Civic FB7 Led uzun farlar hakkında

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracım 2015 fb7. Uzunlar led taktırmak istiyorum.

1. Tavsiye ettiğiniz marka var mı
2. Genel anlamda tavsiye eder misiniz
3. Yağmurlu havalarda yada oto yıkamalarda toz su vb. alır mı
4. Arka kapak tekrar yerine oturuyor mu
5. Yağmurda ve siyah asfaltta aydınlatması nasıl.

Bu soruları cevaplarsanız sevinirim. Ayrıca benim gibi taktırmak isteyenlere ışık olur. Değerli üstatlardan yorum bekliyorum teşekkürler şimdiden.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben 2 kere kullandım ikisinde de memnun kalmadım. Niken ve photon markaydı kullandıklarım. Bizim uzunlar mercekli far olmadığı için çok dağıtıyor ışığı
Ben orijinal sarı halojen ampüllerini taktım memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
beyaz ışığın yağmurda yolu aydınlatması çok kötüdür, eğer yağışlı havada iyi far görüşü isterseniz sarı tonlarda farlar kullanmalısınız. Led farlar selektör yaptığınızda hızlı tepki veriyor halojen ampulden çok daha az enerji harcıyor ve çok daha uzun ömürlü ve düzgün montajlandığı zaman karşıdan gelenin gözünü almayacak yapıya sahip ancak aydınlatma olarak halojen kadar başarılı değildir.

Eski arabamda uzun süre boyunca Osram Nightbreaker kullandım kısa farlar sarı uzunlar beyaz yanardı halojendi yüzde 10 fazla ışık verirdi ve full legal idi yani muayeneden de geçerdi polis görse de ceza yazmazdı

Yanlış anlaşılmasın Led far da iyidir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Anladım. Amacım apaçhilik yapmak değil. Benimde bir ailem var. Amacım sadece bir miktar farklılık. Peki led takılınca arka kapak kapanıyor mu. Cevabı hayır ise olumsuz yanları nedir

Aracınız
Civic FC5 2018
ben 3 farklı model denedim en son Stark Fullpower modelini çok çok beğendim. performansı çok iyi bmw 320 ve seat leonların orjinal led farına çok yakın derecede aydınlatıyor.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Anladım. Amacım apaçhilik yapmak değil. Benimde bir ailem var. Amacım sadece bir miktar farklılık. Peki led takılınca arka kapak kapanıyor mu. Cevabı hayır ise olumsuz yanları nedir

Civic fb7 de arka kapak yok far tasarımı ona göre yapılmış ampulun soket sonrası kısmı farın dışında kalıyor yani her türlü ampul takabilirsiniz. Ben Philips marka led kullanıyorum kısa uzun sislerde 1 seneyi geçti memnunum. Uzunları sadece selektör ve uzun yolda gerekirse saniyelik kullanıyorum zaten halojende taksan uzunları açınca önündeki aracın gözünü alır.

Aracınız
Civic FB7 2015

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Uzunları açınca karşıdakinin gözünü almayan bir ampul var mı ki ? Sürekli kullanılmayacak bir şey zaten. Dağılma mutlaka yapıyordur ben kısalarıda değiştirdiğimde önüme arkadaşımı aldım ve test ettik kısalarda hiç sıkıntı yok göz almıyor demişti ama uzunları açınca direk rahatsız edecek boyuttu bir ışık veriyor zaten amacı uzağı göstermek degil mi ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Edit: Sorunuzu yanlış anlamışım ben uzunların performansından memnunum yağmurdada karanlıktada bence yeterli bir aydınlatma sağlıyor en azından üzerinde gelen halojenlerden daha iyi aydınlatıyor. Dağılma pek olmuyor Philips tasarım olarak halojene en yakın yansıma tasarımını yapmış.

Geri