klima aydınlatması, koltuk ısıtma aydınlatması, şöfor tarafı cam kaldırma aydınlatmaları yanmıyor, passenger airbag ikazı sönüyor.

Aracınız
merhaba arkadaşlar aracım 2012 honda civic fb7 kasa. aracımda parklar ve farlar kapalı iken herhangi bir sorun yok, passenger airbag ikazı ımid ekranda geliyor, Ancak PArkları yada farları açtığımda PASSENGER AIRBAG yazısı kayboluyor, Klima aydınlatması, koltuk ısıtma aydınlatması ve şöfor tarafı cam açma modulu ve ayna kontrol modlünün aydınlatmaları yanmıyor. Bunların aydınlatması nereden besleniyor, bütün sigortaları kontrol ettim atık sigorta yok. videosunu ekliyorum.

Aracınız
Dışardan saseyi nasıl verdiniz???
merhabalar sorun ortadan kalmadı devam ediyor, sadece ben denemek için şase verdim lambası mı patlak diye lambasının sağlam olduğunu görmek için yaptım ki asıl amacım passenger AİRBAG lambası değildi ki o zaten farlar kapalı iken yanıyordu, klima ve koltuk ısıtmanın aydınlatmasının lambalarını kontrol etmek için şase verdim. arıza halen devam ediyor, parklar kapalı iken sorun yok, ama aprkları açınca passenger airbag ikazı sönüyor, klima, koltuk ısıtma şöfor tarafı cam kaldırma aydınlatmaları yanmıyor.
şaseyide şöfor tarafındaki cam kaldırma modülünün aştındaki soketten aydınlatma hattını bulup o şekilde verdim, siz tam olarak hangi kablo ve soket olduğunu bilmiyorsanız yapmayın aksi halde başka bir sisteme zarar verebilirsiniz.
BENİM ARIZAM HALEN DEVAM ETMEKTE ÇÖZEMEDİM.

Ad Soyad
Mustafa Özdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
Anladım kardeşim.kablolarda eziklik vs olma şansı olabilir.bu yüzdende akımı tam iletmiyor akımı tam iletmeyoncede aydınlatmada kapanma yada titreme olabilir.siz kabloyla ekstraa bir hat cekincede devre akımı boldugunden ve bölünen akım dimmer devresi üzerinden geçmediği den lambalar kisilip acilmayabilir

Son düzenleme:
Aracınız
aynen dediğiniz gibi ben şase vererek dimmer devresini kullanmamış oluyorum. peki bu dimmer devresi nerededir? teyb, gösterge paneli, far yıkama ve vsa tuşunun aydınatmaları, drkesiyondaki tuşların aydınlatmalarının dimmer özelliği çalışıyor. bunların dimmer devresi mi aydırır? yoksa tek dimmer devresi olupta, benim klima,koltuk ısıtma, ve cam kaldırma modülüne gelen hatta mı sıkıntı vardır?

Ad Soyad
Mustafa Özdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
aynen dediğiniz gibi ben şase vererek dimmer devresini kullanmamış oluyorum. peki bu dimmer devresi nerededir? teyb, gösterge paneli, far yıkama ve vsa tuşunun aydınatmaları, drkesiyondaki tuşların aydınlatmalarının dimmer özelliği çalışıyor. bunların dimmer devresi mi aydırır? yoksa tek dimmer devresi olupta, benim klima,koltuk ısıtma, ve cam kaldırma modülüne gelen hatta mı sıkıntı vardır?
Kardeşim öncelikle sasemi verdin yoksa aydınlatma kablosuna paralel hatmi çektin?dimmer devresi hepsinde tek.

Aracınız
mevcut olan hatta kapının bağlantı civatalarından paralel hat çektim. sol taraf ayna kontrol modülünün arkasındaki küçük soketin mavi-beyaz olan kablosuna kapı bağlantı civatalarından paraalel kablo çektim. yani orjinal kablosu bağlı iken şaseyi ona değdirdim dışardan

Geri