Civic FC5 Lastikte en fazla fark hangi boyutlarda olmalıdır

Arkadaşlar 2020 executive eco aracım var. Ankara’da ikamet ediyorum. Arkadaşımda passat vardı, aracı satınca kışlık lastikleri boşa çıktı ve anlaştık almaya karar verdim. Benim aracın jant lastik boyutları 215 50 17 arkadaşın lastikleri ise 215 55 17 sizce bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca lastik ebatındaki değişiklikler nedeniyle kasko veya garantide herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu? Konu daha önce konuşulduysa kusura bakmayın. Bilgisi olan varsa memnun olurum. Hayırlı günler cümleten. ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
ne sürüşte ne de kaakoda hiç bir sorun yaşamazsınız. maliyeti uygunsa alın takın.
Arkadaşlar 2020 executive eco aracım var. Ankara’da ikamet ediyorum. Arkadaşımda passat vardı, aracı satınca kışlık lastikleri boşa çıktı ve anlaştık almaya karar verdim. Benim aracın jant lastik boyutları 215 50 17 arkadaşın lastikleri ise 215 55 17 sizce bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca lastik ebatındaki değişiklikler nedeniyle kasko veya garantide herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu? Konu daha önce konuşulduysa kusura bakmayın. Bilgisi olan varsa memnun olurum. Hayırlı günler cümleten.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar 2020 executive eco aracım var. Ankara’da ikamet ediyorum. Arkadaşımda passat vardı, aracı satınca kışlık lastikleri boşa çıktı ve anlaştık almaya karar verdim. Benim aracın jant lastik boyutları 215 50 17 arkadaşın lastikleri ise 215 55 17 sizce bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca lastik ebatındaki değişiklikler nedeniyle kasko veya garantide herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu? Konu daha önce konuşulduysa kusura bakmayın. Bilgisi olan varsa memnun olurum. Hayırlı günler cümleten.

Hesaplamaya göre fazla büyük hocam. Screenshot_20200507-000550.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Görünüşte zararı olmaz gibi geliyor çünkü ebatlar çok yakın, hatta konforun biraz daha arttığını farkedersiniz ama @h.k_ahmet hocamın ölçümlerinde tekerin dönüş çapı ideal sınırın hemen üstünde çıkmış görünüyor.
Tahminimce aracın yarım santimden biraz fazla yüksekliğini arttırır, tekerde çamurluklara iki taraftan yarım santim yaklaşır. Bence lastiklerde kaliteli ve uygunsa risk alınabilir.

Geribildirimleriniz için teşekkür ederim. Lastikçime de sordum sürtme olma ihtimali çok yüksek dedi o yüzden vazgeçtim. İyi forumlar ??

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lastik cap hesaplama sitelerinde +- %2,5-3luk degisimler kabul edilebilir. Onun uzerindekiler hem hiz gostergesini etkiler hem arac dinamigini etkiler. Uzun yolda arac esnediginde surtme ihtimali yuksek. Bu konu genel bilgi amacli olsun.

Geri