Lastik Seçimi (Petlas Velox sport pt741)

Evet Bridgestone uyuyor uygun fiyatlı bulabilirsem o da seçenekler içinde. Teşekkür ederim önerileriniz için

Ben yine de uygun fiyat olarak 205 taban öneririm. :) Öyle yol tutuşunda bir sıkıntı olacağını sanmam. Fark çok az. Hatta taban alanı biraz daha az olacağı için yere yaptığı baskı daha fazla olur. Limitleri zorlamadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar merhaba. Honda Civic fc5 kasa araç için lastik bakıyorum. Lastik boyutu 215/55/16" olması nedeniyle fiyatlar iyice yükseliyor. Uygun fiyata Petlas velox sport Pt741 var ve kullanıcı yorumları büyük oranda olumlu yönde. Aynı fiyatlara Falken ziex 310 ecorun var ancak bu lastiğin yumuşak yapısının yanısıra bulunduğum bölgenin bol çukurlu ve toprak-asfalt karışık yolların olması nedeniyle uygun olmayacağına kanaat getirdim. Petlasın bu modelini kullanan ve deneyimlerini paylaşabilecek olan var mıdır?
> Kullanacağınız yere göre lastik bakın.
> Yolunuz problemliymiş bu yüzden size sert lastik lazım. Sert lastikler daha uzun ömürlü olur. Yalnız ses konusunda çok beklentiniz olmasın.
> Sert lastiğin başını Bridgestone çeker.
> 205 bakarsanız daha hesaplı olur. Problemde olmaz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ben yine de uygun fiyat olarak 205 taban öneririm. :) Öyle yol tutuşunda bir sıkıntı olacağını sanmam. Fark çok az. Hatta taban alanı biraz daha az olacağı için yere yaptığı baskı daha fazla olur. Limitleri zorlamadığınız sürece sıkıntı olmaz.
Baktık olmuyor 205 tabana döneceğiz hocam :) İlk etapta biraz daha araştırmak istiyorum. Olmadı 205 tabanda seçenekler arasında tabi.

> Kullanacağınız yere göre lastik bakın.
> Yolunuz problemliymiş bu yüzden size sert lastik lazım. Sert lastikler daha uzun ömürlü olur. Yalnız ses konusunda çok beklentiniz olmasın.
> Sert lastiğin başını Bridgestone çeker.
> 205 bakarsanız daha hesaplı olur. Problemde olmaz.

Hocam sanırım siz anladınız durumu. Bridgestone tarzında olan lastikler uygun duruyor kullanım alanı göz önünde tutulduğunda. Bu ayarda Petlas velox sport var o yüzden merak ediyorum açıkçası. Bridgestone da olabilir tabi uygun fiyatlı. Olmadı en son 205 taban yapacağız artık

Merhabalar benim 2007 opel aracım da kullandığım 205 55 16 ebatların da petlas kışlık lastiklerim duruyor (satıcaktım honda fc5 kasaya olmaz diye ) 1 senelik lastik . Fc5 kasaya bu lastik oluyormu yani ?

Merhabalar benim 2007 opel aracım da kullandığım 205 55 16 ebatların da petlas kışlık lastiklerim duruyor (satıcaktım honda fc5 kasaya olmaz diye ) 1 senelik lastik . Fc5 kasaya bu lastik oluyormu yani ?

Ben eski aracımdan kalan aynı ebattaki lastikleri kullandım geçtiğimiz kış. Bir sorun yaşamadım.

Hesaplamaya göre uygun oluyor. Screenshot_20200814-093653.jpeg

Arkadaşlar merhaba. Honda Civic fc5 kasa araç için lastik bakıyorum. Lastik boyutu 215/55/16" olması nedeniyle fiyatlar iyice yükseliyor. Uygun fiyata Petlas velox sport Pt741 var ve kullanıcı yorumları büyük oranda olumlu yönde. Aynı fiyatlara Falken ziex 310 ecorun var ancak bu lastiğin yumuşak yapısının yanısıra bulunduğum bölgenin bol çukurlu ve toprak-asfalt karışık yolların olması nedeniyle uygun olmayacağına kanaat getirdim. Petlasın bu modelini kullanan ve deneyimlerini paylaşabilecek olan var mıdır?

1,5 sene 16bin km' dir arka tekerlerde Petlas PT741 kullanıyorum, yaklaşık 1 ay önce de ön lastikler de aynı modele döndüm. Fiyat performans çerçevesinde bu lastiği öneririm. Çok yumuşak bir lastik değil bu yüzden ihtiyacınıza hitap edebilir. Yol şartlarınızı zorlu olarak tarif etmişsiniz, bu durumda çok yüksek hızlara çıkamayacaksınızdır. Fiyatı yüksek olan markalar kalite farklarını yüksek hız, konfor(yumuşak oluşları) ve ses seviyesinde ortaya koyabiliyorlar. Yol şartlarınız nedeni ile zaten bunları takip edemeyeceksiniz görünüyor, bu nedenle çok pahalı lastiğe gerek yok bence.

Kullanım şekli ile alakalı bir cevabım aşağıdadır. Bahse konu sorun olan lastik PETLAS Imperium. PT741 , Imperium'un üst modeli diyebiliriz.

Ön lastikleri yeniledim.
  • PETLAS VELOXSPORT PT741 TL REINFORCED 94W .
Batmış bir vidanın tamiri için gittiğimde lastiği janttan ayıran makine lastiği esnettiğinde çatlakların ciddi boyuta ulaştığını farkettim, özellikler sırt kısmında oluklardaki çatlaklar. Diş derinliği hala yeterli olsa da içime sinmedi. Sol ön lastik dış tarafı diş derinliği daha azdı, araçta titreme yada bir yana çekme olmasada yine de rot-balansa görünmek iyi olacak.Bu lastikler ile önde takılı olarak yaz+kış 3 sene 45bin km yapmıştım. Çatlakların nedeni sanırım yaz lastiğini kışın da kullanmam. Yanaklar da çatlak yok. Kışın aynı kasislerdeki sertliği yaza göre daha bariz farkederdim.

Ekli dosyayı görüntüle 260743 Ekli dosyayı görüntüle 260744 Ekli dosyayı görüntüle 260745 Ekli dosyayı görüntüle 260746

Geri