Lambda sensörü

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Vtec 2 lerde 2 adet sensör var. 1. si motordan hemen sonra 2. Katalizör den hemen sonra. Peki neden? Her devirde ve hava şartlarında daha verimli patlama sağlamak için. Katalizör ise emisyon değerini düşürmeye yani zararlı gazları zararsız hale getirmek için kullanılır. Malum çevre sağlığı için değerleri gittikçe düşürmekteler yoksa arabayı satamazlar. Lpg ile irtibatı nedir? Araç lpgli zaten arıza lambasını yakar diyenlere sözüm (palavra)! Bende neden yanmıyor o zaman? Düzgün bir gaz ayarı ile hava yakıt karışımı tam oluşturulduğunda sensör yanmaz. Başka neden olarak sensör bozuktur orjinali ile değişmeli! (honda yan sanayi pek sevmiyor hassas yapmışlar ecuyu) Katalizör işlev görmez ise emisyondan geçmez. Sağlam çıkma almanızı öneririm. Yan sanayi olanıda yine sensör arıza ışığı yakabiliyor. Benzin için yapılmış arabayı lpg takıyoruz mali durum nedeni ile bu konuda beraberiz. Fakat lpg kullanımında motorun diğer parçalarının ömrünü azalttığımızı unutmayalım! Artısını eksisini siz hesaplayın artık. Benzide kullansak arabaları emin olu. Sanayiye çok çok az gideriz...
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Katılıyorum size fakat bu gaz ayarını nerde kime hangi şehirde yaptırdıniz var mı eskişehir de böyle bi usta tarif edecek inşallah bulacağım

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eskişehiri bilmiyorum. Fakat küçük biryer değil mutlaka sağlam usta vardır, diye düşünüyorum. Araştırmak lazım. Genel olarak yardım edebileceğim. Hangi marka kullanıyorsanız onun bayileri ama 5 -10 sene tecrübe geçirmiş olmalı. Yani kendini kanıtlamış. Çevre esnaf ve müşterilere sormalı. Veya forumda eskişehirde olanlarda size yardımcı olurlar. Netice olarak biryer bulunduğunda sabit olarak orayı takip edin buda size zaman kazandırır başka problem olursada hızlı çözüme ulaşırsınız. Kolay gelsin...

Valla atıker taktı usta hatta arkadaşım çoğu bayi de tanıdığım insanlar çözüm eskişehir de değil gibi gözüküyor forum da ankarada çözüme ulaşan bi arkadas vardı ankaraya yolum düşerse kesin gideceğim tekrar teşekkür ederim

Aracınız
Benimde ariza isigi arizam vardi.her sondurttugumden 20 30 km sonra yine yaniyordu.ve ustelik yakit sarfiyatim cok fazlaydi.makinaya baglattigimda fakir zengin karisim hatasi veriyordu herzaman.Tupumun degistirilme zamani gelmisti zaten.Gittim atikere komple degistirip atiker grand obdll taktirdim.son 2 aydir ariza isigim hicbirsekilde yanmadi cok sukur.ve gaz olarak deneme amacli hepsinden koydum ( bp opet shell vb.) 2700 km uzun yol yaptim hem yakit sarfiyatim indi hemde hic ariza isigim yanmadi cok sukur.yani benim problemim bole cozulmustu.belki faydasi olur.ama sunu bilmek lazim.arac ta silkeleme gazdan benzine yada benzinden gaza gecerken ki veya yolda 60 70 veya 110 120 ile giderken bile silkeleme yapiyodru benim aracim.tabi bu islemleri yapinca o sorunlarimda gitmisti.umarim bi cozum bulursun.hayirli gunler.

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla bugün bende çözdüm inşallah eskişehir es güç de obd bağlantısı yaptılar kesinlikle yanmaz dedi usta bakalım ne olacak bu arada atıker Grand marka gaz

Benimde ariza isigi arizam vardi.her sondurttugumden 20 30 km sonra yine yaniyordu.ve ustelik yakit sarfiyatim cok fazlaydi.makinaya baglattigimda fakir zengin karisim hatasi veriyordu herzaman.Tupumun degistirilme zamani gelmisti zaten.Gittim atikere komple degistirip atiker grand obdll taktirdim.son 2 aydir ariza isigim hicbirsekilde yanmadi cok sukur.ve gaz olarak deneme amacli hepsinden koydum ( bp opet shell vb.) 2700 km uzun yol yaptim hem yakit sarfiyatim indi hemde hic ariza isigim yanmadi cok sukur.yani benim problemim bole cozulmustu.belki faydasi olur.ama sunu bilmek lazim.arac ta silkeleme gazdan benzine yada benzinden gaza gecerken ki veya yolda 60 70 veya 110 120 ile giderken bile silkeleme yapiyodru benim aracim.tabi bu islemleri yapinca o sorunlarimda gitmisti.umarim bi cozum bulursun.hayirli gunler.

Sizde de obd bağlantısıni araca bağlantı yapıldı mi benim bugün yapıldı Opet den aldım yine yandı gaz ayarını biraz açtı yine yaktı yarın bidaha gideceğim bakalım iyice sinir olmaya başladım kafayı yemek üzereyim

Aracınız
Ben tup beyni ve hersey dahil sifir taktirmistim.Zaten yili dolmustu.10 sene olmustu.O yizden komple degistirip yenisini taktirmistim.O gun takmadan once ariza yi silip isleme baslamislardi.Sonra da bidaha hic yanmadi.Sanirsam Onemli olan gaz ayarini acma yada kisma degil de fakir zengin karisimini orantili olmasini saglamak.Cok anlamiyorum bu konulardan hocam.Smdi ne yorum yapsam yanlis bi fikir vermis olmam istemem.Ama benimki oyle duzelmisti.4 ay felan oldu sukur hic yanmadi masallah.Insallah ta yanmaz.Biliyorum cunku cok can sikici bi durum ;(

Aracınız
Ariza isigini sondurtup istersen bide shell den al dene bakalim gazi.Forumda cunku arastirmalarima gore kimisi bp den yada shell den alinca sondu ariza isgim felan vb gibi yorumlar da vardi.Denemekte yarar var.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg ustam gaz olarak hangi marka alayım diye sorduğumda
İpragaz-bp-shell dedi. Birini seç aynı gazda devam et dedi. Markadan markaya gaz değişiyor. Hatta aynı marka petrolde bile kalite değişebiliyor. Katkı koydukları için. Buda ayarları değiştiriyor.

Geri