Lastik Basınç Sensörü

Bugün yola çıktıktan 200 metre sonra takır takır bir ses duydum. İndim baktım lastik havası sıfır hatta janttan çıkmış lastik. Arabayı çalıştırdığımda basınç sensörünün uyarı vermesi gerekmez miydi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bugün yola çıktıktan 200 metre sonra takır takır bir ses duydum. İndim baktım lastik havası sıfır hatta janttan çıkmış lastik. Arabayı çalıştırdığımda basınç sensörünün uyarı vermesi gerekmez miydi?

Çok kısa mesafe gidip durduğunuz için algılamamış olabilir.

Aracınız
Tekerlerde sensör yok. Teker dönüş hızına göre lastiğin patladığını anlıyor sistem. Patlak olan lastigin alanı artacağı için saglam olan tekerlerden daha az donecektir. Ornegin 3 saglam teker 100 kere donerse patlak olan 99 kere donecek. Aradaki farktan anliyor sistem. O yuzden biraz hizlanip yol gitmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar cumartesi günü sırf lastikler bana biraz sert geldiği için lastikçiye kontrole gittim. Arka lastikler tam 32 bar. Ön sol 30 ön sağ 26 olmuş. Uyarı falan vermedi en son 3-5 ay önce kontrol yapmıştım benzinlikte.sağ ön lastikte çivi çıktı herhangi bir uyarı vermedi. Lastiği yaptırdım yola çıktım sonra uyarı verdi müthiş bir ikaz sistemi koymuşlar. Kötülemek için söylemiyorum aracımı çok seviyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar cumartesi günü sırf lastikler bana biraz sert geldiği için lastikçiye kontrole gittim. Arka lastikler tam 32 bar. Ön sol 30 ön sağ 26 olmuş. Uyarı falan vermedi en son 3-5 ay önce kontrol yapmıştım benzinlikte.sağ ön lastikte çivi çıktı herhangi bir uyarı vermedi. Lastiği yaptırdım yola çıktım sonra uyarı verdi müthiş bir ikaz sistemi koymuşlar. Kötülemek için söylemiyorum aracımı çok seviyorum.

Fc5 te hiç lastiğim patlamadı, FB7 de bir kez başıma gelmişti onda da hata verince fark ettim o zaman işime yaramıştı onun haricinde bir yararını da zararına da görmedim :)

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ilk patlak. Patlağınız olmasın olursa da en kötü patlağınız bu şekilde olsun. Enteresan bir durum ama uyarı vermemesi. Fluence de bile lastik inince uyarı veriyor.

Geri