kaynak edilecek gaz basılacak dediler . tahmini minimum 250-300 tl masraf olur dediler . sen ne kadara yapmıştın . bu nasıl iş anlamıyorum . 2 punta kaynak atıyolar 300 tl . Bunlarda din iman kalmamış :S

Hocam eski mevzu kaç para verdiğimi hatırlamıyorum :)
200 250 normal gibi gözüküyor ama.

Geri