klimada bitmeyen toz koku

mnrshn

0
fb7 aracımın içine bindiğimde badem yağı gibi kötü koku geliyor, klimayı acınca kesiliyor..bundan daha kötüsü klima giderlerine filtresine ne kadar hava vurduysamda içinde toz bitmiyor..başına gelen varmı

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
fb7 aracımın içine bindiğimde badem yağı gibi kötü koku geliyor, klimayı acınca kesiliyor..bundan daha kötüsü klima giderlerine filtresine ne kadar hava vurduysamda içinde toz bitmiyor..başına gelen varmı
Aracınızın polen filtresini kontrol ettiniz mi?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

anemon

0
Ben klimada koku sorununu artık yaşamıyorum. Klimada meydana gelen koku aslında başta filtre ve bununla beraber tüm kanallara yayılmış olan biyolojik bir sorundur. Sebep bakteri kaynaklı. Filtreyi nekadar değiştirsende kolaylıkla çoğalabilen bu canlılar yine sorun oluşturacaklardır.
Çözüm :
Yada en azından ben yapıyorum onu paylaşacağım.

Filtreyi değiştikten veya temizledikten sonra filtre nin takıldığı kanalı ıslak mendille temizlemek te lazım. Ayrıca varsa izopropil alkol, etil alkol yoksa kolonyayı ön göğüse temas ettirmeyecek şekilde filtre haznesi ve o bölümdeki sünger yapıya spey halinde sıkılabilir. Alkol bakterinin hücre zarını parçalar öldürür. antiseptik iş yapar.Böylece kötü kurtulmaktan ziyade temiz hava soluruz.

Yine klima temizleyici olarak satılan ürünlerden alınıp kullanılabilir. Ama kimyasal içerikleri kanserojen olma noktasında sıkıntılı. Mazgallara kadar uzanan ucu sprey özellikte uzun hortumu kolaylık sağlar. içeriden uzatılan hortumu dışarıya doğru çekerken sıkarsak bütün kanallar klima temizleyici kimyasalından nasibini alır.kutuyu bitirmeyede hiç gerek yok. Araç kliması dışarıdan hava kanalı kapatılarak 5 dakika çalıştırdıktan sonra araçtan bence en az 10saat uzak durun.Bu havayı solumayın.

Benim filtre 8000 kilometre yada yaklaşık 1 yıldır kullanımda ve hiç koku yok. Bunlar benim görüşlerim. Umarım faydası olur.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri