Klimadan gelen koku

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
O sprey den 2 kutu bitirdim değişen bir şey yok.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar selamlar
Yaklaşık bir ay önce sonax klima temizleme spreyi aldım kullanımı basit klimayı sonuna kadar açıp havayı her ızgaradan üfleyecek şekilde acıyorsunuz havayı içeride sirküle eden tusa basıyorsunuz spreyi arka paspasın ortasına koyup 15 dk bekliyorsunuz o kadar sonra kapıları açıp havalandırıyorsunuz
Sonax Klima Temizleyici
http://www.hepsiburada.com/sonax-klima-temizleyici-p-OTSON323100

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu sprey hakkında olumsuz yorumlar çok gördüm kanallara sıkılması daha iyi sonuç verir sanki ordan pislik akıyormuş.
[MENTION=964]maksu[/MENTION]

Umarım dediğiniz gibi kokular karışmaz :) [MENTION=6]Trust[/MENTION]

dnzkrt

0
[MENTION=3234]UK61[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION] aslında aklıma gelmedi değil ama üşendim heralde Bi an bu kolay geldi

Sent from my iPhone using Tapatalk

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
IMAG6768.jpgIMAG6770.jpgIMAG6773.jpg
Bugün klima için dezenfektan uygulamasını yaptım. Aracın içinde şu an hoş bir koku var umarım içerisindeki kiri de temizlemiştir. Eski polen filtresi ne hale gelmiş :D

Aracınız
Civic FB7 2015
Konuya denk geldim, bir iki şey yazayım istedim. Aracım 30 binlerde iken çok kötü klima kokusu olmaya başlamıştı. O sırada servise 30k bakımına gidince sorunu söyledim, 60 TL karşılığında dezenfektan ile temizleyeyim dediler, iyi dedim temizleyin. Bakımdan çıktım ertesi gün kullandıkları kimyasalın kokusu geçince sorun aynen devam ediyordu. Servise tekrar gittim yine temizlelim dediler bu sefer ücretsiz tekrar işlem yaptılar ama a sonuç yine hüsran. Daha sonra başka bir şey için uğradığımda gördüm ki yaptıkları temizlik aslında şu koku bombası dedikleri şeyden ibaret. Ben sonax ın kini kendim yapıp sonuç alamamıştım zaten. Polen filtresi de yeni değişmiş olmasına rağmen bunlarin hiçbir faydası olmadı. Sonrasında 8-10 TL ye Eyüp Sabri Tuncer kolonyalarının ürünü olan gizli bahçe isimli oda kokusundan aldım. Bu oda kokusunun klima bakterisinin de içinde olduğu birçok bakteri üzerinde etkili olduğu yetkili kuruluşlar tarafından test edilmiş. Polen filtresini çıkardım evaporatore ve tüm çıkış kanallarının icine sıktım. Sadece teyp yanındaki kanallara az sıktım ki oradan elektronik kartların olduğu kısımlara akma yapmasın. Polen filtresini takıp, aracı biraz havalandırdım ve bi süre camlar açık klimayı çalıştırdım. Oda kokusunun kendi kokusu bir iki gün sonra geçiyor ve geriye temizlik kalıyor. Aracım şu an 45 binde ve geçen yine hafif koku gelmeye başlayınca aynı işlemi tekrarladım, 8-10 TL ye aldığım ve gerçek bir çözüm sunan bu spreyi bitirmek için aynı işlemi 5-6 kez daha yapmam gerekir sanırım. Diğer tüm yöntem ve kimyasallardan çok daha uygun fiyata klima kokusundan ve kokuya sebep olan bakterilerden kurtulmuş oldum. Bir çok da koku seçeneği var. Klimadan koku sorunu yaşayanlara tavsiye ederim.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Yaz geldi. Sıcak havalarda klima açmaya başladım. Aslında koku gelmiyor ama ben yinede dezenfektan ve ferah bir hava olsun diye ürünü bugün kullandım. Ürün çam kokulu çok güzel bir kokusu var. Tavsiye üzerine aldım. IMG_20180510_184431.jpgIMG_20180510_192348.jpg

İmkansızı dene, belki değildir!

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11041]Ozzi[/MENTION] Hocam eline sağlık, polen fitresine baktın mı?

Arac ic sirkulasyon havasini yolcu koptuğu önünde torpido altindan alir. Sprey Oraya konulsa aslinda daha etkili olur

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar fiyat/performans olarak hangi ürünü önerirsiniz? Araç ilk çalıştığında hafif kötü koku geliyor

Geri