Civic FD6 Km de 60 kuruş normal mi

Merhabalar
2011 Honda’m da zavoli tüp var km de 60 kuruş yakıyor normal mi sizce bana çok yüksek geldi aracı yeni aldım LPG ayarı yaptırdım h bir sıkıntı yok dendi ne yapmam gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Başka aklıma bişe gelmiyor hocam 60 krş çok fazla herkes 35-40 kuruş normal diyor agresif kullanımla hadi 45 krş olsun

Aklımda ki tek sorun iki katı gibi enjektör farklılığı sebep olur mu yakıta

Mustafa ÇİÇEKLİ

Koku alıyorsanız sorun sistemde kaçak olması. Siz öncelikle kaçak enjektörde olsun veya olmasın zavoli bayiine gidin ve farklı olanları zavolinin kendi enjektörüyle değiştirin düzgün çalışması için dördü de zavoli olsun çünkü beyin ve yazılım zavoli. Enjektörün kalitesini açılıp kapanma süresi belirler km yaptıkça yan sanayi enjektörün debi ayarı daha çabuk bozulacaktır bunun yazılımla alakası yok parça ömrünü tamamladığı için açılma süresi artacak bağlı olduğu pistona fazla yakıt vererek uzun dönemde piston veya subaba zararı olacaktır.Daha sonra bütün hattı tekrar kontrol ettirin tank dahil. Gözden kaçmış biryer olabilir. Tabi bunları daha profesyonel yerde yaptırın. Nevşehir gibi bir yerde şehir içi 3.50'den 35 kuruşu bile bulmaz. Aracı yeni aldım demişsiniz bir önceki sahibi bunları söylemeliydi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
En son 30 TL lik 3.50 den yakıt aldım 3 gün önce sadece 50 km yaptı ışıksız 25 km yol gitti. Geldim köye gittim yani agresif de kullanmadım
Yani dediğiniz gibi yapmadığım halde 60 krş yaktı

Mustafa ÇİÇEKLİ
> Yakıt olarak bulundunuz çevrede Honda kullananlara bir sorun öyle kıyas daha makbul olur.
> Genel baktığımda bence yine fazla gözüküyor.
> Enjektörlerin ayrı marka olması yakıtı ve verimi net etkiler. Milisaniye ile çalışan hassas enjektörlerin beraber hareket etmesini nasıl sağlıyacağız? Bu yüzden önceki araç sahibini hiç sevmedim bozuk olan enjektör varsa orjinali ile değiştirecekti. Karın ağrısı yapıyor başka birşey değil. İlde yeterli usta bulamaz iseniz yakın illerede bakılabilir. Sizin önce enjektör ile başlamak lazım. Daha subap ayarı vs.'ye girmedik.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@mustafa.çiçekli. Nevşehir'deki Zavoli bayisini buldum. Kayışlı otogaz > (0384) 213 2281
Parça fiyatlarının yorumlarda pahalı olduğunu belirtmişler dikkat edin!

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dün gittiğim yer orası hocam

İki tane atiker enjektörüne 250 TL fiyat verdi internete bakıyorum 150 yazıyor 4 üne

Mustafa ÇİÇEKLİ
> Modeller farklı. Bizim octavia'da sıralı sistem Atiker vardı. Enjektör seti olarak 250 tl. değiştirdim. Arkadaşta landirenzo vardır. Ona Atikerin 700 tl.'lik enjektörünü taktı. Usta sisteme göre bu uyum sağlar dedi. Garantiside var. Orjinal landirenzonun bir enjektörü 350 tl. civarında seyreder.
> Hocam siz aracınızın lpg beyni, Obd giriş soketi, enjektörler ve regülatör fotoğraflarını özelden bana atarmısınız?

Aracınız
Civic FD6 2011
aracınız çok yakıyor bir sıkıntı olabilir. Benim aracımda 2011 model otomatik benzinli kış geldi lastikleri değiştirdim aracımın yakıtı arttı km de 53 krş.

Aracınız
Civic FD6 2008
@mustafa.çiçekli. Selamlar. Hocam aynı problem bende de mevcut. Geçen sene zavoli bora kit takılmış araca. Tam dolu lpg ile şehir içi 260-265 km'yi zor görüyorum. Aracı hor kullanmadan, devrinde kullanıyorum. LPG'ciye götürdüm. Değerler çok iyi dedi. Sistemde sorun yok dediler. Fakat gerek çevremdeki FD6 sahipleriyle gerek bu forumdaki kullanıcıların ortalamalarını sordum. Minimum 350 km şehir içi yakıt yaktıklarını söylediler. Sorun acaba zavoli markasında mı? Bu çevremdekilerin %80'i Atiker kullanıyor. Aracım fabrikasyon yapıştırıcısı hala üzerindeymiş. Yani subap ayarı hiç yapılmamış. Bu hafta içi ustaya götürüp subap ayarı yaptıracağım. Eğer ki düzelmezse tekrar tüpçüye gidip filtrelerine baktıracağım. Gelişmelerden sizi haberdar ederim. Sizde bir şeyler bulursanız haber verirsiniz. Bu vesileyle diğer kullanıcılar ekstradan konu açmadan tek bir konu üzerinde sonuca varsınlar.

Geri