Kusura bakmayın ama Acil yardım Su alma

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhabalar makyajsız kasa 2002 model vtec 2 sol taraf su alıyor arka paspaslara kadar geliyor dün davlumbazı söküp dayson sıktık giden kablolara ama bugün gene su almış 1.5 bardak kadar yağmurda illallah ettirdi lütfen yardım ediniz sol önde ıslak sol arkada ıslak aracım kaldırımda durduğu için su genellikle arka sola toplanıyor..

Merhabalar makyajsız kasa 2002 model vtec 2 sol taraf su alıyor arka paspaslara kadar geliyor dün davlumbazı söküp dayson sıktık giden kablolara ama bugün gene su almış 1.5 bardak kadar yağmurda illallah ettirdi lütfen yardım ediniz sol önde ıslak sol arkada ıslak aracım kaldırımda durduğu için su genellikle arka sola toplanıyor..
Hocam benim fd6 var, onda da bu sekilde sorun olmustu. Kapinin ic kismi sokulunce, altinda uyduruk bi naylon var, cama gelen suyun iceri girmesini engellemek icin, onun yapiskanlari cikmisti, yeniledik sorun kalmadi. Ayniysa ic kapi kismi, buyuk ihtimal sorun budur. Kapi kilitcisine söktürüdum, basit sekilde tekrar yapiskanlarina cekomastik sikarak yapıştırdı, bitti. Bi baktirabilirsiniz.

Aracınız
Civic ES7 2002
Hocam benim fd6 var, onda da bu sekilde sorun olmustu. Kapinin ic kismi sokulunce, altinda uyduruk bi naylon var, cama gelen suyun iceri girmesini engellemek icin, onun yapiskanlari cikmisti, yeniledik sorun kalmadi. Ayniysa ic kapi kismi, buyuk ihtimal sorun budur. Kapi kilitcisine söktürüdum, basit sekilde tekrar yapiskanlarina cekomastik sikarak yapıştırdı, bitti. Bi baktirabilirsiniz.
Sorun cam mı diyorsunuz ama kapıda felan ıslaklık yok veya altlarında

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sorun cam mı diyorsunuz ama kapıda felan ıslaklık yok veya altlarında

Cam değil. Kapı pandizotun altında naylon bulunur ondan bahsediyor.
Ek olarak kapı pandizotunu çıkarılıp içeriden su kanal delikleri tıkalı mı kontrol edilebilir.
Kapı fitilleri tam oturuyor mu bakılabilir

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam üstte cam köşelerine iyi bakın bence, bim veya a101deki ucuz renkli cam sularından alıp, cam köşelerinden dökerek hangi tarafta sızıntı olduğuna odaklanmanızı öneririm.

Cam fitilinden giren su kapi içinden arac icine akiyordur.cam cevresine hortumla su dök suyun girdigi yeri bulursun.başima geldi.

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim bagajdaki stepnenin döşemesini kaldır sağ ve sol çamurluklarda 2 tarafta delikler var havalandırma içinmiymiş neymiş buralardan su alıyor benim arabamda alıyordu sol taraftan su ses sitemi kablolarının geçtiği yerden yani döşemeden değil alttan ön tarafada geçiyor. Dyson la hallettik allaha şükür bu kış kuru geçirdik.

SM-A315F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Onun bir kaç sebebi var. Ama kapı döşemesinin altındaki naylonunun bunun bir sebebi olacağını pek sanmıyorum. Ustanın birinin videosu vardı kalorifer kazanının arkasındaki megesin ayrılmasından dolayı geldiğini tespit etmişti ve megesi yenileyince sorun çözülmüştü. Bu sorun genelde coil kullananlarda veya yayı kesik kullananlarda görülüyor. Çünkü bu tür sert duran yapılar gerekli sönümlemeyi yapmadığından motor duvarının orayı (kalkan da deniyor) zamanla kasa kasa megeslere zarar veriyor. Bendede 2002 var ve hamdolsun hiç böyle bir sorunum olmadı.

Geri