Lastik hava basıncı

Aracınız
Madem soğukken ölçüm yapmak lazım o zaman bir de ayak pompası alsak basınç ölçme aletinin yanında sorunu kökten halletmiş oluyoruz değil mi?

SenS

0
Aracınız
Hocam bunı bende servise sordum lastikler 32 olacak diyor.. 30 yaparsanızda süspansiyon olarak biraz daha yumuşar deri ama buda yakıtı arttırır. İdeali 32

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
32 normali diyolar ben 33 basıyorum...yeni açılmış akaryakıt istasyonu görürsen ordakiler daha sağlam olur..

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araç hareket halindeyken 30-40km/h aralığında lastik basıncnı sıfırlamanız lazım.

40 41ler çok büyük tehlike demek sakın o değerlere çıkmayın. Araç bakımdan yeni çıkmıştı yağmurlu bir günde otobanda giderken aracın arkası 2 kere savurdu, benzinliğe girip lastik basıncına baktığımda 38 şişirdiklerini gördüm direkt indirdim. Sonrasında herhangi bir problem yaşamadım. Güya yetkili servis ama fos olan çok var. Fazlası kesinlikle zarar.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Araç hareket halindeyken 30-40km/h aralığında lastik basıncnı sıfırlamanız lazım.

40 41ler çok büyük tehlike demek sakın o değerlere çıkmayın. Araç bakımdan yeni çıkmıştı yağmurlu bir günde otobanda giderken aracın arkası 2 kere savurdu, benzinliğe girip lastik basıncına baktığımda 38 şişirdiklerini gördüm direkt indirdim. Sonrasında herhangi bir problem yaşamadım. Güya yetkili servis ama fos olan çok var. Fazlası kesinlikle zarar.
Can hocam hareket halinde menü pasif olmuyor mu?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bilgim yok o konuda açıkçası, menüden yapıldığını bilmiyordum fakat başka bir aracın kullanım kılavuzunda hareket halinde sıfırlanması gerektiği yazıyordu. Yalnız o araçta tuşa basılı tutarak yapılıyordu, alman grubu farklı sanırım. Yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın :)

Aracınız
Uuzun yola çıkınca bende de veriyor ama sanırım sıfırlamayı yanlış yapıyoruz.

Ben dümn akşam araç durur vaziyette menüden sıfırlayıp aracı 90-100 aralığında 1 saat kadar kullandım, bakalım ilerde verecek mi.

Yani menüden sıfırlama sonrası aracı en az 25 km ve üstü 15-20 dakika kullanın diyor kitapçıkta.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 2 yılı geçkin zamandır aracı kullanıyorum. Menüden lastik basınçı kaydediyorum ancak bugüne kadar hiç basınç uyarısı almadım.
Nasıl ayarlamam gerekiyor detaylı bilgi verebilecek arkadaşımız varsa iyi olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
35 Yapsak ne fazla olur ne eksik anladgim kadariyla

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri