Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İnternetten aldım 399 idi fiyat kupon vardı onu kullandım bana 391'e geldi tanesi, sabırsızlıkla bekliyorum bakalım nasıl bir performans verecek

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bende 2,5 yıldır Michelin Primacy 3 kullanıyorum ve lastiklerle şuana kadar 47,535 km yol yaptım. Sökme, takma, balans ve rot ayarı dahil lastik başına 240 TL'ye mal olmuştu. 7 ay önceki araç muayene raporuna göre 5mm diş kalmış, şimdi biraz daha azalmıştır. Birkaç kez vida/çivi girdi tamir edildi. Genel olarak gayet memnunum ama yenileme için Primacy 3 yada 4 arasında henüz karar vermedim. Siz bir takın ve kullanın bakalım.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bende 2,5 yıldır Michelin Primacy 3 kullanıyorum ve lastiklerle şuana kadar 47,535 km yol yaptım. Sökme, takma, balans ve rot ayarı dahil lastik başına 240 TL'ye mal olmuştu. 7 ay önceki araç muayene raporuna göre 5mm diş kalmış, şimdi biraz daha azalmıştır. Birkaç kez vida/çivi girdi tamir edildi. Genel olarak gayet memnunum ama yenileme için Primacy 3 yada 4 arasında henüz karar vermedim. Siz bir takın ve kullanın bakalım.
Primacy 3 kullanmadım bilmiyorum fakat primacy 4 sonrasında çıkan bir lastik ve eminimki 3 teki varsa şikayet onlarıda gidermişlerdir diye düşünüyorum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 4yıldan beri kullanıyorum. Aşınma direnci ve yol tutuşundan memnunum. İyi bir lastik. Ama falken alacağım gibi maddi durumdan

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam ilk Michelin Primacy 3'ü deneyenlerden biri olduğunuzu hatırlıyorum :)
Şu ana kadar bu lastiklerle ne kadar yol yaptınız ve sessizlik-yumuşaklılık ve yol tutuş açısından ilk günkü performansı ne kadar süre devam etti, vaktiniz olduğunda uzun dönem tecrübenizi aktarabilirseniz çok sevinirim :)

Bir spor tipli aile arabasına göre oldukça uyumlu lastik. Sakin kullanımda konforu sağlarken, biraz hırçın kullanımlarda sizi yoldan çıkarmıyor, dururken güven veriyor. Yağışlarda eski lastiklerime göre yol temasını çok güzel koruyor. Hatta, aldığımın il bininci kilometrelerinde, Nisan ayında kar üzrinde ve -6°C sıcaklığı gördüğüm Ankara-İstanbul otobanında sürmek zorunda kalmıştım ve performansı beni çok şaşırtmıştı.

Tabi bunu yazarken fabrikasyon Continental lastiklerle mukayese ederek yazıyorum.

Tavsiye eder miyim? Elbette, ancak güncel versiyonların performansını öğrenmem lazım. Ezbere veya ön yargıyla bir şeyler yazmak istemem.. Biliyorsunuz, mesela bir GoodYear UltrGrip UG8 kış lastiği UG9 güncel sürümden daha çok tavsiye ediliyordu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bir spor tipli aile arabasına göre oldukça uyumlu lastik. Sakin kullanımda konforu sağlarken, biraz hırçın kullanımlarda sizi yoldan çıkarmıyor, dururken güven veriyor. Yağışlarda eski lastiklerime göre yol temasını çok güzel koruyor. Hatta, aldığımın il bininci kilometrelerinde, Nisan ayında kar üzrinde ve -6°C sıcaklığı gördüğüm Ankara-İstanbul otobanında sürmek zorunda kalmıştım ve performansı beni çok şaşırtmıştı.

Tabi bunu yazarken fabrikasyon Continental lastiklerle mukayese ederek yazıyorum.

Tavsiye eder miyim? Elbette, ancak güncel versiyonların performansını öğrenmem lazım. Ezbere veya ön yargıyla bir şeyler yazmak istemem.. Biliyorsunuz, mesela bir GoodYear UltrGrip UG8 kış lastiği UG9 güncel sürümden daha çok tavsiye ediliyordu
Paylaşımınız için teşekkürler :)(y)

Arkadaşlar falken 2018 modelini kullanan varmı nasıl bir lastik 4 tanesine 1300 tl istiyorlar sizce alınırmı Lassa ve petlasda aynı fiyat sizce hangisi daha iyi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba dostum,

Ben 2014-2018 arası 90bin km boyunca 2011 Toyota Avensis aracımda bu lastiği kullandım, hem yol tutuşu hem yumuşak oluşu hem sessiz oluşu sayesinde çok memnun kaldım. Yaklaşık 3 hafta önce Honda Civic 2005 HB aracım için aynısını aldım aynı memnuniyetle devam ediyorum. 60bin km garantisi olmasına rağmen ben Avensis gibi ağır bir araçta 90bin km güvenle sürüş sağladı.

Şuanda da n11 de indirimde;

IMG_2717.JPG

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konu tekrarı olmaması açısından linkteki konudan devam edilmesini rica ediyorum, keyifli forumlar dilerim (y)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Konu tekrarı olmaması açısından linkteki konudan devam edilmesini rica ediyorum, keyifli forumlar dilerim (y)
Konuları birleştir istersen dostum

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri