Civic FB7 Koltuk altı subwoofer tavsiyesi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sonunda arayışlarım sonucu istediğim ürünü buldum. İstediğim şey küçük ve yer kaplamayan aynı zamanda müziğin bass eksikliğini giderecek uğultu yapmayacak bir şeydi. Bagajın kenarına sinsice oturdu. Kendinden amfili ve üzerinde gain (kazanç) yoğunluk vb bir sürü ayar var. Çapı küçük olduğu için kısık seslerde de bası çok net veriyor. Araç sedan olduğu için bir nebze ses içerde kaybolsa da dikiz aynalarını titretiyor. Sonuçta 20 cm. Piyasadaki bmw mercedes vb araçların çıkardığı bastan daha fazla ses veriyor (ki ben kıstım baya) aşırı derecede memnun kaldım. Alt frekansları gerçekten çok güçlü. Üstelik portu yukarı baktığı için bagajda titreşim olmuyor. Bundan önce defalarca 30 cm subwoofer kullandım emin olun gerek yok. Resimler aşağıda. Ekli dosyayı görüntüle 260513Ekli dosyayı görüntüle 260514

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayırlı olsun hocam. Bagajda pek yer kaplamamış, kibar duruyor. Sadece eşya koyarken biraz dikkatli olmak lazım.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet bende fark ettim ama oraya bi çözüm bulucam. Sizin bi tavsiyeniz varsa alabilirim

Biran aklıma bu geldi. Ses sistemi olduğu için tam kapatmak doğru olmaz. Kablo aparatları vs. de olacak. Bu yüzden kare tipi kuş kafesi olabilir dedim. Sistemin tam ölçüsünden biraz büyük olacak. Altını kullanmadan üstten geçirilip kullanılabilir. Belki sabitle hakkında biraz düşünmek gerekiyor. Screenshot_20200713-112810.jpegScreenshot_20200713-112749.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2015
Biran aklıma bu geldi. Ses sistemi olduğu için tam kapatmak doğru olmaz. Kablo aparatları vs. de olacak. Bu yüzden kare tipi kuş kafesi olabilir dedim. Sistemin tam ölçüsünden biraz büyük olacak. Altını kullanmadan üstten geçirilip kullanılabilir. Belki sabitle hakkında biraz düşünmek gerekiyor. Ekli dosyayı görüntüle 260531Ekli dosyayı görüntüle 260532

O biraz büyük olur. Ben aslında kablo tesisatı olduğu için onu sağ tarafa koymuştum. Ama bu seferde oraya çarpıyor. Aşağıda bi resim paylaştım. Hoparlör sacı diye geçiyor. images%20(5).jpeg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
O biraz büyük olur. Ben aslında kablo tesisatı olduğu için onu sağ tarafa koymuştum. Ama bu seferde oraya çarpıyor. Aşağıda bi resim paylaştım. Hoparlör sacı diye geçiyor. Ekli dosyayı görüntüle 260536

Benimki pratik basit çözümdü. Evet bu daha sağlam ve profesyonel duruyor. Yerleştirme biraz uğraştırır gibide neticede daha güzel koruma olur.

Aracınız
Hayırlı olsun.
Nerden, kaça aldınız?
Bağlantıyı arka hoparlörden ek mi aldınız?
Elektrik bağlantısı var sanırım?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hayırlı olsun.
Nerden, kaça aldınız?
Bağlantıyı arka hoparlörden ek mi aldınız?
Elektrik bağlantısı var sanırım?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben ordu ilinden tanıdık bir tesisatçımdan taktırdım. İnternette 800 civarı ama stoklarda görünmüyor. Ben kablo ve montaj dahil 1000 liraya taktırdım. Baglantı için cyclone teyplerin arkasında orijinal subwoofer çıkışı mevcut. Yani ek falan alınmıyor direk soketleri var oraya kesme biçme yapmadan takılıyor. Çeciriciye gerek kalmadan. Elektrik bağlantısını her halükarda çekmek zorundasınız. Ama şunu kesinlikle söylemeliyim ki ses çok dengeli ve akustiği çok güzel oldu. Tavsiye ederim.

Suz aktif sub eklerken aynı zamanda aracın orjinal midlerinide drğiştirdinizmi? Orjinal kolonlar bu basa yeterli oluyormu diye merak ettim
Ben ordu ilinden tanıdık bir tesisatçımdan taktırdım. İnternette 800 civarı ama stoklarda görünmüyor. Ben kablo ve montaj dahil 1000 liraya taktırdım. Baglantı için cyclone teyplerin arkasında orijinal subwoofer çıkışı mevcut. Yani ek falan alınmıyor direk soketleri var oraya kesme biçme yapmadan takılıyor. Çeciriciye gerek kalmadan. Elektrik bağlantısını her halükarda çekmek zorundasınız. Ama şunu kesinlikle söylemeliyim ki ses çok dengeli ve akustiği çok güzel oldu. Tavsiye ederim.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Suz aktif sub eklerken aynı zamanda aracın orjinal midlerinide drğiştirdinizmi? Orjinal kolonlar bu basa yeterli oluyormu diye merak ettim

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracın orijinal ses sistemi gayet yeterli. Burda amaç sadece bass dengesini sağlayıp sesi ne kadar açarsam açayım basın dağılmamasıydı. O yüzden orijinal hoparlörleri değiştirmedim. Sadece tavsiyem büyük ebatlarda 30 cm üzeri olanlardan bahsediyorum almayın. 30 cm ile 20 cm bass çok farklı. Küçük basslar her zaman daha soft ses verir altlarda da iyidir. Büyükler müzikten bağımsız sadece kuru gürültü benim gözümde

Geri