Led farlar ile trafikte tepki alıyorum?

Araştırırken buldum.
Eğer sizin aracınızda fabrikasyon olarak otomatik far yükseklik ayarı varsa aracı akşam bir duvara 3-5 metre uzakta durdurun. 2 kişi bulun . Araç çalışır haldeyken bagajı açıp 2 arkadaşı bagaj kenarına oturtun. farların 1-2 saniye sonra kendini ayarlaması gerekir. Eğer ayarlamıyorsa sistemde bir sorun var demektir. Benim crv aracımda başıma geldi . Serviste söyledim önce bunlarda yok dedi, sonra bilgisayara bağladı kurcaladı tamam aktif hale getirdim dedi , açtım bagajı oturttum oraya farlar bakıyor tepeye doğru. Araç kalması lazım test edicez falan dediler. Bırakmadım eve geldim krikoyla kaldırıp sensörleri kontrol ettim, sağ arka ve sol önde aracın altında ufak sensör var. Rot kollarının ufakları gibi. Onları kontrol ettim ve arkadakinin doğru çalışmadığını, fabrikasyon olarak doğru monte edilmediğini anladım. O kolu söküp bir tur çevirip öyle taktım ve far sensörü gayet düzgün çalışmaya başladı.

Ayrıca otomatik yükseklik ayarı olsa dahi farların kendi yükseklik ayarları vardır. bir duvara yanaşıp far çizgilerini far üzerindeki ayarlardan biraz aşağı alabilirsiniz.

Honda'nın otomatik far yükseklik ayarı da biraz saçma. En azından crv lerde böyle. Diyelim ki yokuşta çalıştırıp harekete geçtiniz araçla düz yola gelince eğer durmazsanız araç siz durana kadar farları ayarlamıyor. Ne zaman ki kırmızı ışıkta durup beklediniz 1-2 saniye sonra farları ayarlıyor. Artık çok daha hızlı, sürekli olarak ayarlaması lazım . 96 model üretime başlayan bmw e39 aracımda bile yokuşta , inişte anlık ayarlardı hatta uzunları yaktığımda kısaları da yukarı doğru biraz kaldırır uzunlara destek olmasını sağlardı.
Servise bir okutacağım bu yazıyı belki sensörde sorun var
başından sağacaktır ugraşmaz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Led farlı fc5 sahipleri bir avm otoparkına girip farların kesilme çizgisini atabilir mi merak ettim açıkçası ? Ben fb7 ye led takarken çok araştırdım fb7 farlarında koito mercek varmış ve kesilme çizgileri çok düzgün nitekim ledleri taktıktan sonrada hiç şikayetim olmadı. Hatta arkadaşla araçları değişip önüne ben geçip test ettim hiç rahatsız etmiyor benim farlarım.

Ekli dosyalar

• 43DA6F5A-3849-4871-BA8D-8FA69DEFA46E.jpeg
    43DA6F5A-3849-4871-BA8D-8FA69DEFA46E.jpeg
    94.1 KB · Görüntüleme: 51
Fb7 kasadaki orjinalinden xenonlar aslında en kullanışlı ve müdahaleye gerek duyulmayan tipten. Ayrıca benim gibi camlara %05 koyulukta 3m-llumar çektirdinizmi tamamdır.
Arkadaki istediğini yapsın, isterse projektör yaksın.20181006_131328.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Daha geçen hafta Şavşat'tan ardahana gelirken gözüm kör oldu. Dörtlü yaktım vs yok. En son girişteki polis kontrol noktasına şikayet ettim bide ne göreyim fc5 civic. İçinde de sadece iki kişi var. Dedim resmen kör ettin beni şu farlarına baktır. Abi arabayı yeni aldık farkında değildik dedi. Bir kerede Elazığ dan kahramanmaraş iline giderken yolda kavga etmek için durdurdum adam polis çıktı. Dedim arkamdan gelme. Yolu göremiyorum senin yüzünden kör oldum. Her iki araçta led farlı olandan

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam belki gece araç kullanırken gözlük takmanız daha uygun olabilir. Şahsen ben gece gözlüksüz araç kullanamam çünkü ışık normal bile olsa dağılıp beni rahatsız ediyor. Göz doktoruna gidip şikayetimi dile getirdim ve gözlük kullanmaya başladım. Sizde de belki böyle bir sıkıntı olabilir.

Kün feyekün..

Merhaba, 2017 RS aracımla aynı problemi bende yaşıyordum. Şehiriçinde ışıklarda dururken karşı şeritteki araçlar selektör yapıyor, otoyolda önümde giden araçlar dörtlü flaşör ile ikazda bulunuyorlardı. Serviste karşılama görevlisi arkadaş ilk etapta far yükseklik ayarının otomatik olduğunu ve müdahale edilemediğini söyledi. Ancak yine de servis içerisinden görevli bir çalışanı araç başına getirdi. İlgili arkadaş yükseklik ayarını değiştirebileceklerini söyledi ve aracı servis alanına aldılar. 5 dakika sonra far yüksekliğinin ideal olduğunu ancak şikayetim üzerine biraz daha aşağıya ayarladıklarını belirttiler. Kendi görüşümde hiçbir kayıp olmadan yaklaşık 6 aydır aracı bu ayarla kullanıyorum. O günden bu yana diğer araçlardan benzer bir uyarı almadım.

Özetle: Araç far yükseklik ayarı her donanım seviyesi için manuel olarak ayarlanabiliyor. :)

Merhaba, 2017 RS aracımla aynı problemi bende yaşıyordum. Şehiriçinde ışıklarda dururken karşı şeritteki araçlar selektör yapıyor, otoyolda önümde giden araçlar dörtlü flaşör ile ikazda bulunuyorlardı. Serviste karşılama görevlisi arkadaş ilk etapta far yükseklik ayarının otomatik olduğunu ve müdahale edilemediğini söyledi. Ancak yine de servis içerisinden görevli bir çalışanı araç başına getirdi. İlgili arkadaş yükseklik ayarını değiştirebileceklerini söyledi ve aracı servis alanına aldılar. 5 dakika sonra far yüksekliğinin ideal olduğunu ancak şikayetim üzerine biraz daha aşağıya ayarladıklarını belirttiler. Kendi görüşümde hiçbir kayıp olmadan yaklaşık 6 aydır aracı bu ayarla kullanıyorum. O günden bu yana diğer araçlardan benzer bir uyarı almadım.

Özetle: Araç far yükseklik ayarı her donanım seviyesi için manuel olarak ayarlanabiliyor. :)
evet otomatik lerdede manuel ayarlanıyor.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri