Klimada titreme

Arkadaşlar meraba aracım 2008 otomatik araç klimada iken titreme oluşuyor sanki stop edecek gibi geliyor banami anormal geliyor yoksa gazla alakali bir durum olabilirmi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar meraba aracım 2008 otomatik araç klimada iken titreme oluşuyor sanki stop edecek gibi geliyor banami anormal geliyor yoksa gazla alakali bir durum olabilirmi

Lpg de klima açıkken rölantide biraz sallaması normal ancak bu sarsıntı çok fazla ise lpg ayarı ve bakımı yaptırmanız da fayda var.

Aracınız
Sorun sadece lpg de mi oluyor? Benzinde de oluyor mu? Öyle ise klima kasnağını kontrol etmenizde fayda var. Kasnak rulman yataklarında aşınma olabiliyor ki başıma geldi. Kompresörü zor kurtardım.
Öte yandan arkadaşların dediği gibi gazcı arkadaşlar gazı taktığında araç az yaksın işimiz anlaşılsın diye ayarları minimum seviyeye getiriyor. Bu da motora ilave en ufak yükte sarsıntılı çalışmaya neden oluyor.
Selamlar...

Bir tutkudur Vtec.

Aracınız
Civic FB7 2014
Bu klimada rolantide titreme olayi abartmiyorum e serisi mercedes forumlarinda bile sikayet konusu :) benim aracta da var..klima acikken isiklarda beklerken titriyor araba ama sarsinti degil..konuyu googlede yazin neredeyse tum arac markalarinda mevcut..yukaridaki arkadasin dedigi gibi gazi biraz actirsam bende de titreme gecer mi? Fakat bu seferde zengin karisima sebep olmaz mi? Lpg nin nimetleri hep bunlar :))

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu klimada rolantide titreme olayi abartmiyorum e serisi mercedes forumlarinda bile sikayet konusu :) benim aracta da var..klima acikken isiklarda beklerken titriyor araba ama sarsinti degil..konuyu googlede yazin neredeyse tum arac markalarinda mevcut..yukaridaki arkadasin dedigi gibi gazi biraz actirsam bende de titreme gecer mi? Fakat bu seferde zengin karisima sebep olmaz mi? Lpg nin nimetleri hep bunlar :))
Gazı açtırmanızın bir faydası olmaz. Bu araçlarda yakıt ve hava miktarını ECU ayarlıyor. Bahsedilen problem sizinde dediğiniz gibi her markada olabilir. Sık sık ve stop edecek kadar oluyorsa baktırmakta fayda var.

Aracınız
Civic FB7 2014
Gazı açtırmanızın bir faydası olmaz. Bu araçlarda yakıt ve hava miktarını ECU ayarlıyor. Bahsedilen problem sizinde dediğiniz gibi her markada olabilir. Sık sık ve stop edecek kadar oluyorsa baktırmakta fayda var.
Klima kapaliyken rolanti çivi gibi milim oynamiyor...acikken ise belki 100rpm 150rpm bir oynaklik oluyor asagiya veya yukariya..Ankara honda boraya bir danisacagim gidince..belki basit bir cozumu vardir..Sonuc alirsam paylasirim..

Geri