Klima arızasına kökten çözüm var mı?

Ad Soyad
Aykut Aktaş
Aracınız
Civic FC5 2019
Selam arkadaşlar 4 ay önce izmir’de kurumsal bir firmadan fc8 kasa civic aldım. Aldıktan birkaç gün sonra klimanın soğutmadığını farkettim. Firma araca ücretsiz gaz dolumu yaptı ve bu 3 ay idare etti. Ancak şimdi yine soğutmuyor. Firma çarşamba günü tekrar ilgilenecek. Forumdaki klima konularının neredeyse hepsini okudum sayılır ancak anladığım kadarıyla bu klima sorunu kendini tekrarlayan çözümü olmayan problem gibi. Muhtemelen klima radyatörü çatlağı vs gibi birşey çıkacak. Benim asıl merak ettiğim bu problemin kalıcı çözümü yok mudur sorunu kökten çözebilen arkadaşlar var mıdır. Şimdiden herkese teşekkür ederim. Saygılar
Not: Garanti yok ilk sahibi garantiyi bozmuş.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Aykut Aktaş
Aracınız
Civic FC5 2019
Slm arkadaşlar arabayı firmaya bıraktım ve sonuç diğer fc5/fc8 modellerle aynı klima radyatöründen kaçmış gaz çatlaklar var. Radyatör değişimi yapıldı özellikle yan sanayi takmalarını istedim arabadan çıkan çatlak radyatör orjinal. Arabayı bugün teslim aldım soğutma gayet iyi önceki araçlarımdaki gibi sorunum çözüldü ve firmaya teşekkürlerimi sunarım tüm işlemler ücretsiz yapıldı. Ancak benim konuyu açmamın sebebi bu arızayı tamamen çözebilen varmı şimdi radyatör değişti tamamda her an taş gelme delinme riskiyle mi arabayı kullanacagım bunun kalıcı çözümünü öğrenmek istiyordum.

Aracınız
Slm arkadaşlar arabayı firmaya bıraktım ve sonuç diğer fc5/fc8 modellerle aynı klima radyatöründen kaçmış gaz çatlaklar var. Radyatör değişimi yapıldı özellikle yan sanayi takmalarını istedim arabadan çıkan çatlak radyatör orjinal. Arabayı bugün teslim aldım soğutma gayet iyi önceki araçlarımdaki gibi sorunum çözüldü ve firmaya teşekkürlerimi sunarım tüm işlemler ücretsiz yapıldı. Ancak benim konuyu açmamın sebebi bu arızayı tamamen çözebilen varmı şimdi radyatör değişti tamamda her an taş gelme delinme riskiyle mi arabayı kullanacagım bunun kalıcı çözümünü öğrenmek istiyordum.
Hangi firmadan aldınız hocam arabayı? Araçlarının baya arkalarında duruyorlar.

ywzckr

0

Hocam orjinali gördüyseniz peteklerine tırnağınızı sadece değdirdiğinizde yamuluyor çok ince gibi kullanılan metal, yan sanayi ise bildiğiniz metal kımıldamıyor daha sağlam, 4 ay oldu ben değişeli. Benim ateşleme bobini arızalandığında garantiye sokmamıştılar, Bende sonrasında dışarda bakım yaptırmıştım o yüzden daha servise uğramadım bile oris ile değiştim herhangi bir arızası yok şuanlık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
mantıklı olmuş, sürekli uzun yol gidip her sene ön cam değiştiren bir arkadaşım kia cerato suna yan sanayi olympia vs. cam taktırırdı daha kalın ve kırılmaya daha dirençli diye. Yan sanayi klima radyatörü ile sorun çözülebilir. Civic FC5 lerin klima sistemi biraz problemli, ücretsiz radyatör değiştirme vakalarını hatırlıyorum eğer radyatör kanallarında ezik yok ise ücretsiz değiştiriyorlardı

Ad Soyad
Aykut Aktaş
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam orjinali gördüyseniz peteklerine tırnağınızı sadece değdirdiğinizde yamuluyor çok ince gibi kullanılan metal, yan sanayi ise bildiğiniz metal kımıldamıyor daha sağlam, 4 ay oldu ben değişeli. Benim ateşleme bobini arızalandığında garantiye sokmamıştılar, Bende sonrasında dışarda bakım yaptırmıştım o yüzden daha servise uğramadım bile oris ile değiştim herhangi bir arızası yok şuanlık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Doğrudur orjinal radyatör epey yumuşak 3-4 yerden çatlamış zaten tek bir yerden bile değil. Umarım yan sanayi sorun çıkartmaz bir daha uğraşmam İzmir’de sıcaktan en az 6 ay klimalı araç kullanmak zorunda kalıyoruz mecburen klima iyi soğutmalı 😁.

Geri