Civic FD6 Km de 60 kuruş normal mi

Merhabalar
2011 Honda’m da zavoli tüp var km de 60 kuruş yakıyor normal mi sizce bana çok yüksek geldi aracı yeni aldım LPG ayarı yaptırdım h bir sıkıntı yok dendi ne yapmam gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Güzel bir ayrıntıyı yakalamışsınız. Enjektörler farklı olması beraber çalışmasına engel olabilir. Bu tarz birşey farklı bobin değişiminde ateşleme sıkıntısına şahit olmuştum. Zavolinin kendi enjektörleri olacak veya kaliteli Atikerin ürettiği enjektör seti lazım. Şimdiki olanların geçmişi nedir belli değil. Zavolinin enjektörleri 835 tl.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
@h.k_ahmet Hocamın dediğine ilave olarak 2 ohm ve 3 ohm hızlarda çalışan debi oranı farklılık gösteren çeşitli tipte enjektörler mevcut. Sonradan yan sanayi olarak takılan enjektörler bunun sebebi olabilir. Bu şekilde yapılacak olan lpg ayarı çok sağlıklı olmayacaktır. Bir örnek verecek olursak sağ ayağınızda spor bir ayakkabı sol ayağınızda kundura var. Yürürsünüz ama sağlıklı olmaz..

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar eger cok kisa mesafeler surekli isik ve kasis varsa bizm gibi çalıştır carsiya stop et çalıştır eve gel tioinde bir kullanim sekli varsa( bizim gibi ) taaam 14 litre

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

En son 30 TL lik 3.50 den yakıt aldım 3 gün önce sadece 50 km yaptı ışıksız 25 km yol gitti. Geldim köye gittim yani agresif de kullanmadım
Yani dediğiniz gibi yapmadığım halde 60 krş yaktı

Mustafa ÇİÇEKLİ

Aracınız
Civic FD6 2010
Peki enjektör seçimin de model i falan oluyor mu yoksa standart mı olur hepsi
İkisi atiker ikisi zavoli set mi almak gerek ya da iki sini aynından mı almamız gerekiyor

Mustafa ÇİÇEKLİ

Hocam yeni enjektör almayı düşünürseniz Atiker Gold’un enjektörleri övülen ve sevilen bir enjektör, yanlış bilmiyorsam ithal edilen bir ürün italyan malı olması lazım. Açma kapama süreleri gayet hızlı. Lazım olursa aklınızda bulunsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bugün ustaya götürdüm belirtmiş olduğunuz hususları da değindim

Öncelikle kaçak kontrolü yaptı detaylı kelepçeleri bağlantıları kontrol etti herhangi bir sıkıntı bulmadı

Araçta tüp enjektörünün ikisinin orjinal zavoli olduğunu ikisinin de yan sanayi olduğunu belirtti bu neden ile fazla yaktığını ayar yapılamayacağını ms sürelerini ayarlayamayacağını dile getirdi

Nevşehir’de lpg ustaları pek anlayan yok Kayseri’ye gidenler var

Sizce enjektörlerin ikisinin farklı olması yakıtı iki katı olacak şekilde etkiler mi

Mustafa ÇİÇEKLİ
Önemli olan enjektörlerin sizin aracın beygir gücüne göre ayarlatılması internette daha uygun zavoli enj..bulrsunuz. Adamlar aracının beygir gücü ve bazı özelliklerini belirtmenizi ister ayarlayıp size gönderir. Hiç birşeye ellemeden sıralamayı bozmadan taktırabilirsin. Ben şahsen öyle bir siteden aldım burda iki misli fiyat çektiler

C6903 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri