Klima

arkadaşlar geçen mayıs ayında klima soğutmadığı için servise götürdüm aracı, hortum çatlamış değiştirdiler. yazın klimayı açtığımda eskisi gibi verimli çalışmadığını hissettim. 22 auto da içerisi buz gibi olurken bakım sonrası daha geç soğutma ve elle kontrol ettiğimde orta sol menfezden daha soğuk, sağ menfezden ona göre daha ılık bir hava geliyordu. acaba ben mi taktım dedim kendi kendime. mevsim kış oldu, hafızam beni yanıltmıyorsa arabayı çalıştırınca klima auto 22-24 aralığındayken araba hamam gibi oluyordu hemen. şimdi 10-15dk bekliyosun anca. konuyu tam anlatabilmek için uzun yazdım kusura bakmayın çok canım sıkıldı bu konuya. şimdi sorum şu arkadaşlar; aracı çalıştırır çalıştırmaz Klimayı On konumuna aldığımızda yada Auto dayken bu araç hemen sıcak üflemiyormudu? ben mi yanlış hatırlıyorum. aracım dizel2018 manuel i-dtec. cevaplara göre soracaklarım var daha arkadaşlar.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

motor ısınınca klimayı Off yapınca gayet güzel sıcak üflüyor ama Klima On' dayken aynı verim yok. sizlerden ricam arkadaşlar motor soğukken arabayı çalıştırdığınızda Klimayı On yapıp 24 derece de üflettirmeniz. hemen sıcak havayı alıyorsanız bende sorun var servise gidicem, sıcak üflemesi zaman alıyorsa benim gibi sorun yok demektir. teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
motor ısınınca klimayı Off yapınca gayet güzel sıcak üflüyor ama Klima On' dayken aynı verim yok. sizlerden ricam arkadaşlar motor soğukken arabayı çalıştırdığınızda Klimayı On yapıp 24 derece de üflettirmeniz. hemen sıcak havayı alıyorsanız bende sorun var servise gidicem, sıcak üflemesi zaman alıyorsa benim gibi sorun yok demektir. teşekkürler.

Araç klimaları ev tipi klimalar gibi hemen ısıtamazlar. Aracınızda herhangi bir sorun yok. Motor ısınınca sıcak üflüyorsa herşey normal ?

Araç klimaları ev tipi klimalar gibi hemen ısıtamazlar. Aracınızda herhangi bir sorun yok. Motor ısınınca sıcak üflüyorsa herşey normal
üstad klima off ta iken içeriyi motordan aldığı ısıyla ısıtıyor. Klima On'da iken motordan bağımsız kendi gazıyla ısıtma yapmıyor mu? ya biner binmez auto da 22-24 e alıp ısındığımı hatırlıyorum. o zaman bizim klima daha çok soğutma amaçlı diyebilirmiyiz?

Arac sogukken sicak uflemez. Sicak icin motorun isinmasi lazim
hocam sendeki araç modeli nedir? motor ısınınca klimaya gerek kalmıyor zaten. yokki Honda kullanan başka arkadaşımız, hemen tak tak kontrol etceksin kafan rahatlıcak.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
üstad klima off ta iken içeriyi motordan aldığı ısıyla ısıtıyor. Klima On'da iken motordan bağımsız kendi gazıyla ısıtma yapmıyor mu? ya biner binmez auto da 22-24 e alıp ısındığımı hatırlıyorum. o zaman bizim klima daha çok soğutma amaçlı diyebilirmiyiz?

Yanlış hatırlıyorsunuz hocam. Kaloriferin ısıtma yapabilmesi için motorun sıcak suyuna ihtiyacı var. Klima gazı ile kesinlikle ısıtma yapamaz. Klima sadece soğutma içindir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Geri