klima yönlendirme

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba arkadaşlar. 2011 fd6 klima yada kalorifer açtığımda hava akışı sadece ayaklara geliyor. hiç bir şekilde başka yerden hava gelmiyor. sadece başa yada cama ayarlasamda bütün hava ayaklara geliyor.yönlendirme ile ilgili bir sıkıntı var. sebebi ve çözümü ne olabilir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> @seckins33 hocam size yardımcı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, hava yönlendirme motoru arızalı olabilir. Ya da motoru yönlendiren kol yerinden çıkmış olabilir. Hava yönlendirme butonunun soketi çıkmış veya buton arızalı olabilir. Bütün bunlar ihtimaller tabiiki. Kontrol etmeden buradan net birşey söyleyemeyiz. Bu konularda beceriniz varsa bu noktaları kontrol edin, yoksa bir ustaya göstermekten başka çareniz kalmıyor.

Aracınız
Civic FD6 2011
Cevabınız için teşekkürler. Bende dediklerinizden şüpheleniyorum. Butona basınca ekranda yön değişiyor ama sürekli direksiyon altından ayaklara hava geliyor. Bütün modlar da bu böyle. Sanki hava hortumu yerinden çıkmış ve bulduğu yoldan dışarı geliyor. Normal zamanda ayaklara verdiğimde bu kadar şiddetli hava akımı olmuyordu.

Evet elimden gelir ama nereden müdahale edeceğimi bilmiyorum. Yönlendirme motoruna nasıl ulaşabilirim tam olarak bilmiyorum. Tarif edebilirmisiniz. torpidodan mı yoksa göğüs sökmem gerekecekmi?

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Cevabınız için teşekkürler. Bende dediklerinizden şüpheleniyorum. Butona basınca ekranda yön değişiyor ama sürekli direksiyon altından ayaklara hava geliyor. Bütün modlar da bu böyle. Sanki hava hortumu yerinden çıkmış ve bulduğu yoldan dışarı geliyor. Normal zamanda ayaklara verdiğimde bu kadar şiddetli hava akımı olmuyordu.

Evet elimden gelir ama nereden müdahale edeceğimi bilmiyorum. Yönlendirme motoruna nasıl ulaşabilirim tam olarak bilmiyorum. Tarif edebilirmisiniz. torpidodan mı yoksa göğüs sökmem gerekecekmi?
Torpidonun sağ tarafında hocam. Sağdaki torpido kapağını sökerseniz bir ihtimal görebilirsiniz. Bulmanız açısından parçanın resmini de ekliyorum. Screenshot_20200312_193902_com.android.chrome.jpg

Aracınız
Civic FD6 2011
teşekkür ederim. dediğiniz gibi toprpidodan ulaştım. komut verdiğimde sadece biraz kıpırdamaya çalışıyordu. soketi söktüm geri taktım. elimle beyaz olan kısımı elimle biraz salladım ve düzeldi. herhalde pislik vb. şeylerden sıkışmış. tekrar teşekkürler...

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
teşekkür ederim. dediğiniz gibi toprpidodan ulaştım. komut verdiğimde sadece biraz kıpırdamaya çalışıyordu. soketi söktüm geri taktım. elimle beyaz olan kısımı elimle biraz salladım ve düzeldi. herhalde pislik vb. şeylerden sıkışmış. tekrar teşekkürler...
Geçmiş olsun, masrafsız kurtulmuşsunuz ?

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam eski FD6mda aracı ilk çalıştırdığım anda torpido kısmından karın gurultusu tarzı ses geliyordu, o sesin kaynağı bu parça olabilir mi sizce?
Sanmıyorum, her çalıştırmada bu motor hareket etmez. Hangi konumda stop edildi ise orada kalır. Marş sırasında sarsıntıdan dolayı sallanan bir soket veya kablo bahsettiğin sese sebep olabilir.

Geri