Lastik seçimleriniz..

Aracınız
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İzmirde liseyi okuyan biri olarak izmiri iyi biliyorum... Sanırım Kışlık Lastik yerine Croosclimate alıcam bende kullanım sonrası tecrübelerimi buradan paylaşırım...

Nokiad Wr d4. Bu lastige de goz atmanizi siddetle tavsiye ederim. Bu kış alacagim lastik bu olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
yaza girerken almıştım , lassa impetus revo 2+ 91W (C / B / 66db) memnunum , kışlık almayı düşünmüyorum. alırsam petlas gibi ucuz bişey alırım sanırım.

mavi07

0
Aracınız
Honda ile Antalyadan sonra Ankara maceramıza başladık. Ankarayı bilenler için İncek tarafı Ankaranın en karlı ve soğuk yerlerinden şehir merkezi için. Kış lastiği arayışına girdim. Dün 10 bin bakımda elimizde Bridgestone var 2015 ürünü 250ye bırakırız dediler. Yok sağolun dedim:) Goodyear 205/55R16 91T UltraGrip 8 - Oto Lastik ( Üretim Yılı : 2016 ) için Hepsiburada da ücretsiz kargo ile 205 lira fiyat var okuduğum kadarıyla Performance diye bir türü daha var galiba ama bu o mu çözemedim. İşimi görür mü acaba?

Aracınız
Ben bir lastiğin hem kış hem yaz aynı performansı sergileyebileceğini düşünmüyorum yorumlardan okuduğum araştırdığım kadarıyla yedi derecenin altında yazlık lastikler sertleşmeye başladığı için kışlık ladtik öneriyorlar hamur yapısı farklı zaten, tercih meselesi tabi ama ben havalar yedi derecenin altına düşmeye başladığı zaman nokian kışlık lastiklerimi takarım sonuçta can taşıyor bu araçlar keşke dememek için güvenlik önemli diye düşünüyorum ,takma sökme masraflarını düşünürken daha büyük masraflar çıkmasın bence kışlık lastikler zorunlu olmalı

Aracınız
Benim aklımda da Michelin Crossclimate var 4 mevsim kullanmak adına... zaten Yazlık kışlık lastikleri söküp çıkarmak, takma ücreti felan düşününce mantıklı geliyor ama Acaba kullanıcılarının yorumları nelerdir?

Ben bir lastiğin hem kış hem yaz aynı performansı sergileyebileceğini düşünmüyorum yorumlardan okuduğum araştırdığım kadarıyla yedi derecenin altında yazlık lastikler sertleşmeye başladığı için kışlık ladtik öneriyorlar hamur yapısı farklı zaten, tercih meselesi tabi ama ben havalar yedi derecenin altına düşmeye başladığı zaman nokian kışlık lastiklerimi takarım sonuçta can taşıyor bu araçlar keşke dememek için güvenlik önemli diye düşünüyorum ,takma sökme masraflarını düşünürken daha büyük masraflar çıkmasın bence kışlık lastikler zorunlu olmalı.

Şimdi oldu heralde.

Aracınız
Erzurum veya yuksek rakimli karadeniz bolgesi ile izmir veya antalya merkezde kis iklim sartlari bir degil.

Bu lastik karakteristik olarak bi kis lastigi degil kesinlikle ama yaz lastigi de degil bunu da goz onunde bulundurmak lazim. dort mevsim kullanabileceginiz bi lastik. Zaten michelin sitesinde de lastik secimi yaparken bolgeninin kar yagisi secimini bazen yaptiginizda bu lastigi size onermekte.

5 yildir trakyadayim (Edirne-L.Burgaz) bu sure zarfinda kar yagip yerde kaldigi gun sayisi toplasan 10 gun olmamistir. O yuzden kar lastigi yerine dort mevsim kullanabilecegim bir bolgedeyim. O yuzden yaz-kis lastik kullanmak yerine Cross climate kullanmayi dusunuyorum.

Simdi sanirim daha anlasilir olmustur...

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri