Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Önceki aracımda Continental vardı gerçekten çok başarılı bir lastik. B sınıfı araçta bile çok iyi yol tutuş sunuyordu. Ama 71 db civarı gürültüsü var. O yüzden Continental den vazgeçtim.
Nokian ve Goodyear 68 db
Falken 67 db diyorlar ama kalitesinden emin değilim. Kısa zamanda sertleşir diye korkuyorum. Uzun süre falken kullanan biri olursa yardımcı olabilir bize.
Gürültü konusunda tespitlerimiz aynı :)

Falken hakkında görüş ve öneriler için şu linki de inceleyebilirsiniz,

Son düzenleme:
Aracınız
Lastik ebatlarim 215-50-17 olduğu için fiyatlar çok yüksek.. bunun için bende falken 310 ile Dunlop fm800 arasında kaldım..sessizlik benim için de çok önemli..diğer lastiklere bakma şansım bile yok maalesef...ikisi de 69 DB kalite anlamında sanki Dunlop bir tık iyi gibi geldi bana.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Lastik ebatlarim 215-50-17 olduğu için fiyatlar çok yüksek.. bunun için bende falken 310 ile Dunlop fm800 arasında kaldım..sessizlik benim için de çok önemli..diğer lastiklere bakma şansım bile yok maalesef...ikisi de 69 DB kalite anlamında sanki Dunlop bir tık iyi gibi geldi bana.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Falken belki de çok iyi bir lastik ama ben emin olamadım. Balans tutmama gibi az da olumsuz bir iki yorum okumuştum. Ama çok memnun olanlar da var.

Aracınız
3 yildan sonra goodyear efficientgrip'leri degistirmenin vakti geldi. Sanirim yine ayni lastikleri alacagim. (Guncel sayfalari okudum hep).

Benim talihsizligim mi bilmiyorum ama yaklasik bi 8-9 kere yama yaptirtmisimdir heralde. Bu lastik civi miknatisi veya dayaniksiz mi yoksa ben talihsizim ve tekrar goodyear mi alayim sizce?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
3 yildan sonra goodyear efficientgrip'leri degistirmenin vakti geldi. Sanirim yine ayni lastikleri alacagim. (Guncel sayfalari okudum hep).

Benim talihsizligim mi bilmiyorum ama yaklasik bi 8-9 kere yama yaptirtmisimdir heralde. Bu lastik civi miknatisi veya dayaniksiz mi yoksa ben talihsizim ve tekrar goodyear mi alayim sizce?
Performansı iyi ve verimli bir lastik. Fiyatını, performansını vs. değerlendirip kararı verin. Benzer performansa sahip Falken Ziex 310 eco run, Nokian Wetproof gibi lastikler mevcut. 4 kanallı oluşuna dikkat edin sadece GY eff. performance alırken...

Aracınız
Tesekkurler hocam. Yazdiginiz lastiklere de bakacagim.

(4 kanal olayini ilk alirken ogrenmistim. Fiat egea icin uretilen 3 kanallilar vardi sanirim. Alt segment)

Aracınız
Bende Falken Euroallseasons ile kış mevsimi yaşıyorum. Islakta performansı iyi ancak henüz karda tecrübe edemedim. 1 haftaya Pozantı'dan geçeceğim. Özellikle o güzergahtaki deneyimim çok önemli olacak. Ve 20000kmyi bu seyahatim sonunda tamamlamış olacağım Falken Euroallseasons ile. Açıkçası bu ilk yıl olduğu için sorun olacağını düşünmüyorum ama 2. Yıl durum ne olacak merak içerisindeyim :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri