Lastik sensör uyarısı

Aracınız
Civic FB7 2014
Iyı günler fb7 2014 model aracımın Yazlik lastiklerini değiştirdim yeni lastik aldım bridgestone iki kez sensör uyarısı verdi eski lastikte iki yolda üç kez anca uyarı vermiştir sebebi ne olabilir

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Değişim yapıldığında oluyor bazen. Siz basınçları kontrol edin düz bir alanda kalibre edin düzelecektir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Lastik havalarını mümkünse lastikler fazla yol almadan eşitledikten sonra uyarı sistemini tekrar başlatırsanız sorununuz muhtemelen çözülecektir. Lastikler soğukken yapamıyorsanız da en azından havaları eşitleyip, ertesi gün ilk çalıştırma esnasında motoru henüz çalıştırmadan kontak açıp uyarı sistemini tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz. Lastikler sıcakken kalibrasyon tam tutmayabiliyor, bu yıl yazlık lastikleri taktığımda benim de başıma geldi, lastik basınçlarında hata olmadığı halde uzun yolda birkaç sefer sistem uyarı verdi. Sürekli sistemi sıfırladığım halde sorun devam edince yabancı web sayfalarını da biraz incelemiştim, tavsiye edilen çözüm anlattığım şekildeydi. Ben bu yöntem ile çözdüm, umarım işinize yarar...

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri