Klimayı açınca motordan gelen ses..

Bende Honda ya yeni geçtim..İkinci El 2015 elegance Honda da klimayı açınca 10 saniye aralıklarla hor hor hor şekilde ses geliyor.. Kaputu açıp baktım ses gelmeye başlayınca motor kayışının orada öne doğru hareketlenme oluyor. Başına gelen var mı ve çözümü var mı. Daha sevemedim soğudum araçtan.

Cevabınız için teşekkür ederim.. Fakat D ve R de sesin geldiğini fark ettim.. Camları kapatınca sessiz bir ortamda ve şehir içi trafikte frene basinca motor sesinin değiştiği de oluyor.. Aracı yeni aldığım için bu beni tedirgin etti.. Bununla ilgili birkaç formda sorunlar olduğunu okudum.. Kimisi motor yatağından kaynaklandığını yazmış.. Araç 78 binde..

Benimde bir aralar forumda konu actigim ve araştırdığım bir konu. Araclarimiz ayri olsada calisma prensipleri ayni olsa gerek. Simdi klima Kompresörü gücünü motor dan alır. Bakarsaniz kayisin bir kismida kompresör den geçer. Klima calisinca motora Yuk biner. Ozellikle D ve R ye de alinca otomatik sanzuman motoru yüke aldığı icin ikisi bir arada az bir rolanti düşmesi sebebiyle sallanti gürültü olabilir. Frene basinca motor sesinin degismeside ayni. Fren merkezi vakum hareketini rolantide alir. Ben de boyle. Mesela fan calisirken frene bastigimda..fan susunca frende bir fark oluyor.yumusama gibi. Bakittim fren merkezlerinde sıkıntı yok. Olagan miş.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün yetkili servise uğramadan önce sanayide yaklaşık 4-5 tane dükkan gezdim.. Klima fanının içerdeki ısıyı sabit tutması için aralıklarla çalıştığını ve bunun normal olduğunu söylediler.. Kontrollerde klimanın gayet normal olduğu söylendi.. Fakat benim rahatsız olduğum seste hiçbir değişiklik yoktu.. Daha sonra motor kısmını da gösterince, yağlı motor kulağı nın arızalı olduğunu değişmesi gerektiği söylendi.. Emin olmak için fikrinizi almak istedim.. Vites geçişleri biraz sarsıntıllı oluyor, özellikle rölantide titreşim ve ses geliyor, tabi klimanın açık olması bunu daha da tetikliyor... Merak ettiğim konu acaba gerçekten motor kulağında mı sorun.. fiyatı ve serviste ortalama kaç günde değişiyor?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün yetkili servise uğramadan önce sanayide yaklaşık 4-5 tane dükkan gezdim.. Klima fanının içerdeki ısıyı sabit tutması için aralıklarla çalıştığını ve bunun normal olduğunu söylediler.. Kontrollerde klimanın gayet normal olduğu söylendi.. Fakat benim rahatsız olduğum seste hiçbir değişiklik yoktu.. Daha sonra motor kısmını da gösterince, yağlı motor kulağı nın arızalı olduğunu değişmesi gerektiği söylendi.. Emin olmak için fikrinizi almak istedim.. Vites geçişleri biraz sarsıntıllı oluyor, özellikle rölantide titreşim ve ses geliyor, tabi klimanın açık olması bunu daha da tetikliyor... Merak ettiğim konu acaba gerçekten motor kulağında mı sorun.. fiyatı ve serviste ortalama kaç günde değişiyor?

Motor kulağında ki arıza vites geçişlerinde sıkıntı çıkarabilir teşhis doğru olabilir.

İzmir de servis dışında orjinalini bulmak mümkün mü acaba bu motor kulağının. 2015 civic için... Ayrıca yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir de bunun değişimi uzun sürer mi.
Umarım bu konu hakkında tecrübe sahibi bir arkadaş denk gelir

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
İzmir de servis dışında orjinalini bulmak mümkün mü acaba bu motor kulağının. 2015 civic için... Ayrıca yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir de bunun değişimi uzun sürer mi.
Umarım bu konu hakkında tecrübe sahibi bir arkadaş denk gelir

Bulabilirsiniz ama orjinal parçayı servisten alıp dışarıda ustaya taktırmanız daha mantıklı, değişimi çok fazla zaman almaz.

Aracın garantisi devam ediyor.. Yeni aldığım için detayı da bilmiyorum. Cuma randevu aldım gideceğim bakalım.. Aracı çamkıran dan alalı bir hafta oldu.. Acaba kendilerinden yeni aldığım için ve garantisi de halen devam ettiği için, garanti kapsamında değişir mi. Cuma gidip göreceğiz artık.

Geri