Lastik durumu

Aracınız
2016 model 30.hafta 17'lastiklerimin durumu göldüğü gibi arkadaslar. Normal mi bu kadarlık lastiklerin hali. Cok mu kotu idare ederm biraz daha.. Bir de yazlık uygun ne alınabilir 215 50 17..tesekkur ederim

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lastiğin dişleri çok kötü çatlamış. Diş kalınlığı kritik seviyeye yakın. Ani frende zor durur gibime geliyor. Bence riske girmeye gerek yok!
Marka olarak forumda mevcut konuları var.
> Uygun olsun derseniz
- Falken ziex ze310
> Biraz tuzlu fiyat için
- Nokian wetproof
- Goodyear ultragrip 8
- Michelin primacy 4

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Lastiğin dişleri çok kötü çatlamış. Diş kalınlığı kritik seviyeye yakın. Ani frende zor durur gibime geliyor. Bence riske girmeye gerek yok!
Marka olarak forumda mevcut konuları var.
> Uygun olsun derseniz
- Falken ziex ze310
> Biraz tuzlu fiyat için
- Nokian wetproof
- Goodyear ultragrip 8
- Michelin primacy 4

Değerli dusuncen için tesekkur ederm hocam.. Aslında yol tutusu ve fren den cok memnunum. Yarın da muayenesi var gecer ins. falken e baktım siz dedikten sonra iyiymiş gercekten fiyatına göre değerndireceğim..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lastiklerin dişleri özelliklerini kaybetmiş, bu haldeki lastiklerin elastik özellikleri pek kalmaz, açıkçası çok kötü görünüyorlar :)
Bu lastiklerin ıslak zeminde sağlıklı bir yol tutuş sağlayabileceğini sanmıyorum.
Eğer kışlık kullancaksanız kış lastikleri taktırıp, kışlıkları çıkarttığınız vakit yeni yazlık lastik takımı alabilirsiniz.

Aracınız
Anlasıldı hocam yeni lastik alınacak.:) samsun dayım kısılık gerek olmuyo direk yazlık bakacağım. 3yıllık lastikler Nsıl bu kadar kotu olabilir peki dostlar bunun acıklaması nedir

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu lastiklerle yola çıkmamanızı özellikle vurgulamak isterim. Bütçe müsait ise de kesinlikle michelin, değil ise diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu lastikler yazın otobanda dakikalarca 160km üzeri hızlarda kullanılmış gibi duruyor:) o zaman lastik sırtları genelde böyle olurlar, bunun sebebi lastik sırtının 80-90 derece sıcağa maruz kalıp uzun süre o şekilde üzerinde yük taşıması. Değiştirmek iyi olur çünkü kuru zeminde kaymaya başlayacaktır.

size tavsiyem bu lastikleri değiştirirseniz atmayın, kışın karda bir kere denemenizi tavsiye ederim, çatlaklar yüzünden hafif karda tutunma artacaktır.

Aracınız
Valla mantıklı görunuyr gercekten kıs lastiği gibi olmus. Ben 20bn km de aldım demekki otobanda yapılmış km ler. Bugun servsteydim ön arka yapalım dedim de bas usta artık arka teker lerin önlere nazaran daha iyi olması gerektiğini söyledi. Yeni araştırmaların bunu gösterdipiğini soylemdi. Pek inanmadım ama peki dedim cıktım..
Bu lastikler yazın otobanda dakikalarca 160km üzeri hızlarda kullanılmış gibi duruyor:) o zaman lastik sırtları genelde böyle olurlar, bunun sebebi lastik sırtının 80-90 derece sıcağa maruz kalıp uzun süre o şekilde üzerinde yük taşıması. Değiştirmek iyi olur çünkü kuru zeminde kaymaya başlayacaktır.

size tavsiyem bu lastikleri değiştirirseniz atmayın, kışın karda bir kere denemenizi tavsiye ederim, çatlaklar yüzünden hafif karda tutunma artacaktır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değerli dusuncen için tesekkur ederm hocam.. Aslında yol tutusu ve fren den cok memnunum. Yarın da muayenesi var gecer ins. falken e baktım siz dedikten sonra iyiymiş gercekten fiyatına göre değerndireceğim..

Muayenede çatlak olması önemli değil. Diş kalınlığına bakıyorlar. Sizinki geçer diye düşünüyorum. Birde lastik için çok kilometre yapıyorsanız uzun ömürlü bir lastik bakın. Güzel lastik alıyorsun kısa sürede özelliğini kaybedip çatlamaya başlıyor. Verdiğin fiyatı karşılamıyor!

Geri